Kermissen op Schouwen gaan definitief niet door deze zomer 5 DE STELLE BELEEFBOERDERIJ Het pand mag dan te koop staan, als gevolg van de coronacrisis, de Trotse Tafel gaat door, schreeuwt Astrid van Kleeff bijna van de daken. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD Het was nog zó gezellig, het eerste kerstdiner bij de Trotse Tafel aan de Zierikzeese Lammer markt. Meer dan 35 mensen scho ven aan de dis voor een feestelijke maaltijd. Het restaurant opende zes weken daarvoor de deuren als leerbedrijf voor jongeren 'met een rugzakje'. Tegelijkertijd werd zo voor nog geen tien euro een ge zonde warme hap op tafel geto verd, zodat ook mensen met een smalle beurs, eenzame ouderen en alleenstaanden wat makkelijker buiten de deur konden eten. En aan de aanschuiftafel was altijd ge legenheid voor een goed gesprek. Totdat de coronacrisis toesloeg. Ook de Trotse Tafel moest dicht om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan. Het team van Van Kleeff en partner Jaco Groe nendijk schakelden over naar thuisbezorgen, vooral om de doel groepen niet van de één op andere dag aan hun lot over te laten. Financieel hakte de sluiting er zo kort na de start echter hard in, vertelt Van Kleef. ,,Wij huurden het pand, maar onder de corona maatregelen kan daar gewoon geen horeca meer plaatsvinden. De bar stond in het midden, over de lengte van het pand. Een onge- hinderde doorloop van 1,5 meter was dus niet gegarandeerd. En met een herschikking van de tafels zou het er op neerkomen dat er maxi maal acht mensen zouden kunnen zitten. Daar kun je niet op draaien." Koper Van Kleeff vroeg de huisbaas om tijdelijke kwijtschelding van de huur. ,,Net als Heineken heeft ge daan voor uitbaters over april en mei. Maar dat wilde hij niet. Hij ging wél kijken of hij een koper kon vinden voor het pand. Binnen twee dagen was het verkocht. We kregen een telefoontje dat als we het per 1 juli leeg zouden opleve ren, het voor ons verder zonder Financieel hakte de sluiting er zo kort na de opening enorm hard in kosten bleef. We voelden ons wel een beetje voor het blok gezet na- tuurlijk. Maar met de vijf mensen die we nog steeds in loondienst hebben, hebben we de boel gelijk opgepakt en verhuisd. Gewoon te rug naar het eigen honk, in Ou- werkerk." Op boerderij De Stelle is plek zat. De Trotse Tafel krijgt daar een doorstart met vijftien zitplaatsen. ,,De bar staat er al", zegt Van Kleeff. Los daarvan worden ver spreid over het boerenerf pick- nickplekken gecreëerd. ,,In de zon, uit de zon, met een pizza steen oven en leuke kijk- en educatieve hoekjes; voor ieder wat wils." De voormalige kok van eetcafé De Barbier, Pascal Koster, is aange trokken om de keukenbrigade te leiden. Het concept moet officieel nog worden goedgekeurd door de ge meente, maar dat is slechts een formaliteit, verwacht Van Kleeff. ,,We gaan De Stelle uitbouwen tot een echte beleefboerderij, eigen lijk weer een beetje terug naar de recreatieboerderij die het eerder was." De Stelle heeft verder een overeenkomst gesloten met de stichting Nederland Schoon om de polder in de directe omgeving na te lopen. Dat gebeurt vanaf 29 juli met paard en wagen. ZIERIKZEE De kermissen in Re- nesse en Zierikzee deze zomer gaan definitief niet door. De gemeente vindt het niet verantwoord gezien de drukte op het eiland. Die levert een te groot besmettingsrisico op. Normaal gesproken zou de ker mis neerstrijken van 23 tot en met 29 juli in Renesse, en in Zierikzee van 31 juli tot en met 6 augustus. In eerste instantie waren evenemen ten tot 1 september niet toegestaan. Hoewel het onder voorwaarden nu wel kan, staat de gemeente in juli en augustus geen grote evenemen ten toe. Lastig besluit Burgemeester Jack van der Hoek van Schouwen-Duiveland noemt het een 'lastig, maar noodzakelijk besluit'. Hij heeft begrip voor de fi- nanciële nood van kermisexploi tanten. ,,Maar in de huidige situatie hebben we al alle beschikbare ruimte nodig. Om ons te kunnen bewegen, om voldoende veilige af stand tot anderen te houden en om vaste ondernemers voldoende ex ploitatiemogelijkheden te bieden voor hun terras. Het doorgaan van de kermissen zou leiden tot extra drukte op twee plaatsen waar het nu al zeer druk is." donderdag 16 juli 2020 SD Tweede leven voor de Trotse Tafel Marcel Modde Ouwerkerk -Astrid van Kleeff, de Trotse Tafel BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 10.00-17.00 uur: Museum ge opend, demonstratie mosselen koken; BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur Bos- wachterij, 17.00-19.00 uur: Excursie Vissen langs de kust van Westerschouwen; Sportcentrum Wes terschouwen, 10.00 18.30 uur: Kinderker- mis 't Kraayennest; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie vaartocht; 16.15 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum geopend, tentoonstelling Schouwen-Duiveland Bevrijd; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; Strandpa viljoen Corazon, 10.00-11.00 uur: Strandyoga; KERKWERVE Spennekot, 19.00 uur: Zomeryoga; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: De Wraak van de Ninja; Havenplein, 9.00 16.00 uur: Week markt; Stadhuismu seum, 11.00 17.00 uur: Tentoon stelling Cristóbal Mondragón; 't Luitje, 13.00 en 15.00 uur: Rondvaart en Zeehondensafari; Voor veel activiteiten- moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelne men. Helaas geen kermis deze zomer in Renesse en Zierikzee. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA De eerste picknickplekken op zorg- en beleefboerderij De Stelle in Ouwerkerk zijn al ingericht. Astrid van Kleeff en Jaco Groenendijk (uiterst rechts) kijken toe hoe Stefan Eckhardt en Amanthaa van den Berg zich vermaken. Op de achtergrond begeleiders Thomas en zijn zus Joyce van der Linde. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 66