'4 1 VI Nederland op de goede weg JOL Fotofinish! Hugo de Jonge leidt het CDA Je scooter is hier niet meer zo veilig Walcheren ,,Dat gaat niet alleen om begrip van de manieren waarop mensen van Afrikaanse komaf en andere groe pen bijgedragen hebben aan het bouwen van Nederland, maar ook om het benadrukken dat witte Ne derlanders geprofiteerd hebben van uitbuiting", zo zegt Achiume in een interview met deze krant. Achiume bestudeert als Speciaal Rapporteur voor de Verenigde Na ties racisme, discriminatie en xeno fobie in de wereld. Deze week pre- Etnisch profileren is gebaseerd op stereotypen over criminaliteit senteert ze haar eindrapport over Nederland. Volgens haar zijn er mooie gelijkheidsprincipes opge nomen in de wet, maar is er nog veel werk te doen. Het idee dat Ne derland al een buitengewoon tole rante en gelijke samenleving is, staat echte gelijkheid in de weg, vreest ze. ,Als de overtuiging be staat dat het al bereikt is terwijl mensen nog steeds lijden, is het heel moeilijk om zulke problemen op te lossen.'' Het onderwijs zou volgens Achi- ume meer aandacht moeten beste den aan onze koloniale geschiede nis. Ook de bijdragen van onder meer Turkse en Marokkaanse gast arbeiders verdienen volgens haar meer aandacht op school. De over heid moet daar een rol in spelen, zegt ze. Het verleden heeft vandaag de dag nog impact. ,,Neem etnisch profileren door de politie. Dat is ge baseerd op stereotypen over crimi naliteit. Die zijn beïnvloed door de geschiedenis.'' Boerkaverbod Tijdens haar bezoek vorig jaar sprak Achiume zich uit tegen het boerka- verbod. Die regel maakt islamiti sche vrouwen kwetsbaar voor dis criminatie en intimidatie, stelt ze. In haar rapport vraagt ze de Neder landse overheid nu ook om actie te gen discriminatie op de arbeids markt en in het onderwijs te 'ver dubbelen', en vraagt ze aandacht voor discriminatie op de huizen markt. Volgens Achiume zet Nederland wel stappen. Ze juicht toe dat bij de landelijke sinterklaasintocht geen zwarte pieten meer ingezet wor den. Ze zegt wel verrast te zijn door de bedreigingen waar antiracisme activisten mee te maken hebben. „Bescherming van de overheid lijkt niet genoeg. De straffen voor men sen die deelnemen aan racistische activiteiten zijn laag.'' »P 8 In Goes raakten in een paar dagen tijd 25 jongvolwassenen besmet met het coronavirus. De doelgroep zelf lijkt niet erg verontrust. ,,Ik denk dat het op feestjes gebeurd is'', zegt Rody Bosschaart uit Goes. ,,Het is moeilijk om daar die 1,5 meter afstand te bewaren.'' Vandaag maakt de GGD bekend of daar inderdaad de bron ligt. De dienst verwacht nog meer besmettingen in Goes. 'Kroonprins' wint met neuslengte voorsprong vanPieter a Omtzigt Dieven grijpen in Zeeland vaker naar scooters dan naar auto's» ZEELAND 1 donderdag 16 juli 2020 18°C Jaargang 262 Nieuwsmedia £3 ct Ode aan de bezorgers Ze zijn écht onmisbaar Advies VN: Geef meer les over de slavernij Nederland moet in het onderwijs meer aandacht besteden aan het koloniale verleden en de sla vernij. Dat stelt VN-rapporteur Tendayi Achiume in een rapport over racisme en discriminatie in Nederland. Ze vindt het 'urgent' om een completer beeld van de geschiedenis te geven. Karlijn van Houwelingen New York —VN-rapporteur Tendayi Achiume Mn s - FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN I P4 Bewolkt en nat pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1