O Q) 0 O »Zelfs Noorse broers en meisje uit Barcelona op het Wesselopark Kt Aiacieden 9 Terwijil hun ouders Zeeianci ontdekken, krijgen tientallen voetballers op de velden van Kloetinge training van de grootste club van Nederland. Oefenduel TMZ Italië, België, Rusland, Noorwegen, Oostenrijk, Nederland en Zweden. Het klinkt een beetje als de onderhan deltafel van de Verenigde Naties, maar dat is het niet. Het is de variëteit aan nationaliteiten die vorig jaar meede den aan het zogeheten Ajax Camp bij voetbalvereniging Kloetinge. Eventmanager Rick Buts merkt dat de successen van Ajax in de Champi ons League voor een boost hebben ge zorgd. „Op de meeste locaties kwam zeventig procent van de deelnemers uit het buitenland. Van Colombianen tot Chinezen." Buts realiseert zich dat sommige ouders hopen dat hun zoon of dochter zich in de kijker speelt. Hij benadrukt dat dit niet de gedachte is van de trai- ningsweek. „We willen de kinderen en jongeren het echte 'Ajax-gevoel' geven. In eerste instantie scouten we niet Maar als er écht een talent tussen loopt, geven we dat natuurlijk door." Tot en met vrijdag is de Amsterdamse profclub wederom actief op Zeeuwse bodem. Anouk Mei jer, bestuurslid bij Kloetinge, verbaasde zich vorig jaar over de massale toestroom van bui tenlandse kinderen. „Alle trainingen waren in het Engels. Ik leek wel een VW-kantoor. Er waren veel ouders die wilden weten wat ze konden doen in de omgeving, terwijl hun zoon of dochter aan het trainen was." Het deelnemersveld ziet er dit jaar anders uit. Zo'n tachtig kinderen - van zes tot zestien jaar - doen mee aan de trainings- week. Ze komen nu voor namelijk uit de omge ving. „Dat komt door de huidige v coronatijd", ervaart Buts. Toch zijn er ook een aantal deelne mers met een andere nationaliteit, zoals de familie Sorboen uit Noorwe gen. Broers Thomas (16) en Marius (13) zijn de gehele week op het kunst gras in Kloetinge te vinden. „Onze ouders zijn de omgeving aan het ver kennen, maar daar zijn wij eigenlijk niet in geïnteresseerd", lacht de oudste van de twee. Het duo is net als de andere deelnemers gehuld in een Ajaxtenue met een licht blauw shirt, witte broek en witte sokken. Ze merken op dat voetbal in Scandinavië anders beleefd wordt dan in Nederland. „In Noorwegen is het vooral fysiek", meent Thomas. „Hier gaat het om techniek. Je ge bruikt je voeten en bovenal je ver stand." Een veldje naast hen dribbelt Pleun (10). Twee keer per jaar reist ze met haar familie naar Nederland. „Mijn schoonouders komen uit Vlissingen", vertelt vader Tom Snick, die zelf ook uit Vlissingen komt. „We wonen in middels al zo'n zes jaar in Barce lona." Hij werkt daar bij pasta gigant Barilla. Pleun is gek van voetbal. Met een bezweet en voldaan gezicht gaat ze de strijd aan met voornamelijk jongens. „Ik heb al veel geleerd", vertelt ze. „De schaar, de kap en positie kiezen. In Spanje zijn ze veel strenger. Als je daar iets fout doet, zeggen ze het gelijk." Ook de nestor van het gezin merkt verschillen tussen de Nederlandse en Ik leek wel een VW-kantoor. Veel ouders wilden weten wat ze konden doen in de omgeving Spaanse mentaliteit „Bij ons wil ie dereen de nieuwe Messi worden. Ge zinnen hangen geregeld de hele dag rond op de sportclub. In Spanje is de volgorde: sport, eten, gezin en poli tiek", lacht hij. Aan het eind van de trainingssessie is bij de meeste kinderen de koek be hoorlijk op. Met rode hoofden lopen ze richting de kleedkamers. Ze moes ten de afgelopen dagen tot het gaatje gaan. „De intensiteit ligt erg hoog", weet Buts. „Het is pittig, zeker nu de meeste kinderen een aantal maanden stil hebben gezeten." Vandaag gaan ze voor de laat ste keer het veld op. Daarna mogen ze uitrusten tot het nieuwe seizoen begint. Dan zal dui- delijkworden jl|v welke ont- I wikkeling de tv L* in spe heb- i vB' ben door- ik gemaakt vrijdag 17 juli 2020 Zondag-hoofd klasser Baro nie, waar de Zeeuwen Björn Quartel, Aart Veldhof en Mark Schuit voetballen en de uit Zeeland afkomstige Jur- riaan van Poelje trainer is, start de oe fencampagne ter voorberei ding op het nieuwe seizoen met een wed strijd tegen NAC. Beide ploegen uit Breda treffen elkaar op 5 au gustus op het trainingscom plex van NAC in Zundert. 14 De wielrenners van TMZ gaan weer koersen. De organisatie houdt op zater dag 25 juli in Hoedekens- kerke de eerste wedstrijd na de corona-onder breking. In to taal worden er tot en met ok tober veertien koersen verre den onder de vlag van TMZ. elf in Hoede- kenskerke en in Wouw, Lepel straat en 's Heer hendriks- kinder ieder één. De tienjarige Pleun uit Barcelona op het Ajax Camp in Kloe- tinge. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Len Wolters Kloetinge De Noorse broers Thomas (16) en Marius Serbeen (13) gaan de strijd met elkaar aan. - Anouk Meijer a (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37