II 7 vrijdag 17 juli 2020 H&mUGiNG rende oranje licht na dan. Tijd om richting Noord-Brabant te gaan. Jurre blijft onderweg alert, zo als hij dat altijd is, maar heeft ook even tijd om over andere zaken te praten. Zinloos geweld bijvoorbeeld, waar hij als bewaker al eens mee te maken kreeg. ,,Een lichte mishande ling. Gelukkig hield ik daar niet veel aan over.'' Het stoort hem wel en dan niet alleen agressie richting beveili gers. ,,Of het nu gaat om boa's, poli tie, ambulance of brandweer; geen enkele hulpverlener hoort zo behan deld te worden.'' De beveiligers van B&B Beveiliging gaan zelf dan ook zelden hardhandig te werk. „Alleen als er écht geen an- Gelukkig hield ik aan die lichte mishandeling niet veel over - Jurre van den Berge dere optie is.'' Jurre vindt namelijk dat een bewaker - bijvoorbeeld een portier in de horeca - verbaal juist zijn mannetje moet kunnen staan. ,,Want geweld is een vorm van on macht. Ik zie het als een veel grotere uitdaging om een situatie juist door middel van communicatie onder controle te krijgen.'' Zorginstelling Ondertussen rolt de bolide rond 03.00 uur richting de laatste stop van de route. Het gaat om een zorginstel ling. Naam, plaats en de namen van de medewerkers moeten om privacy- redenen geheim blijven. ,,Ik wil graag laten zien wat wij allemaal nog meer doen en met hoeveel mensen wij 's nachts werken'', legt Jurre uit. ,,En ik vind het - als daar tijd voor is - pret tig om even langs te gaan bij de colle ga's. En die tijd is er niet vaak.'' Het bezoekje wordt gewaardeerd. De twee medewerkers op deze loca tie - een jonge man en een man die al 30 jaar werkzaam is als bewaker en geruime tijd voor B&B Beveiliging werkt - ontvangen hun baas en col- lega met open armen. Al snel staat er een bak koffie klaar. ,,Dit bedrijf voelt voor mij als mijn familie'', ver telt de oudere, getinte man. Zijn huidskleur komt ook ter sprake. ,,Binnen het bedrijf is veel respect. Laatst heb ik het met Jurre bijvoor beeld nog over discriminatie gehad. Ik ben daar op veel plekken mee in aanraking gekomen, maar nog nooit bij B&B Beveiliging.'' Met de onderlinge verhoudingen binnen het bedrijf van Jurre en zijn broer Kevin lijkt het dus wel goed te zitten. Alle medewerkers hebben dan ook één ding gemeen: de passie voor veiligheid. Ze hebben niet voor het vak beveiliger gekozen omdat ze per se graag op boeven jagen. Dan waren ze wel bij de politie gegaan. ,,Op boe ven jagen is ook niet onze taak'', al dus Jurre. Ze kicken ook niet op actie en sensatie. Dat is zeker niet de reden dat ze 's nachts vol overgave de weg op gaan. Ontzorging, zoals de Thole- naar het eerder zelf al noemde, daar gaat het om. ,,En juist daarom zijn mijn collega's en ik meer dan 'maar een beveiligertje'.'' is, zie ik dat meteen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35