Compliment voor lef van Domburgse horecamannen aan «U OoshrscMd* 4 Programma van Middelburgs festival schuift grotendeels door naar2021 al 90% verkocht! Normaal zouden Martin en Elina Priem en vele tientallen vrijwilli gers momenteel rennen en vliegen over een terrein aan de Oude Veer- seweg bij Middelburg om alles voor de twintigste editie van City of Dance in gereedheid te brengen. Nu echter niet en daardoor kunnen de twee organisatoren rustig op de Markt in Middelburg vertellen dat ze hun festival toch wel heel erg missen. Het zou de komende dagen plaatsvinden, maar het coronavirus verhindert dat. Ze vertrouwen er echter op dat ze voor over een jaar, op 16, 17 en 18 juli 2021, weer een spectaculair driedaags muziekfeest kunnen organiseren. Martin: ,,In grote lijnen treden dan dezelfde ar tiesten op die ook dit jaar zouden optreden." Martin en Elina vinden het heel leuk dat ze met City of Dance iets hebben neergezet dat veel betekent voor heel wat mensen. Martin: ,,Ik kwam een tijdje terug iemand te gen die in 2019 de eerste dag met zijn dochtertje was geweest en de dag daarop met zijn vrienden. Hoe wel hij de zondag zo brak als wat was, ging hij 's avonds weer." Elina: „Kinderen van de eerste generatie festivalgangers kopen nu kaartjes. En we zien ook elke keer weer oude bekenden terug." Martin: ,,Het is voor velen een soort reünie. Men sen die zijn uitgezworven komen terug om oude bekenden weer te zien en samen plezier te maken. Het is een pretpark voor volwasse nen." Elina: ,,Dat komt ook omdat er zoveel te doen is. Niet alleen mu ziek, maar ook de aankleding, de dansers en het straattheater." Vertrouwen Martin vertelt dat het publiek van City of Dance niet alleen heel trouw is, maar ook het volste ver trouwen in de organisatie heeft. ,,Maar 1 procent eiste na het cance- len van de twintigste editie zijn geld terug. Maar 1 procent. Dat is ab surd weinig. Dat geeft zo'n goed ge voel." De organisatie van City of Dance moet elk jaar gespitst zijn op wat er op muziekgebied gebeurt en veran dert om daar bij de programmering rekening mee te houden. Martin: ,,Want de ene keer is die stijl popu lair en daarna weer een andere." Zo bezoeken Martin en Elina steevast in het najaar het Spaanse eiland Ibiza om te kijken en luisteren wat ze moeten programmeren. Maar ook het Groningse muziekfestival Noorderslag is bepalend. Deze keer hoeven ze daar niet zo op te letten. Martin: ,,Want op muziekgebied gebeurt niets vernieuwends, de smaak staat stil. De programmering van dit jaar kunnen we gewoon handhaven." Martin en Elina kunnen ook smakelijk vertellen over het VIP gedrag van sommige artiesten en de bijbehorende eisen die ze stellen. ,,Zo moest er voor één artiest speci aal kokoswater klaarstaan. Heb ik overal naar lopen zoeken en wat bleek na afloop? Niets van gedron ken." Elina vertelt vervolgens over Jebroer, die vorig jaar optrad. ,,Toen hij arriveerde stapte zijn manager uit de auto om te controleren of we aan alle eisen hadden voldaan. An ders zou hij direct omkeren." Martin en Elina hebben nog ge probeerd in september in Vlissin- gen een festival op te zetten. Maar zoals het er nu naar uitziet, lukt dat niet in verband met corona. Daarom willen ze op 22 mei 2021 op het Badstrand van Vlissingen Festi val aan Zee organiseren. ,,We wach ten nog op toestemming van de ge meente." Van der Velde complimenteerde de eigenaren Jaco Duvekot en Hein Robbers met de uitbreiding van hun zaak en stelde dat het heel bijzonder is dat horeca-on- dernemers in deze tijd durven in vesteren in kwaliteit. ,,Daar is lef voor nodig", herhaalde hij. Dat soort lef is, aldus de gedeputeerde, ook nodig om ervoor te zorgen dat Zeeland aantrekkelijk blijft voor toeristen. Volgens Robbers ontstond ruim twee jaar geleden het idee om op het dak van hun strandpaviljoen een lounge deck te maken als mede de keuken en de toiletgroep te vernieuwen. Voor ze in maart aan de bouw van het deck wilden beginnen, brak de coronacrisis uit en moest de horeca sluiten. Des ondanks belden Duvekot en Rob bers de aannemer niet af zodat sinds anderhalve week gasten van Oase ook op de open bovenverdie ping kunnen zitten. Duvekot vertelde dat het lounge deck de plek wordt waar elke Domburgse bezoeker minstens i één keer moet zijn geweest. ,,Want je hebt hier het mooiste uitzicht. Je kunt én de Belgische kust zien én de stormvloedke ring." Hij merkte ook op dat het paviljoen het momenteel heel goed doet. Zo heeft hij heel veel eters, zowel tijdens de lunchuren als 's avonds. ,,We moeten dage lijks honderden mensen teleur stellen." Volgens Duvekot kiezen veel eters voor een strandpaviljoen omdat ze daar toch veel ruimte hebben. Maar ook zei hij dat het voor ondernemers moeilijk blijft de regels te handhaven. ,,Mensen mogen met z'n zessen in een auto rijden, maar vervolgens niet sa men aan een tafel als ze niet uit één huishouden komen." IV M CORONA BEZICHTIGINGEN ALLEEN OP AFSPRAAK Tel. 0031653 402 705 nhendriks@telenetbewwwwaterresortqos^ vrijdag 17 juli 2020 City of Dance blijft stil dit jaar M City of Dance vorig jaar. foto city of DANCE Voor het eerst in twintig jaar is er geen City of Dance in Middel burg. Organisator Martin Priem: ,,Er zouden zo'n tweehonderd artiesten optreden en duizen den mensen willen op ons feestje hun eigen feest vieren." Emile Calon Middelburg Hier is lef voor nodig. Gedepu teerde Dick van der Velde zei dat gisteren bij de opening van het lounge deck van strandpa viljoen Oase bij Domburg. Emile Calon Domburg Jaco Duvekot (links) en Hein Robbers bij hun strandpavil joen Oase. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32