'Ik ben nog steeds zo blij met mijn nieuwe borst' 5 Nog drie verdachte relschoppers op Malieveld herkend van foto Nog eens drie mannen zijn herkend na het verspreiden van foto's van acht verdachten van de ongeregeldheden na de ver boden demonstratie op het Haagse Malieveld op 21 juni. Hierdoor staan op politie.nl nog foto's van vier verdachten. De beelden werden dinsdag ge toond in het regionale opspo ringsprogramma Team West bij Omroep West en kwamen ook langs in Opsporing Verzocht. Een van de verdachten zou een po litieagent die op de grond lag tegen het hoofd hebben ge schopt. Dinsdag werd ook al een man herkend op basis van een foto. Van verdachten die herkend zijn, wordt de foto van de poli- tiewebsite afgehaald. Het is nog niet bekend of de herkende mannen inmiddels zijn opge pakt. Het tonen van de beelden van de verdachten, allen mannen, in de tv-programma's leidde woensdag tot 75 tips. In het begin van de coronacrisis is niet alles goed gegaan, maar daar moeten we van leren Mondkapje op in afgesloten ruimte Frankrijk voert komende week al de plicht in om mondkapjes te dragen in afgesloten open bare ruimten. Eerder deze week sprak president Emma- nule Macron van een mond kapjesplicht vanaf 1 augustus. Premier Jean Castex zei dat het beter is er niet mee te wachten. Het land heeft al een mond kapjesplicht in het ov en voor personeel in de horeca. Ruim 30.000 dragers van het virus zijn in Frankrijk tot nu toe aan de gevolgen bezweken. De Rotterdamse Sonja Koninga (53) herkent zich volledig in de bevindingen van het Erasmus Medisch Centrum dat vrouwen die een borstreconstructie of een borstsparende operatie krijgen, zich beter voelen dan patiënten die alleen kiezen voor borstam- putatie. Ze is na zes jaar nog dol blij met haar nieuwe borst. ,,Toen ik de diagnose kreeg, wist ik met een: ik wil een reconstructie", vertelt ze. Ook al is ze van nature een nuchter persoon, ze heeft groot verdriet gehad om het ver lies van haar rechterborst. ,,Ik vond het verschrikkelijk. Je ver liest een deel van je vrouwelijk heid, voelt je niet meer mooi.'' Een borstsparende operatie was in haar geval geen optie; de kan ker was uitgezaaid, haar borst moest volledig verwijderd wor den. Daarom koos ze voor een nieuwe borst, gemaakt van weef sel uit haar buik. ,,De huid is wat steviger en heeft een iets andere kleur. Maar ik ben er tot op de dag van vandaag zó blij mee.'' Koninga heeft een reeks opera ties moeten ondergaan om te ko men waar ze nu is. Eerst om de borst te reconstrueren en daarna voor plaatsing van de tepel en om haar voorgevel symmetrisch te krijgen. Toch zou ze het zo weer Het is heel fijn dat je weer een bultje hebt, een normale beha aan kunt doen. ,,Ik moest twee jaar lang wachten op de reconstructie, om dat er een wachtlijst was. Ik kon niet wachten tot het zover was. Na de operatie voelde ik me meer vrouw. Het is heel fijn dat je weer een bultje hebt, een normale beha aan kunt en een shirt met een v-hals kunt dragen.'' Ook loopt de Rotterdamse weer com fortabel in bikini rond. Vrouwen met een reconstructie van eigen weefsel blijken na jaren het meest tevreden over de borst. Maar vrouwen die een borstspa- rende operatie ondergaan, waar deren hun lichaam het meest. ,,Misschien komt dat doordat ze het grootste deel van hun eigen borst en hun eigen tepel behou den. Dat is belangrijk voor de be leving van hun lichaam'', zegt plastisch chirurg Marc Mureau. Overigens kunnen complicaties na de behandeling de kwaliteit van leven ernstig schaden. Zo hebben vrouwen na een borst- sparende behandeling het vaakst klachten van hun borst. Mogelijk is dat een bijwerking van de be straling die altijd nodig is na deze operatie. Vrouwen die na een re constructie met eigen weefsel complicaties hebben, beoordelen de kwaliteit van hun leven het langst negatiever. ,,Geen van de behandelingen is zonder risico'', erkent Mureau. ,,Maar we leven in een tijd waarin mensen zelf keu zes maken. Wij proberen ze daar bij zo goed mogelijk te begelei den. Dit onderzoek helpt om be ter te weten wat de impact van een specifieke behandeling is op de lange termijn, zodat patiënten hun eigen afweging kunnen ma ken.'' 'Juichverbod onrealistisch' Horeca naar de rechter Gerichte lockdowns Verblijf in 4*-hotel in het Zillertal o.b.v. halfpension Q traveldeal vrijdag 17 juli 2020 Sonja Koninga, die in een band speelde, wist meteen dat ze een reconstructie wilde. foto pim ras DEN HAAG De demonstratie in Den Haag liep uit de hand. foto anp Branchevereniging van zorg organisaties Actiz roept de sector op 'een wildgroei aan richtlijnen' te voorkomen. PARIJS Sonja Koninga moest er twee jaar op wachten en een reeks operaties voor ondergaan, maar ze is nog steeds blij dat ze heeft gekozen voor een recon structie nadat haar borst van wege kanker was verwijderd. Ellen van Gaalen Rotterdam -Sonja Koninga DEN HAAG Het juichverbod in voetbalstadions en bij demonstraties is niet realistisch en niet te handhaven. Dat schrijft de voor zitter van het Veilig- heidsberaad, de Nij meegse burgemees ter Bruls, in een ver trouwelijke brief aan ministers De Jonge (Volksgezondheid) en Grapperhaus (Justitie en Veilig heid), die in handen is van RTL Nieuws. Het juichverbod is ingesteld omdat het coronavirus zich via juichen, schreeuwen of hard zingen zou kunnen verspreiden. DEN HAAG De horecabranche stapt naar de rech ter om de overheid te dwingen de coro namaatregelen te versoepelen. Konink lijke Horeca Neder land wil bijvoorbeeld dat regels omtrent het aantal mensen dat binnen 1,5 meter van elkaar aan een tafel mag zitten wor den aangepast. BERLIJN Uitbraken van het coronavirus moet Duitsland bestrijden met kleine, gerichte lockdowns. Dat zijn de ministers van ge zondheid van de deelstaten en de bondsminister over eengekomen. De mi nisters noemen een lokaal uitgaansver bod als een 'geëi gende manier' om een uitbraak in te dammen. Een Duitse rechtbank zette on langs een streep door de lockdown in de regio Gütersloh en oordeelde dat de overheid maatwerk moet toepassen. Alpenhotel Stefanie V 4 of 7 overnachtingen •y Dagelijks uitgebreid ontbijtbuffet V Dagelijks middagsnack of cake V 3-gangendiner incl. saladebuffet Excl. reserved ngskosten €19,95 per boeking en toeristenbelasting en servicekosten 2,20 p.p.p.n. boek online of bel tussen 10.00-16.00 uur I C 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5