op de vaste lasten? Corsa-e verlegt geen grenzen 3 De zomeroogst langer bewaren AUTOTEST cr 15 OPEL CORSA-E Vanaf €30.499 Opel heeft de nodige ervaring met (semi-)elektrische auto's. De nieuwe Corsa-e moet het volledig elektrisch rijden voor een groter publiek bereikbaar maken. Vet prijzen van amper 30.000 euro (minus 4000 euro overheids subsidie) laat de Corsa-e zien hoe elektrisch rijden langzaamaan goedkoper wordt. Maar voor ruim 26.000 euro koop je ook nog steeds een Golf of Astra, die aanzienlijk groter en ruimer zijn. Al krijg je dan wel een benzineauto die beduidend duurder is in het gebruik. In veel opzichten doet deze nieuwe Opel voor al denken aan de gewone Corsa. Dat is goed en slecht nieuws. De goed uitgeruste auto stuurt fijn en biedt voldoende veercomfort, maar op de achterbank is de zitruimte beperkt en daar zit ook een tunnel in de vloer in de weg. De bagage ruimte biedt door het batterijenpakket maar 267 liter, 42 liter minder dan in de gewone Corsa. Hij mist de extra bergruimte onder de vloer, die nou net handig zou zijn om laadkabels op te bergen. De Corsa-e komt uit de PSA-familie en deelt zijn elektrische aandrijflijn met de Peugeot e-208. De Corsa-e heeft dan ook altijd een 136 pk/100 kW sterke elektromotor en een 50 kWh batterijenpakket. Opgeladen komt hij in theorie (WLTP-norm) 337 kilometer ver, maar tijdens deze test was het gemiddeld niet meer dan 270 km. Op dit moment wordt de Corsa-e alleen met een zogeheten eenfaseboordlader geleverd; daar mee sta je al gauw acht uur bij een laadpaal. De iets duurdere en al te bestellen versie met een driefaselader laadt bijna de helft sneller. Zoals vrijwel elke elektrische auto rijdt ook deze Opel lekker vlot. Vanuit stilstand zit je in 8,1 seconden op de 100 km/u. Uiteraard laat het batterijenpakket zich in het gewicht gelden: de Corsa-e weegt 1530 kg. In het weggedrag merk je daar gelukkig weinig van. -NIEK SCHENK Plus Min Eindcijfer Conclusie O LU o LU LU LL O Voor minder dan €50 'Ik twijfel of ik mijn tandartsverzekering ga oversluiten, maar andere verzekeringen ga ik kritisch bekijken' Fikse besparing Uiteraard is nog niet bekend wat de premies over 2021 bedragen, zegt Barte- link, maar de berekening geeft aan dat er hoe dan ook flinke besparingen mogelijk zijn. ,,In uw geval gaat het om 89,41 euro per maand. Ofwel bijna 1100 euro per jaar. Ik zou het wel weten.'' Van Heijningen kijkt op van die bespa ringsmogelijkheid. ,,Zo, da's toch geld! Sinds mijn scheiding huur ik een huis voor ruim 900 euro per maand. Zo'n besparing van bijna 90 euro per maand kan ik goed gebrui ken! Ik ga aan het einde van het jaar toch maar eens kijken of ik overstap.'' Autoverzekering Voor wat zijn overige verzekeringen betreft heeft Van Heijningen zijn zaakjes goed voor elkaar. Bartelink. ,,Uw auto verzekering bij FBTO is met een maand- premie van 31,65 euro al de goedkoopste. Hetzelfde geldt voor de verzekering van de motor bij Den Ouden van 21,20 euro per kwartaal en voor de rechtsbij- standsverzekering bij Klaverblad van 11,75 euro per maand. Daar valt niets te besparen.'' Wel kan Van Heijningen maandelijks relatief kleine bedragen besparen op andere verzekeringen: 5,48 euro op zijn inboedelverzekering door een overstap van Aon naar Allianz Direct, 0,62 euro op zijn reisverzekering bij Aon door een overstap naar De Internationale en 1,65 euro als hij zijn aansprakelijk heidsverzekering bij Aon verruilt voor een gelijkwaardige verzekering bij Unigarant. ,,Geen spectaculaire bedragen'', constateert Bartelink. ,,Maar iedere euro telt'', vult Van Heijningen aan. Energie Bartelink ziet nog wel een goede be spaarmogelijkheid op de energiekosten: Van Heijningen kan 15,70 euro per maand besparen als hij overstapt van Budget Energie naar Welkom Energie. Wat toch zomaar 188 euro per jaar ople vert. ,,En dan is de welkomstkorting van 230 euro, die je aan het einde van het jaar krijgt uitgekeerd, nog niet meegere kend.'' Bij elkaar kan Van Heijningen zo 1354,32 euro per jaar besparen op zijn ver zekeringen en energie. ,,Heel fijn om een keer zo'n goed overzicht te hebben'', zegt hij. ,,Ik twijfel nog of ik mijn tandartsver zekering ga oversluiten, maar naar die andere verzekeringen en de energielas- ten ga ik kritisch kijken.'' GO VRIJDAG 17 JULI 2020 Financieel adviseurs van online vergelijker Independer vlooien op verzoek uw vaste uitgaven door Opel Corsa-e (136 pk/100 kW) O Prima weggedrag. O Krachtige en soepele aandrijving. O Prima uitrusting. O Beperkt rijbereik. O Beperkte zitruimte achterin. O Beperkte bagageruimte. Een beperkt rijbereik zit deze Corsa-e in de weg en de zit- en bagageruimte vallen tegen. Maar de Opel rijdt fijn en heeft een prima uitrusting. Kijk voor extra testnotities op de site /auto lil z Nu er volop zomerfruit te koop is en er van alles kan worden geoogst in de moestuin, moet je dooreten of fruit en zoete groenten zien te bewaren zodat het langer houdbaar blijft. Met deze voedseldroger kan dat. Lekker om later in het jaar bijvoorbeeld weer compote te maken van de zelfgedroogde appeltjes en pruimen. Of om je kind - en vergeet jezelf niet - af en toe wat zoets te laten snoepen. Groenten drogen kan natuurlijk ook altijd. Gezien voor 48,95 euro. Independer is onderdeel van DPG Mediagroep, waartoe ook deze krant behoort. Het advies voor het best passende alternatieve product is een momentopname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43