Moordenaar voert zijn plan pas na tientallen jaren werkelijk uit 28 Never rarely sometimes always Honden zijn, meer nog dan katten, uitstekend geschikt voor filmrollen. Ze kunnen heldenrollen spelen, maar ook moordlustige wezens Alles begon in 1943 met Lassie, die deze week weer als lid van een Duitse familie in de bioscoop opduikt. Omdat honden van nature goed, trouw en aardig zijn, gaan ze allemaal naar de hemel Top 5 in de bioscoop 1 (-) Scoob! €286.267 3 (4) I Still Believe €112.718 4 (2) Big Trip €108.292 5 (3) The Outpost €103.910 Nu in de bios A perfectly normal family Les plus belles années d'une vie FILMNIEUWS Ereprijs voor Viggo Mortensen Familie Claus weer in de maak I achtig jaar geleden zag Lassie het levens licht. Eerst dook de Schotse collie op in een kort verhaal, maar in 1940 schreef Eric Knight een echt boek - Lassie come home - over de heldhaftige teef. Het werd drie jaar later voor het eerst verfilmd. Tiental len films en tv-series volgden. Een Duitse versie van het verhaal draait sinds vandaag in de bioscoop. Lassie was niet de eerste honden ster van Hollywood. Al in het stom- mefilmtijdperk, zo rond 1910- 1916, was er een andere collie genaamd Jean die in 25 films mocht schitteren. Zij was in die tijd enorm populair, haar beeltenis verscheen op postze gels en posters. Toen Jean het leven schonk aan zes puppy's, werd de heugelijke gebeurtenis breed uitge meten in de fanmagazines uit die tijd. Jean is inmiddels vrijwel vergeten, maar haar opvolgers - Rin Tin Tin, Toto en vooral Lassie - roepen bij veel oudere filmliefhebbers nog aan gename herinneringen op. Hun op- Der Fall Collini volgers hebben niet deze iconische status veroverd, maar regisseurs - vooral van familiefilms - maken nog altijd dankbaar gebruik van de hon denkennel van Hollywood. Multi-inzetbaar Geen wonder, want een hond is multi-inzetbaar. Ze kunnen boeven vangen (Lassie, Rin Tin Tin en de koddige animatiehond Scooby Doo), voor racistische doeleinden worden ingezet (White Dog uit 1982 over een hond die getraind is om zwarte men sen aan te vallen), kunnen reïncarne ren (zoals in Frankenweenie uit 2012 en A Dog's Journey uit 2019), bloed dorstig zijn (Cujo, een Stephen King- verfilming uit 1983), ondernemen avontuurlijke trektochten (A Dog's Way Home, 2019), zijn komisch (Beet hoven, 1992), kunnen zelfs basketbal len (Air Bud: Golden Receiver, 1998) en worden verliefd op elkaar (Lady and the Tramp, waarvan door Disney - die een lange traditie in dit genre heeft - vorig jaar een nieuwe versie met echte honden in plaats van animatie figuren is gemaakt). Honden in films scoren goed bij het publiek. Wie de streamingdienst van Disney+ aanzet heeft een ruime leiding voor de moord vandaan komt. De dader (mooie rol van Franco Nero) blijkt al decennialang met dit plan rond te lopen. Een oorlogsmis daad uit 1944 heeft er alles mee te maken. Der Fall Collini is een pakkend drama dat heel efficiënt wordt ver teld. Probleem is echter dat er te veel toevalligheden in het geding zijn. Er lopen te veel lijntjes door het verhaal die de aandacht afleiden. Het belangrijkste gegeven van de deels op ware gronden gebaseerde film - de berechting van nazi-misda digers in de jaren 60 - komt daardoor te veel in het gedrang. - A.Z. Hoe moet een beginnend advocaat reageren als zijn cliënt, die verdacht wordt van moord met voorbedachte rade, geen mond open wil doen? Het is een dilemma waar de net afgestu deerde Caspar Lienen (Elyas M'Barel) behoorlijk mee zit. Vooral omdat hij het slachtoffer, een rijke industrieel, goed heeft gekend, evenals diens kleindochter. Het duurt even voordat de kijker te zien krijgt waar de aan- M'Barel). FOTO PARADISO donderdag 16 juli 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (1) De Piraten van Hiernaast €128.975 DRAMA In deze Deense film wordt een 11-jarig meisje gevolgd dat wordt geconfron teerd met de geslachtsverandering van haar vader. Zij heeft daar meer moeite mee dan haar oudere zus. Re gisseur Malou Reymann baseerde de film op eigen ervaringen. DRAMA Een 17-jarige meisje gaat met een nichtje vanuit de provincie naar New York voor een abortus. De vriend schap van de vrouwen is hartverwar mend en hartverscheurend. Vooral het intakegesprek waarvan de film zijn titel ontleent is indrukwekkend. DRAMA Regisseur Claude Lelouch keert terug naar zijn verliefden uit Un Homme et Une Femme uit 1966. Beiden - weer gespeeld door Jean Louis Trintignant en Anouk Aimee - zijn inmiddels hoogbejaard en uit elkaar gegroeid. FESTIVAL Viggo Morten- sen krijgt de prestigieuze Donostia Award voor zijn oeuvre op het 68ste San Sebastian Festival in sep tember. Hij zal daar tevens zijn regiedebuut Fal ling, een familie drama over een vader en een zoon, presente ren. Mortensen heeft in de af gelopen 35 jaar in vijftig films geacteerd. KERSTFILM Bracha van Doesburgh en Renée Souten- dijk vertolken de Nederlandse hoofdrollen in de eerste Vlaams-Neder landse familie kerstfilm De Fa milie Claus. Het verhaal draait om Jules Claus die ontdekt dat zijn opa de enige echte Kerstman is. De Belgische ac- teerlegende Jan Decleir speelt opa Noël Claus. GO De volle kennel van Hollywood Ab Zagt De familie Newton met hun hond Beethoven. 44 Hoofdpersoon Anne-Marie in All Dogs go to Heaven DRAMA Regie: Marco Kreuzpaintner. Hoofd rollen: Elyas M'Barel, Franco Nero en Pia Stutzenstein. Advocaat Caspar Lienen (Elyas E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28