Zo vader, zo mmmm JOL Flora van den Berg vertrok bij Groep de Mos Damen bouwt het schip van de toekomst Vandaag bij de krant: Zending was bedoeld voor beveiliging van diplomaten Vakantie vieren we het liefst dicht bij huis Een trotse Willem-Alexander met zijn oudste dochter Amalia. Tijdens de coronaproof fotosessie kregen de Oranjes ook vragen voorgelegd over corona, racisme en het naderende tussenjaar van Amalia. P3 Ex-voorzitter hield het voor gezien bij partij van geritsel en geregel i Grote vaartuigen die bijna de helft lichter zijn Nederland heeft flink op tafel ge slagen bij de Libiërs en vergeefs ge probeerd de wapens weer terug te krijgen. Het gaat om een aantal handvuurwapens van het type Glock 5 met bijbehorende munitie, dat door de Nederlandse krijgs macht wordt gebruikt. Ook hyper- moderne communicatieappara tuur ging verloren. Een hoge amb tenaar van de Verenigde Naties zegt dat hij deze opsomming van 'bijzonderheden' herkent. Het wapentuig bevond zich in een container en was bestemd voor beveiligers van de Neder landse diplomaten in de her opende ambassade. Een groep goed getrainde beveiligers van de Brigade Speciale Beveiligingen be schermde een twintigtal mensen, onder wie vijf diplomaten en lo kale medewerkers. Gesteggel met de Libische In lichtingendienst LIS leidde er in eerste instantie toe dat alleen ma teriaal uit de Nederlandse contai ner aan de ambassade werd ver strekt dat niet werd beschouwd als wapentuig. Vechtende milities in de haven van Tripoli gooiden daarna roet in het eten, want toen de LIS wel zover was de pallet met wapens uit de container door te la ten, bleek die tot verrassing van de Nederlanders leeg te zijn. Het grootste deel van het materiaal was na enkele maanden weer in onze handen Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er problemen waren met een container. ,,Het grootste deel van het verdwenen materiaal was na enkele maanden terug in Nederlandse handen. Een klein deel is niet terug en wordt als verloren beschouwd.'' Uit veilig heidsoverwegingen zegt het mi nisterie niet waar het precies over gaat. Het ministerie benadrukt dat de de veiligheidssituatie perma nent wordt gemonitord. In Tripoli, stelt BZ, is 'het veiligheidsregime volledig intact gebleven'. Het ver miste materiaal 'had nooit directe invloed' op de veiligheid. De wapenzending is in 2017 van tevoren aangemeld bij de Ver enigde Naties, omdat er in de regio een wapenembargo van kracht was. De gekaapte wapenzending door Libische milities is eveneens door Buitenlandse Zaken aange meld bij de VN. Er verdwijnen vaker containers met wapens in Tripoli. Zo raakte in 2015 een soortgelijke container voor de beveiligers van EU-diplo- maten vermist. P8 In deze onzekere tijden lokt het buitenland ons minder P6 Nieuwsmedia MELIESTE P4 I .v i ZEELAND2 Libische militie steelt Nederlandse wapens Een geheime wapenzending van de Nederlandse regering is in het najaar van 2017 verdwe nen en vrijwel zeker in handen gevallen van een Libische mili tie. Een pallet met handvuurwa pens, munitie en communicatie apparatuur werd buitgemaakt in de haven van Tripoli. Dit be vestigen goed ingevoerde bron nen. Jan Hoedeman Den Haag —Ministerie van Buitenlandse Zaken Zon en pzc.nl stapel- Ook voor het laatste wolken regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" Bezoek onze schitterende showroom! www.meliesteglas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1