Gemopper tijdens viering Schaardijk Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen 4 Het nieuwe Cornelia komt er, maar wel wat later Esme Soesman Scharendijke Het bereiken van het hoogste punt van Boutique Resort Schaardijk in Scharendijke werd gisteren feestelijk gevierd. Het is het zoveelste gat waar Boogert zich om heeft bekommerd. Eer der was hij betrokken bij de pro jecten Maarstraat en Mondragon in Zierikzee. Dood paard Ook is hij nog bezig met de invul ling van het gat aan de Noord straat (hotel residence Noord- staete) in Burgh-Haamstede. ,,We zijn daar drie jaar bezig en het is trekken aan een dood paard. Echt: drie dikke Belgen. De ambtenaren presteren het elke keer weer om nieuwe spelregels te bedenken. Ik denk dat ik maar een vergunning voor een varkensstal aanvraag." Of het nu om stikstofregels, pfasnormen of om lokale dorpsvi- sietrajecten gaat, het baart Boo- gert zorgen dat hij steeds vaker met allerlei veranderende regels te maken krijgt. De gemeentelijk ambtenaren verwijt hij boven dien dat ze niet vooruit zijn te branden in coronatijd. ,,Zij reali seren zich niet dat ze voor zichzelf aan broodroof doen. We zijn toch juist bezig om met z'n allen deze gaten op een unieke manier te vullen en Schouwen-Duiveland zo vooruit te helpen?" Wat Schaardijk betreft, zit dat wel goed. De bouw van 'dit parel tje aan de Grevelingen' is in fe bruari begonnen en moet voor Pasen volgend jaar af zijn. De 19 recreatiewoningen en apparte menten worden verhuurd door het team van Groenendijk BV uit Burgh-Haamstede. ZIERIKZEE Dat het nieuwe Cor nelia (Zierik7 genaamd) er komt, is zo goed als zeker. Maar grote kans dat de bouw van het verpleeghuis in Zierikzee wel wat vertraging op loopt. Dinsdag verklaarde de recht bank in Breda bouwbedrijf Spran- gers failliet. Bij Allévo zijn ze druk bezig te onderzoeken hoe nu verder. ,,Het is nog vers allemaal. Het faillissement is dinsdag uitgesproken. We bera den ons nu op de vraag: hoe verder? Maar er zal wel wat tijd overheen gaan voordat dat duidelijk is'', ver wacht communicatiemedewerker Juliëtte Enneking. De nieuwbouw kende al een lange voorbereidingstijd. Om te voorkomen dat er tijdens de bouw heen en weer gesleept moest gaan worden met bewoners, is ervoor gekozen de nieuwbouw op een an dere stek aan de Emil Sandström- weg neer te zetten. Daarvoor moest wel eerst grond worden geruild. Ook stuitte de nieuwbouw op verzet van aanwo- nenden. Maar eindelijk: in februari ging de eerste paal erin. De contou ren van het nieuwe gebouw zijn al zichtbaar. Vorige week werd bekend dat het dik twee eeuwen oude Sprangers op omvallen stond. ADVERTENTIE Erfrechtspecialist Alex van IJsseldijk geeft maandag 3 augustus een lezing in ZB Bibliotheek Middelburg ERFRECHTPLAN. www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100 donderdag 16 juli 2020 De vlag wordt gehesen ter ere van het bereiken van het hoogste punt van het in aanbouw zijnde Boutique Resort Schaardijk in Scharendijke. foto marieke mandemaker Hans Boogert van Bouwbedrijf Boogert in Oosterland is er he- le-maal klaar mee. Dat de over heid 'tijdens de wedstrijd' voort durend de spelregels verandert, maakt het onmogelijk om zijn werk te doen. ,,Ze moeten mij écht nooit meer bellen om een gat te vullen hier op Schouwen- Duiveland", zei hij gisteren bij de viering van het bereiken van het hoogste punt van Schaardijk. SD MIDDELBURG - Er bestaan veel misverstanden over de ver deling van een nalatenschap wanneer één van de twee part ners overlijdt. De meeste vijftigplussers denken dat de afwik keling van een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt erfrechtspecialist Alex van IJsseldijk van Erfrechtplan. Volgens hem kan een goed testa ment veel familieleed én geld besparen. 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weieens gezegd. Toch kan het leven van een achterblijvende partner na een over lijden, los van alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op een regelrecht drama uitlopen. Door wets wijzigingen in de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu wettelijk is geregeld. "Met een testament weet men vooraf al precies waar ze aan toe zijn wanneer een dierbare wegvalt", zegt Alex van IJsseldijk. "Bij verhalen over testamenten en erfenissen wordt vaak ge dacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat Alex van IJsseldijk verder. "Binnen de generatie vijftigplussers heeft misschien niet iedereen een kapitaal op de bank opgebouwd. Een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheek- vrij is. Ook dat is vermogen waarover erfbelasting verschuldigd kan zijn." Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Alex van IJsseldijk uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlijden van een partner tot een financieel drama voor de achterblijvers kan leiden. "De nog levende partner heeft wel iswaar een grote vrijstelling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de erfdelen van de kinderen al wel direct afrekenen. Zo'n acht maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat uit het huis, hoe ga je dan die erf belasting betalen?" Alex van IJsseldijk kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen. "Onnodig familieleed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een notaris voor veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Alex van IJs seldijk ook. "Mensen vrezen vaak dat het handenvol geld kost of dat de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of praten over een testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt bedenken, dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. Soms té ver." Het is daarom verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de praktijk op uitdraaien dat de part ner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." De kosten van een testament wegen niet op tegenover de lasten die anders voor rekening van nabestaanden en part ners komen", zegt Alex van IJsseldijk tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je niemand toe." Lezing op locatie Maandag 3 augustus om 13:30 uur of om 19:30 uur geeft Alex van IJsseldijk een lezing over de noodzaak van een testament en levenstestament. U kunt een van deze lezingen kosteloos bijwonen door u in te schrijven op www.erfrechtplan.nl of te bellen naar 085 - 8000 100. Door de nieuwe anderhalve meter maatschappij zijn er maar een beperkt aantal stoelen beschikbaar. Daarom is aanmel den noodzakelijk. We houden uiteraard strikt rekening met de RIVM richtlijnen. In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden, de over blijvende ouder en de kinderen samen erven. De langstleven de is eigenaar van alle eigendommen en de kinderen zijn wel iswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende ouder. Erfrechtplan heeft in samenwerking met een groot aantal no tariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opge steld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze erfrechtspecialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. De erfrechtspecialist gaat samen met de klant naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen. We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen ook. Naast een testament kan ook een levenstestament familiedra ma's voorkomen, legt Alex van IJsseldijk uit. "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan be schikken en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Blijft u liever thuis? Geef u dan op voor onze online lezingen. Deze worden dagelijks gehouden op verschillende tijdstippen. U bepaalt zelf wanneer u de lezing volgt via uw eigen compu ter, tablet of smartphone. Locatie: Datum: Aanvang: Inschrijven kan via: ZB Bibliotheek Middelburg Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg maandag 3 augustus 2020 13:30 uur of 19:30 uur www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65