Fatoumata vindt de Zomerschool veel leuker dan de gewone school ZEEUWS-VLAANDEREN 5 PAARDENKOETS RONDRITTEN DOOR HULST Met rondritten in een mooie antieke paardenkoets heeft Hulst er vanaf komend weekend een attractie bij. Bezoekers kunnen zo de historische binnenstad op een bijzondere manier beleven, zoals in Brugge, waar de koetsen al decennia af en aan rijden. Koetsier Samantha Oli vier (29) kent het 'klappen van de zweep'. Ze verzorgde koetsenritten in Den Haag en is gek op geschiedenis. Nu ze op Kapellebrug woont en ken nismaakte met Hulst vond ze de Reynaertstad ook heel geschikt om per koets te verkennen. Vanaf komende zondag is de Grote Markt in Hulst het vertrekpunt. De ritten worden gereden met een Barouche koets uit 1900 die plaats biedt aan maximaal vier volwassenen plus eventueel een jong kind. De koets wordt getrok ken door Wybrand, een stoere Friese sterruin van twaalf jaar met een prachtige stamboom. Saman- tha: „Wybrand is onze showbink. Hij is ontzettend braaf en rustig, hij vindt het echt heerlijk om voor de koets te mogen staan, hij geniet van alle aandacht en de dingen die hij onderweg ziet. Ik noem hem ook wel eens ons 'kapsonespaard', want Wybrand is móói en dat weet hij zelf ook. Als je hem ziet stappen, manen in de wind, dan lijkt hij te willen zeggen: ,,Kijk mij eens!" De rondritten door Hulst zijn een aanvulling op het aanbod van Stal Caritas in Kapellebrug. Zij zijn gespecialiseerd in de verhuur van koetsen voor bijvoorbeeld huwe lijken, communies en andere fees ten. Daar hebben ze een witte gla zen coupé koets uit het jaar 1890 voor, getrokken door twee paar den. Assepoester zou er jaloers op zijn. Ook kunnen bij Stal Caritas rondritten door de streek worden geboekt, met de Barouche koets of een moderne marathonwagen. Een picknick, een romantische verrassingsrit (met een aanzoek op het eind?) of een ritje van thuis naar een restaurant is ook zomaar een idee. Samantha: ,,We willen ook een rouwkoets aanschaffen, daar is best vraag naar." Ook biedt Stal Caritas pensionstalling aan, een paardenhotel en er is een fok kerij. Halte Grote Markt Vanaf komende zondag 12.00 uur beginnen Samantha en Wybrand met de rondritten door Hulst. De start is aan de Grote Markt. Een soort 'haltebord' zal bezoekers erop wijzen. Er worden twee rou tes aangeboden, een korte van on geveer twintig minuten (35 euro per koets) en een lange van zo'n drie kwartier (69 euro per koets). Wybrand is móói en dat weet hij. Als je hem ziet stappen, lijkt hij te willen zeggen: Kijk mij eens! Allemaal voeren ze langs de mooi ste plekjes en gebouwen van de binnenstad en onderweg geeft Sa mantha haar passagiers uitleg van wat ze onderweg zien. De zater dagroute is iets anders dan die van zondag, aangezien op die dag de Gentsestraat gereserveerd is voor wandelaars. De Barouche rijdt tot aan het eind van het jaar elk weekend door Hulst. In de zomerperiode ook af en toe doordeweeks. Samantha: ,,Dat ligt ook aan het weer. Als het regent, rijden we niet." Ook Sa- mantha houdt rekening met coro namaatregelen. Tussen haarzelf op de bok en de passagiers is een plexiglazen plaat gezet en na elke rit wordt de koets schoongemaakt. Wie zeker wil zijn van een ritje op een bepaalde tijd, kan via de web site van Stal Caritas een rit reser veren, maar spontaan opstappen vanaf de Grote Markt kan ook. eind van de dag al niet meer te mer ken. Artiest Tijl Damen geeft een voorstelling die helemaal in het te ken staat van 'groeien'. Na een beetje aansporing en veel humor krijgt hij de leerlingen aan het zin gen, klappen en rappen. De officiële opening wordt ver richt door directeur Vanhijfte, wet houder Sonja Suij en een leerling, die samen symbolisch de zaadjes planten voor een wildboeket, water geven en er een zonnetje op laten schijnen. De Zomerschool wordt georgani seerd door gemeente Terneuzen en de schoolbesturen Perspecto en Probaz, in samenwerking met Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen. brengen." Zo kun je breuken letter lijk laten zien door een appel door midden te snijden en in nog meer partjes te verdelen. Ook staan er uitstapjes op het programma naar onder meer de natuurspeeltuin in Terneuzen. Eerste keer Fatoumata (8) uit Terneuzen doet voor de eerste keer mee op de Zo merschool en merkt het verschil. ,,Het is veel leuker dan de gewone school. We hebben vandaag ge werkt en gerekend. En we gaan deze week met minitablets wer ken!" De meeste leerlingen kennen el kaar nog niet, maar dat is aan het Liedjes zingen, klappen en joelen: vanaf de straat was al te horen dat het gezellig is op de Zomerschool in Terneuzen. In kindcentrum Stelle- Zeemeeuw ging de zesde editie gis teren van start. Tachtig kinderen van veertien scholen uit de gemeente Terneuzen gaan drie weken extra naar school. Het doel is hen extra onderwijs te geven, voor de vakken waarbij ze het nodig hebben. Dat gebeurt met 'levensecht' le ren, vertelt directeur Sebastiaan Vanhijfte. ,,Wat de kinderen raakt, willen we zo dichtbij mogelijk vrijdag 17 juli 2020 VL 'Ik noem hem ons kapsonespaard' Sheila van Doorsselaer Hulst Samantha Olivier en paard Wybrand gaan rondritten met een paardenkoets door Hulst verzorgen. foto anne hana - Samantha Olivier, koetsier 'Groeien' is het thema van de Zomerschool in Terneuzen. Maar hoe doe je dat? Tijl Damen zingt en speelt erover. Drie leerlingen proberen zijn koffer netjes te vullen, maar dat valt nog niet mee. De kinderen gaan al snel op in het spel. foto anne hana Sophie Stockman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53