Rust in de tent Een duik in Grevelingen én de Engelse boeken Snack North Sea Port boekt 34,4 miljoen euro winst 2 Wat doet het met je als je denkt corona te hebben en je getest wilt worden? Onze verslaggever Cornelleke Blok maakte het mee. TESTEN AANPAK VIRUS Commentaar De Zeeuwse wethouders twijfelen over het voortbestaan van de jeugdhulporganisatie Intervence. In oktober moet het besluit vallen: Intervence blijft zelfstandig, Inter vence wordt een deel van een grotere organisatie of een an dere partij neemt de taken over. De taak van Intervence is niet te onderschatten. De Zeeuw se organisatie ontfermt zich over kinderen (en gezinnen) die te maken hebben met de jeugdbescherming of -reclassering. Het is de intensive care van de jeugdzorg. Om dit werk te goed te kunnen doen, kun je gedoe over fi nanciën en reorganisaties missen als kiespijn. Een organisatie als Intervence moet zich gedekt weten door de opdrachtge vers, de Zeeuwse gemeenten. Natuurlijk, als zaken mislopen of de kinderen daarvan de dupe dreigen te worden, moet worden ingegrepen. Dat is vorig jaar ook gebeurd. Intervence kreeg extra geld om orde op zaken te stellen. Ook de gemeenten zeggen dat bij hen het belang van de kin deren het zwaarst weegt. Maar het waarmaken van die belofte heeft een prijs. Intervence is afhankelijk van armlastige brood heren; gemeenten die te weinig geld hebben gekregen om de jeugdzorg, die het Rijk bij hen over de schutting heeft gegooid, naar behoren uit te laten voeren. Zoeken naar een goedkopere oplossing is verleidelijk. Maar gemeenten moeten zich afvragen of dat alle onrust die dit bij de gezinnen teweegbrengt waard is. Om maar te zwijgen over het verwateren van hun eigen invloed op de jeugdzorg als een grote organisatie van buiten Zeeland het werk overneemt. Gemeenten moeten zich afvragen of dat alle onrust die dit bij de gezinnen teweegbrengt waard is Die week schreeuwt om een ver volg, merkt De Ruiter. Zij dook vier dagen lang met een club kinderen (van 10 tot en met 14 jaar) in de En gelse boeken. In één van de ruimtes van het zeil- en surfcentrum Brou wersdam op de Kabbelaarsbank werd er collectief geblokt. ,,Op een fantastische locatie met uitzicht op de Grevelingen." Het lonkende water was na de lunch speelterrein voor haar stu- ALMANAK denten. Eerst lekker 2,5 uur surfen en daarna suppen of stunten op de waterjump. Als zelfstandig docent is De Ruiter gewend overal en ner gens (op scholen, bij bedrijven en thuis) les te geven, maar de combi natie met iets sportiefs leek haar helemaal geweldig. ,,En je laat zo ook zien wat je hier allemaal kunt doen." In dat Goese gezin hadden pa en ma onlangs allebei geen zin om te koken en dus werd de gang naar de snackbar gemaakt. De teleurstelling was groot toen er bij thuiskomst één fri- kandel te weinig uit het papie ren tasje kwam. Terugrijden naar de snackbar ging een En je laat zo ook zien wat je hier allemaal kunt doen De Ruiter is van plan vaker zo'n cursus, voor verschillende leeftij den, te organiseren. Meer informa tie via winnish.nl. beetje ver, dus moest de keuze worden gemaakt wie er friet zonder snack zou eten. Voor de zesjarige dochter des huizes was dat niet zo moeilijk. Ze deelde snacks uit aan haar moeder, broer en zichzelf. Daarna keek ze haar vader aan. ,,Jij hebt al de dikste buik.'' Josefien blijft nog jaar burgemeester Optreden van Monique Smit en Dax Hovius Zangeres Monique Smit en The Voice Kids-win- naar Dax Hovius (foto) treden op tijdens een jon- gerenmiddag in Kapelle. De twee muzikanten vor men de afsluiting van een evenement voor jeugd van zes tot achttien jaar. Op zaterdagmiddag 12 september houdt de ge meente Kapelle een mid dag voor kinderen en jon geren. Jongeren kunnen meedoen aan workshops. Op het programma staan bijvoorbeeld graffiti spui ten, vloggen en rappen. Maar ook goochelen, skaten en voetbal staan op de lijst. VLISSINGEN Zomerondernemers uitgesteld tot herfst Om maar met de cliffhanger te be ginnen: ik heb geen corona. Dat weet ik nu zeker, omdat ik me heb laten testen. De week begon met koorts, keelpijn, hoofdpijn en alge- hele malaise. Ik dacht in eerste in stantie niet meteen aan corona, maar na twee dagen (tot dan voelde ik me te slecht om in actie te ko men) besloot ik me voor de zeker heid toch te laten testen. De koorts en hoofdpijn waren inmiddels weg, maar je weet nooit. North Sea Port heeft vorig jaar 34,4 miljoen euro winst geboekt. Dat is een half miljoen meer dan het jaar ervoor. De omzet van het gefuseerde havenbedrijf steeg tot 107 miljoen euro. Havengeld bracht 45 mil joen euro in het laatje. North Sea Port gaf vorig jaar ook fiks meer grond uit. Dat leverde 51,3 mil joen euro op. Aan kosten was het bedrijf 63 miljoen euro kwijt, 2 miljoen meer dan in 2018. De extra kosten hadden vooral te maken met hogere cao-lonen. De afgelopen jaren zag North Sea Port de omzet en winst elk jaar opnieuw stijgen. Dit jaar zal dat naar alle waar schijnlijkheid niet lukken. In het begin deze maand liet North Sea Port al weten dat de coronacrisis een einde heeft gemaakt aan de groei van de overslag in de ha vens. Lockdown In het eerste halfjaar van 2020 kelderde de goederenoverslag via de zeevaart met 4,2 miljoen ton ten opzichte van dezelfde periode in 2019. De daling was vooral in het tweede kwartaal te merken, toen veel landen in een lockdown gingen. vrijdag 17 juli 2020 li Vloeiend Engels kunnen spre ken is al top. Maar als je dat leert tussen het surfen en suppen door is dat helemaal fantastisch. En dat deden de leerlingen van 'juf' Winny de Ruiter tijdens de eerste Engelse watersportweek aan de Brouwersdam. Esme Soesman Brouwersdam - Winny de Ruiter Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Kinderburgemeester Jo sefien van der Meer blijft nog een jaartje langer in functie voor Schouwen- Duiveland. Ze werd 12 no vember aangesteld, maar door de coronabeperkin gen heeft ze nauwelijks iets kunnen doen. Haar laatste openbare optre den was bij de centrale herdenking van de Wa tersnoodramp in februari. Normaal begint rond mei de wervingscampagne voor een opvolger, maar dat ging nu ook niet door. Josefien heeft aangege ven zich nog een jaar te willen inzetten, schrijven burgemeester en wet houders aan de raad. KAPELLE Het project Zomeron- dernemer Zeeland, dat maandag zou beginnen, wordt vanwege corona uitgesteld tot de herfst vakantie. Tijdens het project krijgen jongeren tussen 14 en 23 jaar be geleiding bij het opzet ten van een onderne ming. Om mee te doen, heb je alleen een idee nodig of moet je recent een onderneming zijn begonnen. Vanwege co rona lag de werving lange tijd stil; ook zijn er nu weinig locaties waar een groep deelnemers welkom is. Aanmelden kan tot 12 oktober via zomerondernemer.nl. Zou ik nou Cornelleke Blok Vlissingen Ab van der Sluis Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30