OZCAN AKYOL Ontwerpbureau stopt met project om zwartepietfoto <^kpn Nu tijdelijke extra scherpe SMARTPHONE iPnonell nu met DEA 6 I Column Onze coronaminister Hugo de Jonge beleeft momen teel niet zijn beste dagen. Afgelopen weekend las ik met enige verbazing in een interview dat ambtenaren van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport onze nationale troetelinten- sivist Diederik Gommers onder druk hadden gezet om tijdens een debat per app toe te zeggen dat er 1600 ic-bedden geregeld zouden worden. Dat straalde, eufemistisch ge steld, niet zo lekker af op onze mi nister, die daarmee een nietsver moedende arts meesleepte in zijn eigen politieke overlevingsdrang. naar de interne verkiezingen bij het CDA. Deze stemming dacht De Jonge eenvoudig te winnen - hij wilde er zelfs een fles goede wijn onder verwedden - maar plotseling keerden allerlei partij prominenten zich subtiel tegen hem, net als veel mensen die zich anders nooit hadden bemoeid met de wordingsgeschiedenis van de christendemocraten. Er waren debacles met de appa- thon voor een nieuwe applicatie, die in kaart moest brengen hoe het coronavirus zich verspreidt. Meer recent beloofde de minister al het zorgpersoneel een bonus van 1000 euro, maar de verdeling van dat geld leverde de nodige kritiek op. En dan blijft het ook nog steeds onrustig rond de coronaspoedwet die het voor de overheid makkelij ker moet maken om controle uit te oefenen op de bevolking op het moment dat het virus weer zal op leven. De Raad van State is, on danks een paar aanpassingen, nog steeds niet tevreden, vooral omdat de middelen die de overheid wil inzetten buitenproportioneel zijn. Het adviesorgaan vindt de tijdelijke wet vaag. Een aantal zaken wordt onvoldoende gespecificeerd en nog steeds krijgen over treders van de Ifegfe. coronamaat- regelen een strafblad, ook al heeft dit geen gevolgen voor het aanvra gen van een VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag). überhaupt een noodwet nodig hebben voor iets waarvan we ho pen dat het op korte termijn hele maal verdwijnt. De maatschappij heeft tijdens de eerste lockdown voldoende bewezen zich aan de tijdelijke regels van de regering te kunnen houden. Daarover schrijft de Raad van State: 'Tegelijkertijd geldt dat nu de acute eerste fase voorbij is, ook vanwege het blij vende belang van voldoende draagvlak, de komende periode zoveel als mogelijk moet worden teruggekeerd naar normalere leef omstandigheden en normale be stuurlijke verhoudingen.' Als alle bovenstaande ontwik kelingen iets aantonen, dan is het wel dat minister Hugo de Jonge meer ambitie dan tact heeft. Geen goede eigenschap voor iemand die een partij wil leiden. Minister Hugo de Jonge heeft meer ambitie dan tact De zaak kwam aan het rollen na dat leden van het stadsbestuur en andere betrokkenen bij het mil joenenproject op 29 juni een ano nieme e-mail ontvingen. De schrijver stelde daarin, dat het ontwerpbureau een 'racistische organisatie' is. Bij de mail zat een bijlage met een foto met daarop Sinterklaas en de drie zwarte pie ten. Na bestudering bood West8 het stadsbestuur 2 juli aan zich te rug te trekken 'om het proj ect niet te vertragen'. Het bureau werpt de aantijging van de hand dat het een racistische organisatie is. In een verklaring stelt West8 onomwonden dat Zwarte Piet een 'racistisch personage' is. Al meteen na het sint- en pietfeest van 2012 - het jaar waarin de foto werd gemaakt - verbood het bu reau bedrijfsbreed de viering van het kinderfeest. Geen van de drie pieten op de foto is ooit in dienst geweest, alleen de sinterklaas stond op de loonlijst van West8. Hij werkt er niet meer. West8 sleepte de klus voor het ontwerp van het park vorig jaar binnen na een aanbesteding. Het bureau had zo'n 325.000 tot 1 mil joen dollar kunnen verdienen aan het project, waarmee in totaal zo'n 25 miljoen dollar is gemoeid. Het is de bedoeling dat in het zui den van Baltimore rond een oude i Anonieme e-mail: West8 is racistische organisatie baai een park verrijst, met trap pen over het water en fiets- en wandelpaden. Het bureau van landschapsar chitect Adriaan Geuze is wereld wijd vermaard. Het bureau deed eerder het ontwerp voor het Schouwburgplein en werkte mee aan de herontwikkeling van we reldberoemde straten en pleinen, waaronder de Tverskaya Street in Moskou en het park Madrid Rio in de Spaanse hoofdstad Madrid. korting op Airpoas SMARTPHONE dinsdag 14 juli 2020 GO ^0 @OzcanAkyol uao de Jonae Inmiddels kijken we met zijn allen Wat ik me vooral afvroeg, is of we Het Rotterdamse ontwerpbu reau West8 heeft zijn handen afgetrokken van een plan voor de aanleg van een nieuw park in de Amerikaanse stad Balti more. De aanleiding is het op duiken van een foto uit 2012. Daarop zijn drie zwarte pieten te zien tijdens een feest op het hoofdkantoor in Rotterdam. Dénis van Vliet Rotterdam Actie geldig t/m 16 augustus 2020 bij een iPhone 11 met een 1 of 2-jarig KPN mobiel abonnement. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6