Geniale comeback wordt een Razendsnelle reparatie na uitglijder in bocht, 16 Uit geslagen positie repareerden Max Verstappen en zijn monteurs een rampweekend nog tot een succes. Zijn tweede plaats op de Hungaroring voelde als een zege. „Dit resultaat hadden we echt niet meer verwacht." Kort Golf Weinig geluk Van Kalmthout De Nederlandse coureur Rinus van Kalmt hout (19, foto) heeft ook de tweede race van de IndyCars op de Iowa Speedway weinig geluk gehad. Een mislukte pitstop kostte hem zoveel tijd, dat een goede klassering niet meer mogelijk was. De Hoofddorper, die in de populaire Amerikaanse raceklasse rijdt onder de naam Rinus Veekay, eindigde op twee rondes achterstand als zeventiende. Een dag eerder was 'Veekay' nog met de schrik vrijgekomen na een crash in de eerste race. VOETBAL Van Aanholt wacht operatie Patrick van Aanholt moet zich aan zijn schouder laten opereren. De verdediger van Crystal Palace kwam donderdagavond on gelukkig terecht tijdens het verloren duel met Manchester United (0-2) in de Premier League. Daarbij raakte een schouder van de linksback uit de kom. Zijn herstel gaat maanden duren. Nationaal record Foppen Mike Foppen (foto) heeft in een 'geheime' wegloop in het Nijmeegse Goffertpark het Nederlands record op de 5 kilometer aange scherpt tot 13.31 minuten. Hij verbeterde de 13.46 van Kamiel Maase uit 1997. De wed strijd was met opzet tot vlak voor de start gisteren stilgehouden om te voorkomen dat er publiek zou komen. Foppen eindigde als tweede in de race achter de Spanjaard Ouas- sim Oumaiz. Mayonnade de beste coach De drie Oranje-internationals Estavana Pol man, Lois Abbingh en Tess Wester, die ge nomineerd waren voor de titel beste hand balster ter wereld, hebben in de verkiezing Stine Bredal Oftedal moeten voorlaten. De Noorse werd bekroond door de internatio nale handbalbond IHF, die wel Oranje- bondscoach Emmanuel Mayonnade uitriep tot beste vrouwencoach. De Fransman werd in 2019 wereldkampioen met Oranje. Quote van de dag 'Hij vecht. Ik hoop dat de wereld hem ooit zal kunnen terugzien. Dat is waar hij en zijn gezin aan werken' Voetbal Voetbal Nog voor de klok van drie leek het al klaar. Voorbij, totaal mislukt. Eén van zijn zwartste Formule 1-week- einden ooit. Daar stond Max Ver stappen geparkeerd in de boarding langs de Hungaroring, nog voor de Grote Prijs van Hongarije moest be ginnen. Voorvleugel eraf, stuur stang van zijn RB16 kapot. ,,Ik had uit kunnen stappen, het had daar al over kunnen zijn'', reconstrueerde Verstappen later. ,,Maar ik kreeg 'm toch nog in zijn achteruit die muur uit. Dus op naar de grid.'' Een toch al bijzonder lastig week einde met een teleurstellende kwa lificatie (P7) werd door die slipper op het 'tricky' asfalt nóg wat gecom pliceerder. In minder dan een kwartier moesten de monteurs van Red Bull Racing een wonderklus klaren. Zou Verstappen het vertrek wel halen? Of werd die startgrid ook meteen zijn eindpunt? De Nederlander wachtte zijn lot maar rustig af, met al die snelle handjes om zich heen. Wonderwel kregen ze de wagen net op tijd op gelapt. ,,In twaalf minuten... Echt bizar, wat een prestatie. Ik hoorde de monteurs om me heen op het laatst zelfs schreeuwen naar elkaar. 'Nog tien seconden, nog vijf Verstappen zag dat ergens nog een laatste stukje tape werd geplakt en toen gingen de duimen omhoog. ,,Let's go, dus.'' Deformation lap in, richting de startlichten. Even aftas ten, een rondje lang. En wonderwel voelde hij niets vreemds meer aan zijn auto. Grinnikend: ,,Die voelde als nieuw, alles was weer normaal.'' Met ongetwijfeld een energieke mix van adrenaline en bewijsdrift parkeerde hij z'n bolide in het ze vende startvakje, waar hij uiterst scherp reageerde toen de lichten doofden. Buitenom schoot hij zo vier auto's voorbij, van P7 naar P3. Vol vertrouwen, alsof hij een kwar tiertje eerder helemaal niet met zijn neus naar een lege tribune gericht stond. ,,Bij zo'n start draait het om gevoel, om instinct. Dat valt niet te plannen vooraf. Het is puur antici peren. En die start maakte uitein delijk mijn race.'' Want met die RB16, waar hij vrij dag en zaterdag genoeg over te kla gen had en waar monteurs tot diep in de nacht aan bleven sleutelen, sloeg hij met die perfecte start met een een allesbepalend gat. Bij de pitstops sprong hij vervolgens naar P2, waar hij bleef tot het einde. Was die probleemwagen van vrijdag en zaterdag opeens getrans formeerd naar een wonderauto? Zeker niet, Lewis Hamilton bleef weer ver buiten bereik. De Britse wereldkampioen van Mercedes had in de slotfase zelfs de luxe om nog een keer naar binnen te gaan en zo op softs een extra WK-punt te sco ren. Maar in racetempo, waar de coureurs ver weg blijven van de li miet die nodig is voor een topkwa- lificatie, wist Verstappen opnieuw het maximale uit de door hem be kritiseerde wagen te persen. Tot twee keer toe kwam Valtteri Bottas dichtbij om P2 van hem af te snoepen, maar de Limburger be hield zijn positie. Met dank aan zijn veerkrachtige optreden, maar nog meer dankzij het bijzonder snelle herstelklusje van zijn monteurs. ,,Ik moet jullie bedanken, jullie zijn legends", klonk het dan ook door de boordradio. ,,Ik kon voor de start al leen maar afwachten of ze het zou den redden. Zo niet, dan was het te leurstellende weekend compleet geweest. Maar uiteindelijk flikken ze het en kan ik ze belonen met een tweede plaats. Zo werd het toch nog een geweldig weekend.'' Natuurlijk zijn Verstappen en Red Bull Racing nog lang niet waar ze willen zijn. Na twee keer de Red Bull Ring en één keer de Hungaro- ring staat hij vooral vanwege zijn Precies 35 weken moesten de lief hebbers van de MotoGP erop wach ten, 245 lange dagen zonder race na de laatste afspraak van 2019. Dus ja, er waren voorafvragen over hoe het nieuwe (kortere) seizoen zou gaan verlopen. Bij de fans, maar ook bij de teams en coureurs. Toch zette ie dereen regerend wereldkampioen Marc MSrquez bij het rijtje favorie ten voor (weer) de hoofdprijs. Maar na één race is alles al anders. Voor de eerste keer bleef de Span jaard puntloos na de openingsrace. Gevolg: meteen een achterstand op de rest en eentje die waarschijnlijk groter gaat worden. MSrquez kwam hard ten val en brak daarbij z'n bo venarm. De Honda-coureur wordt morgen geopereerd en zal 12 uur ter observatie in het ziekenhuis blij - ven. Daarna volgt een update, zo meldde zijn team. Voor een nor male sterveling staat bij het herstel van een gebroken bovenarm een periode van minimaal zes tot acht weken. Maar motorcoureurs? Tja, ze verbazen de wereld regelmatig door heel snel terug te keren op de mo- tor. In 2013 was er het memorabele verhaal van Jorge Lorenzo bij de TT Assen. Hij brak tijdens de training op donderdag z'n sleutelbeen, vloog naar Barcelona voor een ope ratie, keerde op vrijdag terug en deed zaterdag 'gewoon' mee aan de race. Of zo'n wonder ook mogelijk is voor MSrquez? Het korte tijdsbe stek waarin de races elkaar opvol gen, komend weekeinde is de vol gende race in opnieuw Jerez, is hoe dan ook een nadeel. Bocht 4 Gisteren tijdens de eerste race in Je rez leek er in de hitte in eerste in stantie weinig aan de hand voor MSrquez. Hij pakte al snel de kop positie en dat was in het verleden maandag 20 juli 2020 GO AUTOSPORT ATLETIEK HANDBAL —FIA-voorzitter Todt over Michael Schumacher I Joost Luiten heeft zich op de Euram Bank Open, een toernooi op de Europese Tour, met een sterke slotronde her steld van een slechte vrijdag. Met een slot ronde van 68, twee onder het baangemid- delde, eindigde Luiten zesde. 1 Kees Luijckx (34, foto) keert terug bij Roda JC. De verdedi ger is op dit moment nog actief voor het Deense Silke- borg. Luijckx tekent in Kerk- rade een con tract voor één jaar. Renato San- ches is besmet met het coro navirus. Dat heeft zijn trai ner Christophe Galtier van het Franse OSC Lille bevestigd. Sanchez is de derde speler die is besmet. O a 0) Max dankt zijn Arjan Schouten Rotterdam/Boedapest De eerste race van het seizoen in de MotoGP werd meteen een krankzinnige. Regerend wereld kampioen Marc Marquez viel gisteren op het circuit van Jerez uit na een harde crash en brak daarbij z'n bovenarm. Robin Campmans Rotterdam/Jerez

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16