n 16 ZEELAND In2023en2024tientallen keren dicht voor renovatie Jm De Heinenoordtunnel ligt in de A29, vanaf de Volkeraksluizen een kleine 20 kilometer naar het noor den. De A29 is onderdeel van de snelweg tussen Antwerpen, Bergen op Zoom en Rotterdam. Zeker na dat het traject van de A4 tussen BRIEVEN Racisme Nu we veel van wat ons niet zint als racistisch kenschetsen, heb ben adverteerders rondom het programma Veronica Inside zich geroerd. Eerder betaalden zij dik om rond dat programma hun naamsbekendheid te vergroten, wetende dat mede door de bijna ongeremde borrelpraat een groot publiek bereikt wordt. Ik ben er van overtuigd dat als we goed gaan kijken naar de handel en wandel van die adverteerders, ook daar ongetwijfeld rauwe ethische randjes te vinden zijn. Dus kijk eerst naar jezelf voor je een ander be-/ver- oordeelt. En... pas op voor Akwasi want hij is in staat om je 'voor je kop te schop pen', zoals hij zelf zegt. Over tole rantie gesproken Edward Mosmans, Lewedorp Pensioenakkoord (2) De nationale pensioenspaarpot (24 juni) bevat vele miljarden eu ro's. Als het pensioenakkoord als nog wordt goedgekeurd door de FNV-leden, komt de gehate re- kenrente met elk jaar de angst voor korten op de pensioenuitke ring wellicht te vervallen. Einde lijk een succes voor de politieke partij 50PLUS die dit al jaren voorstaat! Zoals het er thans naar uitziet is er echter nog een grote hobbel, namelijk de herverdeling van de pensioenpot, se uitgeble ven prijscompensatie en de kor ting alsnog teniet doen en een ander ten goede laten komen aan pensioneerde deelnemers die vaak meer dan 45 jaar hebben ge werkt en premie betaald hebben. De kans dat de thans vaak 70 Dinteloord en Halsteren eind 2014 werd geopend, is het drukker ge worden op de weg. Als de Heinen- oordtunnel dicht is, moet het ver keer een andere route nemen. Vol gens Rijkswaterstaat rijden iedere dag circa 110.000 voertuigen door de tunnel. Tijdens zowel de zomervakantie van 2023 als die van 2024 is de tun nel 16 dagen achter elkaar geheel af gesloten. Verder zijn er verspreid over beide jaren 30 weekendafslui tingen in één rijrichting. Ook is de tunnel nog een heel weekend in beide richtingen afgesloten en ook 's nachts zullen er afsluitingen zijn, maar het is nog niet bekend hoe vaak. De planning is naar verwach ting eind 2021 klaar. Hinder is onvermijdelijk, aldus een woordvoerster van Rijkswaterstaat. Het zal drukker zijn op de A16 en de A17. Volgens de provincie Noord Brabant gaan zeker in de spits weg gebruikers hiermee te maken krij gen. Het is nog niet duidelijk hoe groot de impact precies gaat zijn. Volgens Rijkswaterstaat zullen in in totaal zo'n 30.000 mensen hun reisgedrag moeten aanpassen tij dens de afsluitingen. Het streven is dat een deel van de mensen die normaal via de A29 rij den, niet of anders gaan reizen tij dens de afsluitingen. Rijkswater staat was tijdens de voorbereiding al in gesprek met de provincie Noord-Brabant over de afsluitin gen en mogelijke maatregelen om de hinder te beperken voor wegge bruikers. Ook gemeenten in West- Zeker in de spits gaan weggebruikers te maken krijgen met verkeershinder Brabant zijn al betrokken bij de plannen en er zijn gesprekken ge voerd met het bedrijfsleven. Rijks waterstaat gaat deze zomer de ge sprekken uitbreiden in West-Bra bant. Het zogeheten Brabant Mo biliteitsnetwerk gaat met bedrij- ven samenwerken om tot oplos singen te komen. Te denken valt volgens de provincie aan onder meer thuiswerken en het gebruik van openbaar vervoer. De afslui tingen zijn vooral in weekenden en tijdens vakanties om de hinder te beperken. De tunnel werd in 1969 geopend. Inmiddels is de hoeveelheid ver keer enorm toegenomen. De tun nel is toe aan groot onderhoud. De technische installaties en systemen worden vervangen. Verder wordt er een middentunnelkanaal gebouwd en komt er een nieuw wegdek. Naast de tunnel komt een veld met zonnepanelen om de tunnel van stroom te voorzien. plussers dit nog meemaken is echter uiterst gering. Een vorm van onrechtvaardigheid blijft al dus bestaan G.M. de Jonge, Vlissingen Veerse Meer Zogenaamde 'projectaasgieren' zijn druk doende om rond het Veerse Meer een 'Toeristen Wall' te bouwen. Bemoedigend en met veel respect lees ik tevens dat Jan Kollaart (26 juni) goed wakker is en dat er óók nog heel veel na tuurbeschermers zijn die in ver zet zullen komen. De rillingen lopen over je rug als er een beeld geschetst wordt van de panklare plannen in 'onze Zeeuwse tuinen'. Verschillende dorpen en steden worden al over spoeld door het toerisme, aan veel bewoners hun dagelijkse le ven wordt nu al flink geknaagd! De gemeenten echter verheugen zich uiteraard op het rinkelen van hun kassa's om hun steeds stij gende tekorten te kunnen elimi neren door de komst van deze 'goudvissen'! De zuchtende wet houders van financiën fleuren nu al enigszins op. Omdat ons 'Lago di Veri' omringd is door smalle wegen en het verkeer ongetwij feld zal vastlopen, zullen we dat nu maar niet verder uitdiepen. Tjerk Westerterp, Middelburg Compensatie (11) De kanonskogel is door de kerk. De strijd is gestreden (27 juni). De Haagse generaals hebben vele Zeeuwse bestuurders geestelijke amputaties bezorgd. De compen saties, hoe goed dan ook, moesten alles verzachten. Echter, een gele den nederlaag is nooit weg te ko pen. Een democratie is een goed ding, maar heeft helaas ook nega tieve effecten. Een meerderheid van geesten kan klakkeloos liegen en bedriegen indien zij daartoe de gelegenheid krijgen. Een op rechte democratie heeft ter be teugeling hiervan de rechterlijke macht ingesteld. Wordt deze niet ingeschakeld dan is men aan de goden overgeleverd. Zeeland koos voor de softe aanpak immers de politieke vrienden wensten geen van allen het gevecht via de Rechter te beslissen want dat zal in ieder geval links en rechts stemmen kosten. En dat is geen amputatie maar zelfmoord. Het volk wil brood en spelen. De poli tiek stemmen en macht. En Zee land aanvaardde dankbaar en met heel veel gepiep (Paul Boersma) de aangeboden giften. Aad P. van Wijnen, Goes Botoxrage Het inkijkje in de wereld van de botoxbehoefte bij jongeren (1 juli) geeft duidelijk twee kanten weer. De invloed van de rolmodellen uit reclame en tv wereld, en de verantwoordelijkheid van artsen en toedieners van deze ingrepen. Illustratief voor mij was de uit spraak van Debbie tegen haar mama: fijn dat de dokter alles zo goed uitlegt. Ik weet niet of ma daar ook zo blij mee was. Zij had misschien liever gehad dat hij haar oogappeltje had geadviseerd: niet aan begin nen, schat. Voor je het weet zie je eruit als een mix van Patty Brard met de luxaflex oogleden van Jo- han Derksen. Het wachten is op een wet of der- gelijke ingrepen op kosten van monumentenzorg betaald moe ten worden of door de babyboo mers die echt opknapwerk kun nen gebruiken. Sjaak Oosterling, Goes Zingen Toen ik hoorde dat de koren weer mochten zingen, stond ik niet ge lijk te juichen. Wel de voorge schreven afstand houden. Ik had de neiging om net als Maurice de Hond mijn schoen naar de radio te gooien bij zo'n bericht. De krant van 1 juli was een stuk nuchterder. Zingen op drie meter afstand? Dan hoor je elkaar niet meer. De repetitieruimte is te klein, te laag, de grote koren wor den wel erg op de proef gesteld. Die anderhalve meter moet eerst weg. Bij zo'n bericht hou ik mijn schoenen aan. Fijn dat de krant realistisch blijft in deze. In feite is er voor koren niets veranderd. We blijven hopen op volgend jaar. Irene Vijfvinkel (koorlid oratorium Middelburg), Middelburg vrijdag 17 juli 2020 Heinenoordtunnel op de schop Het is nog ver weg, maar in 2023 en 2024 zullen weggebruikers op de A29 te maken krijgen met de renovatie van de Heinenoord tunnel. Die zal dan tientallen weekenden en twee keer twee weken dicht zijn. Dat meldt een woordvoerster van Rijkswater staat. Dennis Nuiten Heinenoord Waarom heeft renovatie van de Heinenoordtunnel invloed op het verkeer in West-Brabant? U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Wanneer zal de Heinenoordtun- nel precies dicht zijn? Wat zal de impact van de afslui ting van de tunnel zijn? Wat gaat het betekenen voor weggebruikers? -Rijkswaterstaat Wat gaat er eigenlijk precies ge beuren aan de Heinenoordtun- nel? .V v4" M rappgg VE' - ',."vVv' In juni vormden de- monstran- ten nog een menselijk lint tegen de bebouwing rond het Veerse Meer. FOTO LEX DE MEESTER jp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51