zomer Hoe zet ik de thermostaat eigenlijk op de zomerstand? I De Financiële Wasstraat Wat valt er te besparen o. cc HOE DAN? ui O Minder kinderen verlaten school voortijdig (BEST WEL) TECHNISCH O O De thermostaat is waarschijnlijk het minst gebruikte apparaat in de zomer, maar het is toch goed om er eens een blik op te werpen in de warme maan den. Want hoe zet je 'm eigenlijk op de zomerstand? ,,Je hebt als bewoner een paar verschillende opties om jouw verwarming 'zomerproof te maken'', zegt Eric van Ballegoie van techsite Hardware Info. ,,De meeste moderne thermo staten hebben een zomerstand. Bekijk dit op de website van jouw thermostaatleverancier. Wan neer je deze inschakelt, zal de thermostaat nooit een warmtevraag naar de ketel sturen en ben je nooit onbedoeld aan het stoken. Heeft jouw thermostaat dit niet, stel de temperatuur dan (continu) in op een heel laag niveau, bijvoorbeeld 12 graden. Dan springt de centrale verwarming nooit aan. 'Slimme thermostaat leert dat verwarming overdag niet aan hoeft' Een derde optie is om het cv-circuit op de ketel zelf uit te stellen. Veel combiketels bieden de mogelijkheid om de functie voor centrale verwarming en warm tapwater individueel aan en uit te schakelen. Schakel je de cv-functie op het bedieningspaneel uit, dan vindt er geen onbedoelde verwarming van je huis plaats. Een laatste optie is de aanschaf van een slimme thermostaat. Je moet je cv-ketel hier wel op kunnen aansluiten, maar met zo'n thermo staat kun je alle instellingen regelen via je telefoon. Daarnaast leert de thermostaat van jouw gedrag: gebruik je hem overdag nooit? Dan zal hij (bijvoorbeeld de Nest Learning Thermostat) leren dat de verwarming dan niet aan hoeft. De meeste moderne verwarmingsketels ondersteunen zo'n apparaat, dat ook nog eens je watertemperatuur regelt. Handig als je een slim huis hebt en vooral als je al een slimme thermo staat hebt. Dat scheelt weer qua installatie." lil lil co LU n ^2 LU CC cc co co O LU 3 O O O Ronald van Heijningen (56) uit Bergen op Zoom is, zoals hij het zelf zegt, 'een beetje van de oude stempel'. Zijn oude, vertrouwde zorgverzekering opzeggen zal hij niet gauw doen. Maar wat nou als hij met een overstap bijna 1100 euro per jaar kan besparen? JOHAN NEBBELING Al vele jaren is Ronald van Heijningen, werkzaam als salesmanager, verzekerd bij Zilveren Kruis. Hij is een tevreden klant. ,,Ik heb in het verleden best hoge zorgkosten gemaakt. Zilveren Kruis heeft nooit moeilijk gedaan over de vergoedingen. Daarom heb ik nooit een overstap overwogen.'' Bij Zilveren Kruis heeft Van Heijnin- gen, gescheiden vader van twee kinde ren, ook zijn tandartsverzekering lopen. ,,Ik heb bewust gekozen voor een hoge dekking. Mijn gebit is op zich prima, maar nu ik wat ouder word begin ik af en toe toch problemen te krijgen. Omdat ik graag lang mijn eigen tanden en kiezen wil houden, kies ik liever het zekere voor het onzekere. Dan maar wat meer beta len.'' Tevreden Overstappen naar een andere verzeke raar is voor Van Heijningen dan ook niet zomaar aan de orde. ,,Ik ben niet overdre ven loyaal of zo, maar wel tevreden. Waarom zou ik naar een andere verzeke raar gaan?'' Adviseur Michael Bartelink van Inde- pender begrijpt de terughoudendheid van Van Heijningen. ,,Veel mensen den ken er zo over. Ze zitten goed, waarom zouden ze veranderen? Toch loont het bijna altijd de moeite om elk jaar even tijd vrij te maken voor een vergelijking tussen zorgverzekeraars. Vaak zul je dan zien dat je echt flink kunt besparen door over te stappen.'' Dat geldt ook voor Van Heijningen, zo heeft Bartelink berekend. Nu betaalt hij 251,70 euro per maand aan zorg premie, inclusief tandartsverzekering. Als hij overstapt naar Nationale Neder- landen, daalt de premie naar 162,29 euro per maand. Inclusief tandartsverzeke ring. „Nationale Nederlanden vergoedt wel iswaar 250 euro minder per jaar dan de 1250 euro die Zilveren Kruis maximaal vergoedt, maar door de lagere premie heb je dat bedrag er zo uit, mocht je al een dure behandeling nodig hebben'', licht Bartelink toe. Alle landen van de EU spraken af de schooluitval* vóór dit jaar omlaag te brengen naar 10 procent. Nederland heeft zijn doel gehaald, net als 15 van de 27 andere Europese lidstaten. school We spreken van schooluitval als een leerling zijn middelbaar onderwijs zonder diploma verlaat en niet doorstroomt naar een andere onderwijssoort Klusjes die maar bleven liggen pak je nu aan. Eric van Ballegoie van Hardware Info over de verwarming 'zomerproof' maken. -CHRISTIAN BORN MORGEN: Hoe maak je een goede oppottafel? VRIJDAG 17 JULI 2020 GO Tandarts kan wel een tikkie minder PRODUCT NU (PER MAAND) ALTERNATIEF VERSCHIL Autoverzekering FBTO €31,65 nee Motorverzekering Den Ouden €7,06 nee Zorgverzekering Zilveren Kruis 4 sterren (+tandarts) €251,70 Nat. Nederlanden (+tandarts) €162,29 €89,41 Energie Budget Energie €131,53 Welkom Energie €115,83 €15,70 Inboedelverzekering Aon €10,76 Allianz Direct €5,28 €5,48 Aansprakelijkheidsverz. Aon €5,71 Unigarant €4,06 1,65 Opstalverzekering geen Reisverzekering Aon (werelddekking) €3,54 De Internationale €2,92 €0,62 Rechtsbijstandverz. Klaverblad €11,75 nee Overlijdensrisicoverz. geen Hypotheek geen Totaal per maand €112,86 Per jaar €1354,32 (exclusief €230 welkomstkorting) Plus eenmalig €230 bij overstappen van energieleverancier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42