de kerk Voor even een speler van Ajax Grote zorgen om stichting mm Intervence begeleidt en onder steunt gezinnen en kinderen die te maken krijgen met jeugdbe scherming of jeugdreclassering. Dat doet zij in opdracht van de ge meenten. Die zijn al langere tijd ongerust over Intervence, zowel over de kwaliteit van de zorg als over de financiële situatie. Begin vorig jaar grepen de ge meenten en het ministerie in bij Intervence om de zorg weer op orde te krijgen. Dat leidde tot een akkoord waarbij de gemeenten tijdelijk extra geld gaven om de organisatie overeind te houden, op voorwaarde dat de stichting orde op zaken zou stellen. De zorgen zijn er nog altijd. De gemeenten laten daarom nu drie scenario's onderzoeken: Inter- vence blijft zelfstandig het werk uitvoeren, zij wordt overgenomen maar blijft als dochter het werk doen óf zij wordt opgedoekt en een andere organisatie neemt haar taken over. De onderzoeken zijn eind augustus klaar. In oktober moet er duidelijkheid zijn over het lot van Intervence. Reorganisaties Bij de stichting werken zo'n hon derd mensen. In een brief aan de gemeenten schrijft de onderne mingsraad dat Intervence al jaren onder druk staat door reorganisa ties en bezuinigingen. „U begrijpt dat dit onrust en angst bij mede werkers oproept vanwege de vraag: heb ik over een maand nog wel een baan?" De OR wijst er ook op dat alle vergelijkbare instellingen met de zelfde problemen kampen: hoge werkdruk, strikte eisen, beperkte budgetten en lage salarissen. Daardoor is het verloop onder medewerkers groot, wat de situa tie alleen maar nijpender maakt. De raad betwijfelt of een andere organisatie het beter en goedko per kan doen. Ook de cliëntenraad zet daar grote vraagtekens bij. ,,Op jeugd zorg simpelweg bezuinigen is zo wel ethisch als bedrijfsecono misch onverantwoord omdat het om echt leed van echte gezinnen en echte kinderen gaat en omdat niet adequate hulp in een vroeg stadium tot een enorme kosten verhoging later gaat leiden", waar schuwt voorzitter Niek de Klerk in een brief aan de wethouders. Veiligheid Sira Kamermans, sinds 1 maart di recteur-bestuurder van Inter- vence, zegt nog niet te kunnen reageren op de ontwikkelingen. ,,We zitten midden in de onder zoeksfase. Daar valt nog niets over te zeggen." Het belangrijkste voor haar is dat de zorg is gegarandeerd. ,,Onze missie is: 'Ieder kind veilig'. De veiligheid van de kinderen moet voorop staan." Met de kwaliteit van de zorg zit het goed, zegt Kamermans. ,,On- langs hebben we weer het certifi caat Jeugdbescherming en Jeugd reclassering van het Keurmerkin stituut behaald voor de komende drie jaar. Daar zijn we heel blij mee, want dat zegt iets over de kwaliteit van Intervence. De grote uitdaging ligt nu in het financiële vraagstuk." ZEELAND 2 Zelfs vanuit het buitenland komt de jeugd naar Kloetinge voor het Ajax 'Ik weet niet of ik het durf', dacht Fleur Sala (12) uit Den Bosch, toen ze gistermiddag op 35 meter hoogte stond in de Grote Kerk in Veere. ,,Ik vond het best wel eng, toen ik naar beneden keek." Maar ze deed het toch. ,,Ik ben zelfs nog een tweede keer gegaan. Het was hartstikke leuk. Ik ben trots op mezelf." Tot en met 20 augustus kunnen bezoekers van de Grote Kerk elke woensdag en donderdag tussen 10.00 en 17.00 uur abseilen in de kerk. It vrijdag 17 juli 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Toekomst Intervence onzeker Stichting Intervence, de Zeeuwse organisatie voor jeugdbescherming, verdwijnt mogelijk. Dat is een van de scenario's die de Zeeuwse ge meenten momenteel laten on derzoeken. Cliënten- en onder nemingsraad maken zich grote zorgen. Rolf Bosboom Middelburg Camp ZEELAND9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29