U wilt hier zwemmen! Bikinishoot, maar deze keer dan wel zonder photoshop Storing treft corona-database: RIVM mist specificaties van afgelopen week JOL Bekende Nederlanders maken statement tegen 'Hollywood slank' P24 De dag van de waarheid Gaat De Jonge het CDA leiden of wordt het Omtzigt? Om 12 uur weten we hetwi Strandwacht en KNRM moeten jaarlijks heel wat keren in actie komen om zwemmers of mensen in een bootje te redden. Nog veel vaker zijn ze waarschuwend bezig om te voorkomen dat er ongelukken gebeuren. Want lang niet iedereen kent de gevaren van de zee. »zeeland2 Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) erkent het probleem in antwoord op vra gen van deze krant. Susan van den Hof, hoofd van het Centrum voor Epidemiologie en Surveillance van Infectieziekten: ,,Zijn het geteste mensen die in de zorg werken? Op scholen? Of kinderdagverblijven? Die informatie hebben we nu niet uit deze database.'' Op basis van de gegevens over uitgevoerde tests en positieve testuitslagen bekijkt het RIVM of er groepen personen zijn die meer risico lopen. Volgens Van den Hof gaat het om 'belangrijke informatie'. ,,We weten wél hoe veel patiënten er zijn, maar we we ten deze week niet hoeveel kinde ren, zorgverleners, mantelzorgers en medewerkers van de kinderop vang getest zijn en welk percentage positief was getest.'' Dit is een hoofdpijndossier, we balen ervan Collega-epidemioloog Agnetha Hofhuis valt Van den Hof bij: ,,Hierdoor hebben we tijdelijk geen zicht op bepaalde gegevens over de besmette personen, bijvoorbeeld of het gaat om kinderen van 0 tot 6 jaar. Dit is een hoofdpijndossier, we balen ervan.'' Gevolg is dat er deze week drie pagina's ontbreken in de toelichting op de weekcijfers die het RIVM naar buiten brengt. Oorzaak van het probleem is vol gens het RIVM de database van Co- ronlT, het speciaal voor corona op gerichte it-systeem waarin ken merken worden opgeslagen van positief geteste coronapatiënten. Van vorige week maandag tot af gelopen zondag zijn er 73.000 mensen getest. Van den Hof: ,,De database is zo groot geworden dat het problemen geeft. Het gaat om de testuitslagen en gegevens van 370.000 mensen, getest sinds 1 juni. Dat aantal neemt nog steeds toe, die database is gigantisch groot.'' Woordvoerder Sonja Kloppen- burg van koepelorganisatie GGD Ghor Nederland bevestigt de pro blemen. ,,De gegevens zaten nog wel in de database, je kon er hand matig nog bij. Maar je kon niet alle informatie over een bepaalde doel groep opvragen.'' Rond negen uur gisteravond meldde de gezondheidsdienst dat het probleem zou zijn opgelost en dat de gegevens nog dezelfde avond aan het RIVM ter beschikking zou den worden gesteld. Volgens GGD Ghor hebben de problemen 'geen invloed gehad op de acute bestrij ding van het virus'. ,,Wij vrezen niet dat we hierdoor een cluster missen.'' Nieuwsmedia Mag dat? Besmettingsgegevens kwijt Door een storing in de database waarin alle informatie over coro napatiënten wordt opgeslagen, zijn belangrijke gegevens voor het bron- en contactonderzoek kwijt. Zo is onduidelijk hoeveel kinderen, zorgverleners en lera ren afgelopen week besmet raakten. Marcia Nieuwenhuis Bilthoven - Agnetha Hofhuis, epidemioloog Wisselend bewolkt met kans op een 19°C enkele bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1