Chinese economie bloeit weer op ECONOMIE 19 De eerste drie maanden van 2020 was er in China nog sprake van een krimp van de economie van 6,8 procent. Toen werden veel maatregelen genomen om de verspreiding van het coronavirus te stop pen. De groei van 3,2 procent in het tweede kwartaal is iets ho ger dan analisten hadden ver wacht. Zij schatten een groei in van 2,5 procent. De Chinese industriële pro ductie steeg in juni met 4,8 procent ten opzichte van die zelfde periode een jaar eerder. Het is voor de derde maand op rij dat zich herstel voordoet. In april en mei bedroeg de groei respectievelijk 3,9 en 4,4 pro cent vergeleken met een jaar eerder. In maart kromp de produc tie nog met 1,1 procent. Nu de virusuitbraak in China onder controle lijkt te zijn en meer bedrijven de productie her vatten, doordat de lock- downmaatregelen zijn terug gedraaid, lijkt de industrie verder op te krabbelen. Daar staat tegenover dat de detailhandelsverkopen in het land vorige maand met 1,8 pro cent afnamen op jaarbasis, waar er juist 0,5 procent groei werd verwacht. Chinese con sumenten blijven terughou dend met uitgaven in onder meer winkels en horeca, on danks dat de coronabeperkin gen zijn opgeheven. ,,We doen de oproep aan de wet gever om na te denken over een wet op keurmerken voor duur zaamheid, met bijvoorbeeld een verplichte accreditatie. Nu staat het iedereen maar vrij een keur merk uit te geven en te gebruiken voor zijn product. Er zijn al bijna 250 keurmerken op het gebied van duurzaamheid. Consumenten ge ven duidelijk aan dat ze als gevolg van al die claims, logo's en keur merken door de bomen het bos niet meer zien. Met erkende keur merken vergroten we de waarde van de keurmerken en kunnen we het vertrouwen terugbrengen." ,,Erkende keurmerken hebben een keerzijde. Het voeren ervan brengt extra kosten met zich mee en ad ministratieve lasten voor onder nemers. Een goede balans is nodig. Onze missie is om de markt goed te laten werken voor mensen en bedrijven, nu en in de toekomst. Willen we de duurzame economie goed op gang helpen, dan zijn re gels nodig. Nu is er echt een woud van keurmerken en functioneert de markt niet optimaal.'' ,,Het advies is om kritisch te blij ven. Ik realiseer mij: dat kost tijd. Daarmee helpen zij bedrijven om hun producten aan te passen en werkelijk te verduurzamen. Een andere tip is dat zij op de website van MilieuCentraal een register kunnen vinden met keurmerken die te vertrouwen zijn. Daarnaast gaan we ook via ons eigen consu mentenloket, de Consuwijzer, meer voorlichting geven waar consumenten op kunnen letten of wat ze kunnen doen.'' ,,Ja, ik houd erg van koken en dan kijk ik vaak wat er in producten zit of wat er achter de claims zit. Ik ben verbaasd hoe weinig informa tie er soms te vinden is en hoeveel er geclaimd wordt door bedrijven. Dus ja, ik kan ook uit persoonlijke ervaring zeggen dat het verdraaid lastig kan zijn.'' NUWEGj Bestel nu op pzc.nl/nuw2036 eerste kunnen we die bedrijven aanspreken en zeggen dat ze moe ten stoppen met hun valse bewe ringen. Een bedrijf kan dan zeggen 'het is een vergissing, we passen het aan'. Het kan ook zijn dat we een formeel onderzoek instellen en dan uiteindelijk een last onder dwangsom opleggen. In het uiter ste geval kunnen we direct een boete opleggen. Voor welke optie we gaan, ligt aan de ernst van de overtreding.'' ,,Onze verwachting is dat dit effect heeft, ja. Dit is ook in het belang van bedrijven die duurzaam wil len zijn. Ondernemers zijn boven- dien gebaat bij vertrouwen van consumenten. Er zullen ongetwij feld bedrijven zijn die gaan voor de korte termijn en denken 'ach, dat zal mij een zorg zijn, ik laat het lekker zo'.'' ,,Het gaat om heel veel bedrijven en onze capaciteit is beperkt. We zullen niet alle bedrijven kunnen aanpakken, nee. Maar we zullen zeker een aantal bedrijven boetes en last onder dwangsom opleggen, ook om andere bedrijven te laten zien dat het ons ernst is. We ho pen dat consumenten en milieu organisaties met meldingen en tips komen. En verder vragen we de politiek om maatregelen.'' VORSTELIJK LOGEREN IN HET SAUERLAND Welcome Hotel Bad Arolsen vrijdag 17 juli 2020 PC PEKING China lijkt het lek economisch gezien al weer boven te hebben. De Chi nese economie groeide in het tweede kwartaal met 3,2 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, vóór corona. Ten opzichte van het eerste kwartaal, toen het coronavirus het land in zijn greep had, groeide de Chinese economie zelfs met 11,5 procent. Wat vraagt u van de politiek? Dat klinkt logisch. Waarom is zoiets als verplichte accreditatie er nog niet? Heeft u nog advies voor consu menten die door de bomen het bos niet meer zien? Heeft u persoonlijk ook ervaring met valse duurzaamheids claims? Op basis van 2-persoonskamer en beschikbaarheid. Meer informatie omtrent geldigheid, kinderkortingen, toeslag 1-pk en toeristenbelasting staat vermeld op onze website. Boekingskosten: €15 per boeking Verwacht u dat dit bedrijven zal afschrikken en dat zij zullen in binden met hun valse claims? Heeft de ACM hier genoeg capa citeit voor? Martijn Snoep, directeur Autoriteit Consument Markt. FOTOFRANKJANSEN 251 Er zijn bijna 250 verschil lende duurzaamheidskeurmer ken in omloop. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet /lx 3-gangendiner of buffet /lx informatiemap over de omgeving per boeking 1 paar Camelia slippers t.w.v. €25 cadeau Dit prachtige 4-sterrenhotel ligt in het kuuroord Bad Arolsen en maakt deel uit van het barokke slotcomplex 'Residenzschloss Bad Arolsen', dat zo rijk aan geschiedenis is. Hier werd onze koningin Emma geboren. Het uitgebreide beauty- en wellness center van het hotel biedt een scala aan ontspanningsmogelijkheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19