Meer keuze aan woningtypes in tweede fase nieuwe wijk Claverveld Goes: Plan Middelburg te fors 5 versluis willeboer I ZOMERSCHOOL MIDDELBURG De Zomerschool in Middelburg is er niet om achterstanden weg te werken, maar meer om kinderen de kans te geven een voorsprong op te bouwen. De Zomerschool biedt in haar lessen stof en excursies aan, waarbij kinderen spelender wijs kennismaken met burgerschapsvormen die hen vooruithelpen in het leven, be toogt voorzitter Henk Zielstra van het College van Bestuur van Ar chipel Scholen. Juist om dat vooruithelpen gaat Mahdi (12) graag naar de Zomers chool. Hij kan best meekomen op basisschool Het Element, maar wil meer leren om zijn droombaan in zicht te houden. ,,Ik ben niet zo goed in begrijpend lezen en taal. Daarvan wil ik graag wat bijleren om na groep 8 naar de havo te kunnen. Als ik luchtverkeersleider wil worden, moet ik wel havo doen, denk ik." Mees (11) gaat na de vakantie naar groep 8 van de Wilgenhof. ,,Ik ben dyslectisch, lezen is voor mij niet zo makkelijk. Door corona gaan we dit jaar niet op vakantie, dus wilde ik graag naar de Zomer school." Leeftijdsgenoot Jomah (11, na de vakantie naar groep 7 van De Stroming) had aanvankelijk min der zin in de Zomerschool. ,,Ik kan wel extra taallessen gebruiken, want ik kom uit Syrië en vind de taal niet makkelijk. Maar ik had ook veel zin in een lange vakantie. Tot ik hoorde dat meester Kris les geeft. Toen wilde ik heel graag." Meester Kris Vermeulen geeft les op Tec Walcheren, de basis- Door corona gaan we dit jaar niet op vakantie, dus wilde ik graag naar de Zomerschool school voor kinderen met een vluchtelingenachtergrond. Hij heeft er geen enkele moeite mee de helft van zijn vakantie in te le veren. ,,De Zomerschool geeft me de kans drie weken in het regulier onderwijs te functioneren. Zo houd ik als leerkracht van het vluchtelingenonderwijs voeling met een andere manier van lesge ven, en tegelijkertijd kom ik hier oud-leerlingen tegen. Ik kijk uit naar een heel mooie ervaring." Directeur Carlien Bakker van de Zomerschool vindt het enthousi asme van haar team fantastisch. Zelf begon ze net dit voorjaar aan een baan bij het Regio Pedago gisch Centrum Zeeland. ,,Door co rona ben ik nauwelijks op de werkvloer geweest, dus ik ben heel blij dat ik weer eens echt kin deren en een school met een on- derwijsteam zie." Behalve de Archipel Scholen ne men ook de scholen van Prisma, Onze Wijs en Kinder Opvang Walcheren deel aan de Zomers- chool. Op voorspraak van KOW komen ook zestien peuters naar de Leeuwenburch, wiens gebouw als zomerschool fungeert. ,,Het gaat ook om veilig spelen en leren. Veel kinderen hebben thuis geen eigen ruimte en geen speelgoed", bena drukt directeur-bestuurder Anne- miek Koppejan van KOW. Geen eigen plek Dat sommige kinderen thuis geen eigen plek hebben, zagen leer krachten soms als een kind zich tijdens digitale lessen op het toilet terugtrok, omdat het dan 'een beetje rustig' was. Het bestaans recht van de Zomerschool hoefde wethouder Chris Dekker niet dui delijk meer te worden gemaakt. De bestuurder kreeg vorig jaar voor het eerst signalen dat een Zo merschool niet mocht ontbreken in het onderwijsspectrum van de Zeeuwse hoofdstad. Zonder toe zeggingen te kunnen doen, is Dekker wel overtuigd dat een 'structurele voorziening ook bui ten coronatijd' meerwaarde heeft. Zielstra onderstreepte nog maar eens dat de Zomerschool leren ook leuk maakt. Van een uitstapje naar Terra Maris en een stadswande ling met studenten van University College Roosevelt leren kinderen misschien nog wel het meest, maar hebben ze ook veel lol. Ziel- stra: ,,Op de Zomerschool vier je drie weken een vakantiefeestje, terwijl je ook nog heel veel leert." In fase 1 was plaats voor 73 wonin gen (waarvan 15 op een vrije ka vel). In fase 2 komen daar 83 bij (waarvan 19 op vrije kavels). Deze worden nog meer op de wensen van toekomstige bewoners toege sneden. Maar groen, levensloop bestendigheid en de knipoog naar historische, landelijke Walcherse architectuur blijven het uitgangs punt voor de nieuwbouw. Vertegenwoordigers van de twee projectontwikkelaars en burgemeester Bas van den Tillaar tekenden gistermorgen de ont- wikkelovereenkomsten voor de bouw van 64 woningen. De ne gentien vrije kavels, waar kopers hun 'droomwoning' kunnen (la ten) bouwen, geeft de gemeente zelf uit. De toekomstige bewoners van de oostelijke kant van Claverveld kijken voor een deel uit op het be staande bos en kunnen ook kiezen voor een huis in een hofje. Als het bouwrijp maken en de planologi- sche procedures voorspoedig ver lopen, kan volgend voorjaar be gonnen worden met de bouw van de eerste woningen in fase 2. De start van de bouw is natuurlijk af hankelijk van de verkoop van de woningen. De officiële verkoop begint medio november. Vanaf september zijn plaatjes en virtuele beelden van de te bou wen huizen en de omgeving te zien. Vanaf dat moment kunnen mensen hun belangstelling ook kenbaar maken bij de twee make laars die de huizen gaan verkopen. Over twee jaar moeten de eerste bewoners van huizen in fase 2 de sleutel van hun huis kunnen om draaien. GOES Met de nodige bedenkingen hebben burgemeester en wethou ders van Goes nu dan toch formeel aan buurgemeente Middelburg la ten weten niet blij te zijn met het plan kampeerboerderij De Kruit- molen bij Arnemuiden uit te brei den met 150 kampeerplaatsen. Er is een zienswijze ingediend. De Goese wethouder Joost de Gof- fau wilde dat 'zware' middel niet inzetten, maar de raad wilde dat wel. Die vindt de plannen voor De Kruitmolen en Waterpark Veerse Meer veel te fors. Fracties vrezen voor onder meer verkeersoverlast. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen ■HKlil 1 vrijdag 17 juli 2020 WA 'Vakantiefeestje waar je van leert' René Hoonhorst Middelburg Mees, Jessica en Jomah (vlnr) zijn geconcentreerd aan het werk op de Zomerschool in Middelburg. foto dirkjan gjeltema -Mees (11), leerling Kopers van woningen in de Vlis- singse wijk Claverveld krijgen meer keus. In fase 2 bouwen AM Zeeland en Zeeland Wonen nog meer verschillende types dan in het eerste gedeelte van de wijk. René Hoonhorst Vlissingen Cf* 4* I De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Kijk op pzc.nl/video Zomerschool Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33