LINDA AKKERMANS Rechter legt B. zwaardere straf op voor dood Orlando 6 behind your scenes OVERVLOED WATER Column Het verblijf in de cel werd meer dan verdubbeld. B. moet geen twintig maanden, maar drie jaar en acht maanden gaan zitten. De aanklager verweet B. tij dens de rechtszaak van twee we ken geleden dood door schuld en het nalaten van het verlenen van hulp toen Orlando in doodsnood verkeerde. B. heeft bekend de 17- jarige scholier, met wie hij in fe bruari 2018 een seksdate had ge had, aan zijn lot te hebben over gelaten toen hij spartelend in het water om hulp schreeuwde. Volgens de rechtbank is B. ech ter ook schuldig aan mishande ling, al is er geen sprake van fy siek geweld geweest. De mishan deling zit 'm in het feit dat Or lando in het ijskoude water zon der hulp geen kans op overleven had. De verrassend hoge straf sloeg Orlando's moeder Nancy lam en waar ze tijdens de rechts zaak haar emoties knap onder controle wist te houden, barstte ze nu in tranen uit. ,,Noem hete tranen van gerechtigheid'', re ageerde ze na de uitspraak. Vissershuisje Orlando kwam om het leven na dat hij via de homo-ontmoe tingssite Grindr een seksafspraak had met de toen nog in de Haagse wijk Ypenburg wonende B. De ontmoeting vond plaats op het drijvende vissershuisje van B. dat hij op de plas de Blauwe Loper vlak bij zijn huis had lig gen. Na de date was Orlando een week vermist en al de tijd dat in en rond het water naar hem werd gezocht, zweeg B. bij de politie. Enkele vrienden had hij wel ver teld dat Orlando dood op de bo dem van de plas lag. Hun getui genissen worden door de recht bank als bewijsmateriaal gezien. ,,Van mensen in zijn omgeving heb ik begrepen dat B. na de zit- ting van twee weken geleden in een café met wat bravoure een biertje heeft zitten drinken en daarna is gaan vissen'', gruwelt Orlando's moeder. ,,Uit de trans cripties van de afgeluisterde ge sprekken bij B. thuis is gebleken dat zijn vader op de hoogte was van wat met Orlando was ge beurd. Hij zei zijn zoon dat hij te gen niemand iets had moeten zeggen. Dan was Orlando op den duur wel afgedreven en zou B. ermee weg zijn gekomen.'' Met de gevangenisstraf voor B. is de zaak rond de dood van Or lando niet opgehelderd. Want de vraag blijft hoe hij de fatale avond in het water terecht kwam. Orlando werd gevonden op de plek bij het eilandje waar B.'s boot altijd lag aangemeerd. B. en zijn advocaat waren niet bij de uitspraak aanwezig. Het was een berichtje wegge stopt op nieuwssites: in het Erasmus MC in Rotterdam en in het Amphia Ziekenhuis in Breda wordt een kleine proef gedaan met transparante mondmaskers. Ik moest meteen denken aan een vriendin van ons. Slechts een paar dagen had dat vreselijke virus nodig gehad om haar vader de dood in te jagen. Via de iPad mocht ze nog iets tegen hem zeggen voordat hij voor goed zijn ogen sloot. Ons mam zag een buurman de auto in strompelen op weg naar het ziekenhuis. Toen hij weer thuiskwam, lag hij in een kist. De laatste dagen van hun leven werden deze mannen omringd door maanmannetjes met mondmaskers, mutsen, bril len, grote schorten en hand schoenen. Corona kent vele wreedheden, maar het onper soonlijke maakt het allemaal nóg erger. Terwijl iedereen die in het ziekenhuis ooit angst, hoop, verdriet of juist opluchting voelde, toch weet hoe fijn het is als de dokter geruststellend knikt. Hoe belangrijk een blik van verstandhouding is. Of een troos tende aai over een arm na beroerd nieuws. Dat is in tijden van corona alle maal een stuk lastiger, ook al doen artsen en verpleegkundigen nog zo hun best. Met liefde plakken ze hun hoofd op die maanmannetjesoutfit zodat patiënten en hun familie in ie der geval weten wie er achter dat masker zit. Ze houden die iPads vast zodat patiënten kunnen videobellen en nemen de tijd voor familiege- sprekken, want het valt allemaal niet mee. ziekenhuizen is enorm gedaald, maar nog steeds liggen er men sen te snakken naar adem. En stel dat-ie er echt komt, die tweede golf: wat zou het dan fantastisch zijn als er veilige, doorzichtige maskers klaarlig gen. Zodat dokters en ver pleegkundigen er weer uitzien als echte mensen tijdens toch al mensont erende toestanden. Linda Akkermans vervangt Nynke de )ong, die met zwangerschapsverlof is. vrijdag 17 juli 2020 Echte mensen De rechtbank heeft Roy B. (29) een zwaardere gevange nisstraf opgelegd dat door het Openbaar Ministerie was ge ëist. B. is schuldig bevonden aan de verdrinkingsdood van de Rotterdamse tiener Or lando Boldewijn ruim twee jaar geleden. Sander Sonnemans Rotterdam Er zijn nog veel raadsel rond de dood van de Rotterdamse tie ner Orlando. videostill Het aantal coronapatiënten in de FOTO EPA Hevige onweersbuien met zware regenval woensdagavond op het eiland Sicilië hebben voor extreme wateroverlast en schade gezorgd in de hoofdstad Palermo. Volgens de burgemeester was sprake van de meest hevige regen in de ge schiedenis van de stad sinds 1790. adviesprijs Sony A7 Mark II Full frame systeemcamera met 5-assige beeldstabilisatie, combineert uitstekende beeldkwaliteit met snelle focus. •Prijs na €150 kassakorting Art.nr: 12202873 Sony Cybershot DSC-RX100 Mark VII Complete travelzoom camera met realtime tracking, realtime Eye autofocus (mens en dier) én 24-200mm zoombereik Art.nr: 12311311

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6