Nu ook vol gas in de MotoGP, 20 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN HONGARIJE Kort FC Twente huurt Kik Pierie Ajacied Kik Pierie speelt komend seizoen op huurbasis voor FC Twente. De 19-jarige cen trale verdediger werd een jaar geleden door Ajax nog voor 4 miljoen euro overgenomen van Heerenveen, maar kwam in zijn eerste seizoen nog niet uit de verf in Amsterdam. Pierie, die in Friesland al 62 wedstrijden in de eredivisie had gespeeld, kwam bij Ajax alleen in actie bij de beloften. Hij heeft nog een contract tot 2024. Na Nathan Markelo (Everton) en Vaclav Cerny (FC Utrecht) is hij de derde huurling die naar Twente komt. Fans laten Aalborg boeten De Deense club Aalborg BK is beboet omdat fans zich onlangs tijdens de verloren beker finale tegen S0nderjyskE niet aan de corona maatregelen hielden. De club van de Neder landse spits Tom van Weert moet omgere kend ruim 5300 euro betalen omdat een groep supporters te dicht op elkaar stond en waarschuwingen van de speaker negeerde. De politie zette zo'n veertig mensen het sta dion uit en verrichtte enkele arrestaties. VDP mijdt Roemenië Stuyven tekent bij Max Verstappen weet waar hij staat, na twee races op de Red Bull Ring. Mercedes is sterker en dat gat is niet zomaar gedicht, beseft de Nederlander. ,,Het wordt niet makkelijk, maar er is altijd ruimte voor verbetering.'' Of zondag zijn grootste kans van het seizoen wacht op de Hungaro- ring? Max Verstappen kreeg die vraag gisteren een aantal keer in verschillende vormen. Wat niet zo vreemd is, want hij startte er vorig jaar nog voor het eerst in zijn car rière van pole position en op het Hongaarse circuit komt Red Bull Racing altijd sterk voor de dag. Maar bevestigend antwoorden en zichzelf als favoriet uitroepen? De 22-jarige Nederlander had er weinig trek in. ,,Ik kan best een mooi ver haal op gaan hangen nu. Dat het cir cuit ons ligt, dat ik er vorig jaar op pole stond en dat we een goede kans op de zege hebben. Maar ik ben daar niet zo van. Laten we het maar gewoon even afwachten'', stelde Verstappen voor. Na de twee races in Oostenrijk op de eigen Red Bull Ring van zijn team weet hij waar hij staat. En heel de wereld met hem. Mercedes is wederom de dominante factor, Red Bull Racing de achtervolger. En daar verandert een fraaie erelijst op het circuit nabij Boedapest niet meteen iets aan. ,,Elk weekend wacht er weer een nieuwe kans, maar we moeten wel realistisch blijven. Als je zo dominant bent als Mercedes, dan ben je sterk op elk circuit. Op pure snelheid wordt het gewoon heel erg moeilijk om Mer cedes te verslaan'', realiseert Ver stappen zich. Jagen Nieuw is deze situatie bepaald niet, dat er gejaagd moet worden op Le wis Hamilton en Valtteri Bottas. Een filmpje van dertig seconden waarin twee vrachtwagens weg rijden van een parkeerplaats, nor maal gesproken is het niets bijzon ders. Maar de beelden die het Mon ster Energy Yamaha-team op 9 juli op internet zette, werden zo'n 75.000 keer bekeken. 'Spanje, we komen eraan! Onze trucks op weg naar de eerste race', stond er als toe voeging bij de clip. Voor de verandering waren de schijnwerpers even niet gericht op Valentino Rossi, de negenvoudige wereldkampioen in de MotoGP, of z'n Yamaha-teamgenoot Maverick Vinales, maar op twee vrachtwa genchauffeurs. Ze zwaaiden, mondkapjes voor, vanuit de cabine naar de camera en zetten koers richting Jerez de la Frontera. Daar, in het zuiden van Spanje, gaan het komend weekeinde de motoren eindelijk weer ronken. In de Moto3, Moto2 (met de Nederlan der Bo Bendsneyder) en natuurlijk de koningsklasse: de MotoGP. Duidelijk is dat het, in vergelij king met voorgaande jaren, een an- der seizoen zal worden. De kalen der is korter dan normaal, voorlopig staan er dertien races op het pro gramma. Net als in de Formule 1 zijn er veel dubbele wedstrijden. De Yahama-trucks kunnen voorlo pig blijven staan in Jerez, op de zelfde locatie zullen de coureurs ook volgende week tegen elkaar strijden. Hotspot Spanje is, met in totaal zeven races, de hotspot voor 2020. Het is tevens het thuisland van de man die al vele jaren de koningsklasse domineert: Marc MSrquez. De Spanjaard heeft al acht wereldtitels in bezit, waar van zes in de MotoGP. De Honda- kopman was daarin in 2013, 2014, Stam houdt De Boer eronder Jaap Stam is als winnaar uit de strijd der Ne derlandse trainers in de Amerikaanse MLS gekomen. Zijn ploeg Cincinnati FC versloeg gisteren in Disney World het Atlanta Uni ted van coach Frank de Boer: 1-0. Het doel punt kwam op naam van Frankie Amaya. In het veld bij Cincinnati was Maikel van der Werff de enige Nederlander, Siem de Jong en Jürgen Locadia ontbreken vanwege bles sures. Twee Atlanta-spelers kregen rood. Rivale Schippers geschorst De Amerikaanse sprintster Deajah Stevens is voor 18 maanden geschorst en ontbreekt daardoor op de Olympische Spelen in Tokio. De nummer 7 op de 200 meter van de vorige Spelen in Rio, waar Dafne Schippers zilver pakte, heeft haar whereabouts niet precies genoeg opgegeven. Atleten moeten 90 da gen van tevoren aangeven waar ze buiten wedstrijdverband verblijven, zodat ze be schikbaar zijn voor dopingcontroles. Quote van de dag 'Volgens mij heb ik nog een contract' vrijdag 17 juli 2020 GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN Mathieu van der Poel (25) heeft de her vatting van zijn seizoen uitgesteld. Hij zou komende week mee doen aan de Sibiu Cycling Tour, maar zijn ploeg Al- pecin-Fenix trekt zich nu terug omdat het aantal co ronabesmet- tingen in Roe menië flink stijgt. Van der Poel start nu op 1 augustus met Strade Bianche. WIELRENNEN 'Het is erg moeilijk, maar ik geef nog niet op' Arjan Schouten Rotterdam/Boedapest Verstappen vorig jaar als nummer 2 op het podium in Hongarije, achter Lewis Hamilton (midden) en voor Sebastian Vettel. foto epa De Formule 1 is al een tijdje onderweg, nu mogen ook de snelheidsduivels op twee wielen weer het asfalt op. Het nieuwe, volledig Europees getinte sei zoen van de MotoGP begint komend weekeinde in Spanje. Robin Campmans Enschede/Jerez de la Frontera «Ntü Jasper Stuy- ven blijft nog twee seizoe nen bij Trek- Segafredo. De 28-jarige Belg heeft zijn contract bij de ploeg van kopman Bauke Mol- lema verlengd tot eind 2022. Stuyven komt al sinds 2014 uit voor Trek. De klassie- kerspecialist won eind fe bruari nog Omloop Het Nieuwsblad, kort voor het seizoen werd stilgelegd. VOETBAL ATLETIEK Formule 1-coureur Sergio Pérez over de geruchten dat hij bij Racing Point plaats moet maken voor Sebastian Vettel fHUBu ^sMJCir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20