1 O 2,5 miljoen voor Golden Girlshuis 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Herinnert u zich het programma Nu We Er Toch Zijn nog? Eddy Zoëy testte daarin de gastvrij heid van een willekeurig Nederlands dorp door lukraak ergens aan te bellen en te vragen of hij mocht blijven slapen. Lang geleden inderdaad, toen Zoëy nog gold als aanstormend talent en het ondenk baar leek dat hij zou eindigen achter de desk van RTL Boulevard. terug in een speciale versie, maakte omroep BNNVara woensdag bekend. Prominente homo's, lesbiennes en transgenders gaan als gastpresentatoren op pad om gemeenten te testen hoe tolerant ze zijn voor de LGBTQ+ - gemeenschap. Juist in het jaar dat het coro navirus de (Gay) Pride Amsterdam onmogelijk maakt, is het nog belangrijker dit onderwerp onder de aan dacht te brengen, ronkte het persbericht. En wie zijn die gastpresentatoren? Ellie Lust, Loiza Lamers en. tromgeroffel.Rob Jetten. ik iets tegen Rob Jetten heb. Integendeel. Het is zon der twijfel een van de sympathiekste politici die ik ooit ben tegengekomen achter de schermen bij een tv- programma. Vriendelijk en oprecht belangstellend te gen iedereen, daar kunnen sommige van zijn collega Kamerleden nog wat van leren. Dat hij ja heeft gezegd tegen de vraag van BNNVara, begrijp ik ook volkomen. Het onderwerp ligt hem na aan het hart, gezien zijn eerdere filmpje waarin hij haattweets over zijn ge aardheid voorlas. Bovendien komen er Tweede Ka merverkiezingen aan en dan kun je als D66 het LGBTQ+-domein beter alvast geclaimd hebben. Nee, mijn verbazing zit erin dat BNNVara hém heeft gevraagd. Het is bijvoorbeeld niet zo dat we Rob Jetten nooit zien op tv. Hij kent de weg naar de wc in het studiocomplex van Op1 ongetwijfeld beter dan menig presentator uit de wisselpoule. Ook is het aan tal zetels van D66 niet dusdanig dat een piek in de kijkcijfers te verwachten is. gezonde ontwikkeling heb gevonden dat er met het pensioen van Marcel van Dam een duidelijkere schei ding kwam tussen politicus en omroepboegbeeld. De geschiedenis kent genoeg voorbeelden van presenta toren die naar Den Haag overstapten en politici die iets in Hilversum gingen doen. Maar zolang iemand actief is als landelijk fractievoorzitter of Kamerlid lijkt stamgast bij Op1 me de grens. had dan Jetten. In de media- en showbizzwereld lopen genoeg frisse jonge homo's en lesbiennes rond die een tv-klus als Nu We Er Toch Zijn maar wat leuk vinden. En anders is er immers altijd Arie Boomsma nog. Of Eddy Zoëy. Zo druk heeft die het nu ook weer niet bij RTL Boulevard. Quote van de dag Er speelt ook verder niets, behalve Linda de Mol die haar jurk uittrekt Tatum in datingshow L - K Ilse toert volgend jaar DOORBRAAK ROLF SANCHEZ Vorig jaar scoorde Rolf Sanchez met Pa Olvidarte dé zomerhit van het jaar. Vandaag verschijnt zijn nieuwe single, Mas Mas Mas. Weer een zomerhit in de dop voor de zanger die in Nederland geboren werd, maar in Amerika al grote hits scoorde. ,,Het is goed dat dit succes me nu overkomt, niet tien jaar eerder.'' igenlijk kan Rolf Sanchez al nauwelijks meer geloven wat hij het afge lopen jaar als muzikant heeft meegemaakt. Alles leek na tien jaar hard werk te lukken: een zo merhit scoren in Nederland, zijn eerste avondvullende concert aankondigen in Afas Live én ra zendsnel uitverkopen, in de stu dio zitten met hitmakers als Nicky Romero en John Ewbank. Maar wanneer hij zich pas écht even in de arm moest knij pen, de afgelopen tijd? Sanchez, 29, schiet in de lach. Er is één moment dat hij in elk geval nooit meer zal vergeten, zegt hij. ,,Vlak voor corona uitbrak, zong ik op een feestje van Wesley Sneijder, in Utrecht. Naast het podium ontstond opeens com motie. Ik keek opzij en zag plot seling Wesley zelf staan. of hij een paar nummers mee mocht komen zingen. Hij had zelfs al een microfoon in zijn hand. Wow! Ik kon het bijna niet gelo ven. In mijn jeugd was hij de be ste middenvelder ter wereld! En nu wilde hij met m^' zingen?'' Sanchez stemde toe, stiekem wel een beetje aarzelend. Maar al snel ontdekte hij dat Sneijder zijn half-Spaanstalige nummers moeiteloos mee kon zingen. ,,Wes spreekt Spaans, hè? Man, ik vond het geweldig. Wat een magische avond.'' De twee raakten bevriend en bleven dat sindsdien. Even was er zelfs sprake van dat Sanchez en Sneijder een internetbedrijf zouden beginnen. ,,Maar ik heb Wes net laten weten dat ik me toch liever op mijn muziek con centreer. Of hij boos was? Nee hoor, helemaal niet. Hij snapt het volledig.'' Focus op zijn carrière: dat was precies wat Sanchez niet had, Mijn vader zei laatst tegen me: het is goed dat dit succes je nu pas overkomt toen hij bijna tien jaar geleden ook al leek door te breken. ,,Ik deed in 2011 mee aan X-Factor. Ik was 18 jaar, hartstikke jong nog. In die tijd was ik geen lieverdje. Een ander mens nog, eigenlijk. Ook in relaties, ik heb mensen pijn gedaan. Mijn vader, die uit de Dominicaanse Republiek komt, zei laatst ook tegen me: het is goed dat dit succes je nu overkomt, en niet toen. Want je was er nog niet klaar voor.'' Daar had pa gelijk in, bekent Sanchez. Terwijl hij in Neder land daarna in de vergetelheid raakte, lukte het in Amerika opeens wél. Zijn salsasingles werden er hits in de latinhitlijs- ten. ,,Mijn eerste twee singles daar haalden direct de hoogste positie. Opeens stond ik in de charts tussen artiesten als Marc Anthony, Pitbull en Jennifer Lo pez. Dat was magisch, want ik woonde er niet eens. Toen die tweede single een hit werd, moesten we een tournee gaan doen. Die begon in het Hard Rock Café in Orlando. Een enorme zaal, maar de vijfdui zend kaarten raakten gewoon uitverkocht. Terwijl ik pas twee liedjes had, hè, en stiekem dacht: hoe ga ik een uur vullen? Maar die avond werd uiteinde lijk fantastisch. En zo ging het steeds beter en beter.'' Beste zangers Sanchez besloot er te blijven en kocht een huis in Miami, dat hij nog steeds heeft. Drie jaar lang was hij een gelukkig muzikant. Toch ging hij direct in op de vraag uit Holland of hij mee wilde doen aan de tv-show Beste Zangers. ,,In Amerika werden van mijn muziek nog echte sin gles verkocht. Mijn publiek was al wat ouder, maar ik wil zelf juist jongeren aanspreken. Om- De villa, gelegen in de luxe wijk Brentwood in Los Ange les, deed in het eerste seizoen van The Golden Girls dienst als fictief huis in Miami, waarin de vier personages Rose, Blanche, Dorothy en Sophia woonden. Later bouwden de Disney Hol lywood Studio's een exacte re plica van het huis, waarin de verdere opnames werden ge- maakt. De nagebouwde villa trok jarenlang veel toeristen, die zich even op de set van The Golden Girls wilden wanen. In 2003 werd de studio afgebro ken. Het originele huis in nog steeds intact en nu de bewo- ners zijn overleden, wordt het pand via een trustfonds ver kocht. De makelaar die het huis aanbiedt, maakt in de toelich ting gewag van de bijzondere historie van de lichte villa, om het zo extra aan te prijzen. vrijdag 17 juli 2020 PC Jetten Welnu, Nu We Er Toch Zijn keert eind deze maand Die laatste naam dus. Die verbaasde me. Niet dat Maar belangrijker is dat ik het altijd een uiterst Het is ook niet dat BNNVara geen andere keuze - René van der Gijp over de grote belangstelling voor zijn huwelijk dat gisteren plaatsvond. TELEVISIE Tatum Dagelet volgt per 25 au gustus Nienke Plas op als pre sentatrice van datingshow Pretty Single. In het pro gramma gaan zes vrouwen die veel met hun ui terlijk bezig zijn, een keer zonder make-up naar een date. SA C- 1 ia yr MUZIEK Ilse DeLange verzet haar clubtour van september a.s. naar volgend jaar februari en maart. Volgens de zangeres was de 1,5 me termaatregel niet te handha ven bij de al uit verkochte shows. Tickets blijven geldig. 3 ■u Anton Slotboom 44 —Rolf Sanchez, zanger Links: Sanchez in Beste Zangers, rechts in X-Factor. foto's beste ZANGERS, RTL EN RUUD BAAN LOS ANGELES Het jaren 50- huis dat fungeerde als basis voor de hitserie The Golden Girls is voor het eerst sinds jaren weer op de markt. Een koper kan het historische op trekje aanschaffen voor ruim 2,5 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24