Toch parkeren op Damplein na bezwaren van ondenemers Pleitbezorgers poldertracé teleurgesteld BEVELANDEN EN THOLEN 5 Gemeente dient bezwaar in Vorige week maakte de gemeente bekend het parkeerterrein op het Damplein af te sluiten vanwege het coronavirus. Het plein telt slechts 34 parkeerplaatsen, wat er doorgaans toe leidt dat veel auto mobilisten er geen plekje vinden en terugrijden in de richting van de Van de Spiegelstraat. Al dat zoekverkeer zorgt er volgens B en W voor dat voetgangers en fietsers minder ruimte hebben en het voor hen lastiger wordt anderhalve me ter afstand van elkaar te houden. Wethouder Cees Pille zegt de af gelopen week te hebben gesproken met ondernemers aan het plein. ,,Allemaal hadden ze wel hun be zwaren tegen een volledige afslui ting'', zegt hij. „Daarom hebben We houden de situatie goed in de gaten en handelen snel als het nodig is we besloten om twintig parkeer plaatsen toch weer beschikbaar te maken.'' Om het zoekverkeer toch te blijven beperken, zet de ge meente nog wel verkeersregelaars in. Als de plaatsen bezet zijn, hou den ze automobilisten tegen. De rest van het parkeerterrein wordt gebruikt voor terras voor De Dam en extra fietsparkeerplaatsen. Pille zegt het normaal te vinden dat besluiten in deze tijd soms worden heroverwogen. ,,Dat zal de komende tijd misschien nog wel vaker gebeuren. We houden de si tuatie in de stad goed in de gaten en als het nodig is, handelen we snel. In deze bijzondere tijd heb ben we wat minder tij d voor uitge breide inspraak vooraf, maar als het nodig is, passen we besluiten aan.'' Extra maatregelen De gemeente heeft vorige week verschillende extra maatregelen genomen voor de binnenstad. Zo is aan ondernemers in smalle straatjes als de Papegaaistraat en de Sint Adriaanstraat gevraagd hun uitstallingen zoveel mogelijk te beperken om ruimte te maken voor het winkelende publiek. De bewegwijzering naar het openbaar toilet is verbeterd om te voorko men dat mensen te veel moeten gaan zoeken. Er is een zienswijze ingediend. De Goese wethouder Joost de Goffau is daar nog altijd niet enthousiast over, maar hij voert simpelweg een wens van de gemeenteraad uit. Zelf blijft hij erbij dat het indienen van zo'n zienswijze bij een buurtge- meente een erg zwaar middel is. „Liever blijf ik in gesprek om te proberen de knelpunten samen weg te nemen", zegt hij. ,,Met het indienen van een zienswijze ben je toch een beetje aan het voorsorte ren op een eventuele juridische procedure, maar dat is niet waar wij op uit zijn. Ik had zelf niet voor deze richting gekozen.'' Te grootschalig De gemeenteraad van Goes vindt in overgrote meerderheid dat de plan nen voor uitbreiding van De Kruit- molen en de komst van Waterpark Veerse Meer, ook bij Arnemuiden, te grootschalig zijn. Zeker in het licht van de brede Veerse Meer-vi- sie die momenteel wordt opgesteld. De Goese raad droeg burgemeester en wethouders op met de Middel burgse collega's te gaan praten. Als dat niet tot het gewenste re sultaat zou leiden, moest een ziens wijze worden ingediend. Dat ge beurt nu overigens alleen tegen het plan Kruitmolen. Tegen het Water park kan dat pas later. In de ziens- wijze verzoeken B en W van Goes de Middelburgse collega's het be sluit over de uitbreiding van De Kruitmolen uit te stellen tot de brede Veerse Meer-visie klaar is. De gemeenteraad van Goes is on der meer bang dat de twee grote plannen (op het Waterpark komen bijna 900 vakantiehuisjes en appar tementen) voor een enorme toe name van het verkeer gaan zorgen in de dorpen Wolphaartsdijk en Le- wedorp. Verder wekt het binnen de Goese raad wrevel dat Middelburg in volle vaart doorgaat met de twee Liever blijf ik in gesprek om samen te proberen de knelpunten weg te nemen genoemde plannen bij Arnemui- den, terwijl Goes zelf twee plannen in Wolphaartsdijk in de ijskast heeft gezet. Vakantiehuisjes Het gaat om de bouw voor 28 bui tendijks gelegen groene vakantie huisjes in de Zuidvlietpolder en de komst van appartementen op de plek van watersportwinkel De Zuidschor. De gemeenteraad vindt het chiquer om eerst de Veerse Meer-visie af te wachten. Ondertussen begint Bastiaan van 't Westeinde 'm te knijpen. Hij is de initiatiefnemer van de huisjes in de Zuidvlietpolder en vreest straks achter het net te vissen met zijn re latief kleine plan, terwijl de grote ontwikkelingen bij Arnemuiden wel zijn doorgegaan. Joeri Wisse Yerseke Dat valt op te maken uit een kriti sche brief die de Overleggroep ont sluiting Kruiningen-Yerseke aan Provinciale Staten heeft gestuurd na de hoorzitting van twee weken geleden. In de groep zijn omwo nenden van de Zanddijk, de On dernemersvereniging Reimerswaal (OVR) en de dorpsraad Kruiningen vertegenwoordigd. Vooral over het optreden van ver antwoordelijk gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, verkeer) kraakt de overleggroep enkele harde no ten. Voorman Ton Verbree, oud burgemeester van Reimerswaal, schrijft dat Van der Maas vorig jaar de gemeenteraad van Reimerswaal onder druk heeft gezet om zich niet uit te spreken voor het (rode) pol dertracé, terwijl alle partijen wel voorstander waren van deze oplos sing. De opstelling van Reimers- waal was uiteindelijk leidend in het besluit van GS om voor verbreding van de dijk te kiezen. Verder vinden de insprekers dat hun bijdrage in de hoorzitting (maximaal vijf minuten per per- soon) is ondergesneeuwd, omdat Van der Maas zowel aan het begin als het eind van de vergadering uit- Wij vinden dat de integriteit van Wim van de Linde is aangetast gebreid het woord kreeg. Wat Ver- bree nog meer steekt, is dat Van der Maas suggereerde dat een onder zoek dat verkeerskundige Wim van de Linde in opdracht van de OVR deed, is toegeschreven naar het ge wenste poldertracé. ,,Wij vinden dat ten onrechte de integriteit van de heer Van de Linde is aangetast." Ook op gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) is kritiek. Volgens Verbree hebben ondernemers op 11 december in een gesprek met hem nadrukkelijk uitgesproken medefi nanciering vanuit het bedrijfsleven te willen overwegen en onderzoe ken. ,,Dit werd echter direct afge wezen. Onlangs is dit aanbod nog eens herhaald in een gesprek met de gedeputeerde Van der Maas. Maar weer werd dit afgewezen." De provincie laat weten aan de slag te gaan met de brief. Ze willen bijvoorbeeld graag weten wat het financiële aanbod inhoudt, omdat dit volgens Van der Maas nooit con creet is gedaan. Zijn woordvoerder benadrukt dat hij beslist niet de in tegriteit van Van de Linde in twijfel wil trekken, maar wel vragen over diens rekenmethode heeft. Provin- Ons aanbod voor medefinanciering door het bedrijfsleven werd afgewezen ciale Staten nemen eind september een definitief besluit over de ont sluiting van Yerseke. In de voorbereidende commis sievergadering van 4 september komt Van der Maas met een volle dige reactie op de brief. vrijdag 17 juli 2020 Goes niet blij met plannen Middelburg Bezoekers van de Goese bin nenstad kunnen hun auto toch weer parkeren op het Dam plein. De totale afsluiting van het parkeerterrein stuitte op kritiek van omliggende onder nemers. Daarom wordt een deel later deze week toch weer toegankelijk voor auto's. Lunch room De Dam mag een deel van het plein bovendien gaan ge bruiken voor een terras. Rob Paardekam Goes - Cees Pille, wethouder Met de nodige bedenkingen hebben burgemeester en wet houders van Goes buurgemeen te Middelburg nu dan toch for meel laten weten niet blij te zijn met het plan om kampeerboer derij De Kruitmolen bij Arnemui- den uit te breiden met 150 kam peerplaatsen. Rob Paardekam Goes -Joost de Goffau, wethouder De pleitbezorgers van een nieuw poldertracé tussen de A58 en Yerseke zijn teleurgesteld in het dagelijks provinciebestuur. Ze vinden dat hun pleidooi om een complete nieuwe weg aan te leggen in plaats van de Zanddijk ingrijpend te verbreden niet se rieus genoeg wordt genomen. - Ton Verbree, Overleggroep - Ton Verbree, Overleggroep h«rhall"1 Verkeersregelaars nabij het Damplein, waar later deze week weer twintig parkeerplekken beschik baar zijn. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50