II BinckBank Tour eindigt op De Muur De Ligt houdt last van schouderblessure zonder fans maar mét Rossi 21 Als je zo dominant bent als Mercedes, dan ben je sterk op elk circuit Verstappen deed het de laatste ja ren voortdurend. „Natuurlijk zou ik er graag wat dichter bij zitten, maar het is niet dat we dit expres zo doen. Het is wat het is... Het is duidelijk dat ze voor op ons liggen en dat het lastig genoeg wordt om dat gat te dichten. Maar er is altijd ruimte voor verbetering.'' Onder normale omstandigheden is Mercedes bijhalen al een extreem moeilijke opgave, maar als gevolg van alle beperkingen van een sei zoen in coronatij d wordt het nu nóg gecompliceerder. De Formule 1- races volgen elkaar in rap tempo op, met maar een paar pauzes tussen- door. Een dag of drie, vier steeds, meer tijd om te analyseren en te verbeteren is er niet. Uitvalbeurt En daar komt nog eens bij dat nie mand weet hoe lang dit seizoen gaat duren, wat vooruit plannen bijna onmogelijk maakt. ,,We heb ben het onszelf natuurlijk al moei lijker gemaakt met die uitvalbeurt in Oostenrijk. En er komen nog wel wat wedstrij den bij, maar het wordt zeker geen volle kalender dit jaar'', verwacht Verstappen. ,,Ik geef niet op, maar het zal zeker niet makke lijk worden.' De echte Max Verstappen-fans moeten zich nu vasthouden aan kleine dingen. Aan die progressie die er absoluut was tussen race 1 en 2 in Spielberg. Dat eerste weekend, waarin Verstappen de finish niet eens haalde, voelde zijn auto alles behalve voorspelbaar. ,,Je voelde niet wat er ging gebeuren, maar het tweede weekend was dat al flink verbeterd. Dat hebben we nu na een mindere start al veel beter voor elkaar'', zei Verstappen over zijn derde plaats van afgelopen zondag. Albon ,,Elke dag voelt de auto beter aan'', zei Verstappens teamgenoot Alex ander Albon, die na zijn zure uit- valbeurt vorige week vierde werd. De Britse Thai blikte het meest positief vooruit. Gevraagd naar de pikorde was hij minder stellig. ,,Mercedes lijkt op alle fronten een beetje sterker te zijn, maar we heb ben ook pas twee keer hetzelfde cir cuit gehad'', aldus de 24-jarige Al- bon. ,,Ik vind het daarom nog héél moeilijk om écht goed in te schat ten waar we nu staan.'' De rechterschouder van De Ligt schoot novem ber vorig jaar tijdens het uitduel van Juventus met Atalanta al eens uit de kom. Ook daarna bleef de voormalige aan voerder van Ajax last houden. De coronapauze heeft zijn klachten kennelijk niet opgelost. De Ligt speelde wel de gehele wedstrijd tegen Sassuolo. Veel Ita liaanse media maken zich zorgen over de Nederlander, omdat hij met pijn toch moet spelen. Juven- tus wacht al drie duels op rij op een zege en incasseerde in die reeks negen tegentreffers. Toch kan de koploper uit Turijn de negende landstitel op rij nauwe lijks meer ontgaan, met een voorsprong van zeven punten op het als tweede geklasseerde Atalanta. Juve hervat op 7 augustus de Champions League, als Olympi- que Lyon met een voorsprong van 1-0 op bezoek komt voor de return in de achtste finales. krijgt zijn eindstreep dit jaar op de steile Muur van Geraardsber- gen. Na een lange aanloop over brede wegen wacht de wielren ners in de vijfde en laatste rit op 3 oktober een pittige omloop door het Belgische plaatsje, die ze vier keer moeten afleggen. De openingsrit bij de enige etappekoers door Nederland en België uit de UCI WorldTour gaat op 29 september van de Belgische kustplaats Blankenberge naar het West-Vlaamse Ardooie. Een dag later volgt een tijdrit over 11 kilo meter in Vlissingen. De derde etappe leidt de wiel renners van het Zeeuws-Vlaamse stadje Philippine naar het Oost- Vlaamse Aalter. De voorlaatste rit start in het Belgische Riemst en eindigt in Sittard-Geleen, met een finale op de Cauberg. Vanwege de coronacrisis is de BinckBank Tour dit jaar ingekort tot vijf dagen in plaats van zeven. ,,Uiteraard volgen wij als organi satie de ontwikkelingen rond het coronavirus op de voet'', aldus koersdirecteur Rob Discart. ,,We voorzien voor onze wedstrijd een specifiek protocol in lijn met de richtlijnen van de Belgische en Nederlandse overheden en in overeenstemming met de advie zen die we hebben gekregen van uit de UCI.'' ,,Dat het een speciale Binck- Bank Tour gaat worden, stond al vast voor het invullen van het par cours'', zegt manager Dieter Hae- rens van de etappekoers door twee landen. ,,We hebben nu een mooie plaats op de wielerkalender gekregen, tussen de drie grote ronden en de klassiekers. We ma ken voor het eerst kennis met Zeeland en verheugen ons op een aangenaam weerzien met wieler- gekke finishplaatsen als Ardooie en Geraardsbergen.'' 2016, 2017, 2018 en 2019 de beste. Het zijn indrukwekkende cijfers van de pas 27-jarige coureur. Natuurlijk, Valentino Rossi is en blijft een legende. Hij reed al rond jes toen sommige coureurs uit het huidige MotoGP-veld nog geboren moesten worden. Verzin een record en Rossi heeft het waarschijnlijk. Toch doet de inmiddels 41-jarige Stoppen na een seizoen waarin wordt gereden zonder publiek? Niemand wil zo'n afscheid en Rossi al helemaal niet Italiaan al tijden niet meer mee om de wereldtitel. Z'n laatste zege is ook al behoorlijk lang geleden: de TT in Assen van 2017. Het afgelopen seizoen was het slechtste jaar ooit van Rossi. Zeker is dat 'The Doctor' na dit jaar vertrekt bij zijn huidige team, maar dat hij nog niet verdwijnt uit de MotoGP. Want stoppen na een seizoen waarin gereden wordt zonder pu bliek? Niemand wil zo'n afscheid en al helemaal Rossi, met miljoe nen fans over de hele wereld, niet. Het moet nog officieel worden, maar Rossi gaf deze week zelf al aan dat het 'voor 99 procent zeker is' dat hij doorgaat bij het Yamaha-satel- lietteam Petronas SRT. De gesprek ken voor het contract zitten, zo ver telde hij, in de afrondende fase. Daarbij gaat het niet alleen over Rossi als coureur, maar ook over zijn scala van merchandise en mar- ketingevenementen en de crew leden die hij mee wil nemen. Welk circuit je ook bezoekt, altijd staan er tenten vol attributen met de beel tenis van Vale46. Met 5,5 miljoen volgers op Twitter heeft hij er in zijn eentje bijna net zo veel als alle overige coureurs uit het veld bij el kaar opgeteld. Het is bijna niet voor te stellen, maar ooit komt er een eind aan het tijdperk-Rossi. Toch zullen ook dan alle fanartikelen zoals petjes, shirts en vlaggen nog lang niet verdwij nen van het circuit. Zelfs zonder te racen blijft Rossi een superster. vrijdag 17 juli 2020 START ZONDAG, 15.10 UUR TV ZIGGO SPORT - Max Verstappen (22) Verstappen, gemaskerd en goedgemutst tijdens zijn persconferentie gisteren op de Hungaroring. Met een panorama van Boedapest op de achtergrond. FOTO AFP GELEEN De BinckBank Tour SASSUOLO Matthijs de Ligt (foto) blijft worstelen met een onwillige schouder. Ook tijdens het uitduel met Sassuolo (3-3) had de verdediger van Juventus er woensdagavond zichtbaar last van. Hij moest voor rust drie keer behandeld worden. Altijd enthousiast: wielerpu bliek in Geraardsbergen. FOTO CORVOS Valentino Rossi (r) in Jerez, waar de Italiaan zondag begint aan zijn 21ste seizoen in de koningsklasse van de motorsport. foto getty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21