Raad is tegen tractoren op het fietspad Leger des Heils in Goes betrekt nieuw onderkomen Twee vrienden worden nieuwe uitbaters van Het Loze Vissertje aan het Goese Sas BEVELANDEN EN THOLEN 5 Plannen Zandkreeksluis De bypass bij de Zandkreeksluis mag dan voor het autoverkeer ide aal zijn, voor landbouwers is het heel andere koek. Zij moeten nog steeds lang wachten voor ze de sluis over kunnen. Tien minuten kijken naar een neergelaten slag boom is heel normaal, met soms uitschieters naar drie kwartier. Dat is boeren in het verleden al eens te gortig geworden. Slagbomen zijn kapot gereden en tractorchauffeurs draaiden de hoofdrijbaan op. Een onwenselijke en gevaarlijkse situa tie volgens de provincie Zeeland, eigenaar van de weg. Levensgevaarlijk Noord-Beveland maakt zich al een tij d sterk voor aanpassing van de si tuatie om de landbouwers tege moet te komen. De gekozen oplos sing stuit alleen op verzet. Want onderdeel van het plan is dat trac toren tot drie meter breed regelma tig gebruik maken van een stuk fietspad om de sluis te kunnen pas seren. En dat is volgens de raadsle den levensgevaarlijk. ,,Ik weet uit het verleden dat dit problemen gaat geven", zegt Dirk Hage (VVD). ,,Ik sta hier niet achter." En daarin staat hij niet alleen. De hele raad is mordicus tegen dit on derdeel van het plan. Veel te ge vaarlijk, zeker in de zomer, als er veel fietsverkeer is. De angst is bo- vendien groot dat tractoren in de loop van de tijd steeds minder re kening gaan houden met de fiet sers, omdat ze gelijke rechten heb ben. En dat zal levensgevaarlijke si tuaties opleveren. Geen alternatief Het vervelende voor de gemeente raad is dat er waarschijnlijk geen al ternatief is. Dit is het plan en hier moet u het mee doen, was de bood schap van de provincie tijdens een presentatie aan de gemeenteraad. Want de enige echt veilige oplos sing - een aparte fietsbrug - is te duur. Wethouder Pim Schenke laars leek verrast door de kritiek. ,,Dit is binnen het budget de meest haalbare oplossing", probeerde hij. Binnen het budget is dit de meest haalbare oplossing. Het is besproken met de ZLTO, fietsersbond en dorpsraden ,,Het is besproken met de ZLTO, fietsersbond en dorpsraden." De raad had daar geen boodschap aan. Het ontlokte Hage zelfs een vinnige opmerking dat hij het raar vindt dat de gemeenteraad als laat ste betrokken wordt bij de plannen. En dus moet Schenkelaars naar de gedeputeerde met de boodschap dat de gemeenteraad van Noord- Beveland niets ziet in de plannen. Of dat wat uit gaat halen is onzeker. Als de provincie vasthoudt aan dit voorstel worden in augustus de eerste bomen al gekapt. In het opvallende rode gebouw op bedrijventerrein Klein Frankrijk in Goes wordt nog hard gewerkt aan het inrichten van de kring loopwinkel. De eerste kerkdien sten, in de ruime nieuwe kerkzaal, zijn er al wel gehouden. ,,Corona- proof, natuurlijk", zegt coördinator Rien Heijboer. ,,Er kunnen nu maximaal 85 mensen in, terwijl het er onder normale omstandig heden al gauw 150 zijn.'' Het nieuwe gebouw vervangt twee andere panden van waaruit het Leger des Heils opereerde in Goes. Enigszins verborgen aan de Leliestraat zat het dienstencen- trum (kringloopwinkel en koffie- inloop), terwijl het gebouw aan de Ravelijn de Groene Jager onder meer de kerkzaal, een activiteiten ruimte en de noodopvang huis vestte. Legerdiek ,,Het was gek, hoor, om van die laatste plek weg te gaan'', zegt Heijboer. ,,Het Leger des Heils heeft er 130 jaar gezeten. De dijk is Opvallend rood gebouw ligt op bedrijventerrein Klein Frankrijk er niet voor niets in de volksmond de Legerdiek gaan heten.'' Toch is het beter om nu alles on der één dak te hebben op een prima locatie. ,,We zitten hier wel iswaar op een bedrijventerreintje, maar deze locatie ligt wel op een mooie plek tussen de wijken West en Noord, waar veel mensen uit onze doelgroep wonen.'' Het nieuwe pand herbergt behalve de kerkzaal (die multifunctioneel kan worden ingezet) en kringloopwin kel ook een grote koffie- en inloop zaal, een werkplaats, een jeugd- ruimte, diverse gespreksruimtes en de noodopvang. Daar kunnen mensen terecht die even geen dak boven hun hoofd hebben of zijn gevlucht uit een bepaalde situatie. Bij het gebouw ligt een ruime par keerplaats. Iets wat er bij de twee vorige locaties ook aan ontbrak. Zelfvoorzienend Heijboer benadrukt dat het ge bouw aardgasvrij is. Bovendien komt het dak binnen afzienbare tijd vol te liggen met zonnepane len. ,,Dan zijn we als het goed is compleet zelfvoorzienend wat energie betreft.'' De kringloopwinkel is voorals nog geopend op dinsdag, woens dag en vrijdag en de eerste zater dagmorgen van de maand. Dat wordt later misschien uitgebreid naar vijf dagen per week. WILHELMINADORP Nu zitten er nog twee zussen in, straks twee vrienden. Rik Dekker en Djesse de Bruijn zijn vanaf sep tember de uitbaters van het be kende café-restaurant Het Loze Vissertje aan het Goese Sas. Rik en Djesse - beide 26 jaar oud en al jaren goede vrienden - hebben allebei de hotelschool afgerond en de afgelopen jaren ervaring opgedaan in de horeca. Rik bij café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen, Djesse bij Gasterij Rubens in Kamperland. ,,De wens iets voor onszelf te gaan doen, leeft al een tijd'', vertelt Rik. ,,Zo zijn we op Het Loze Vissertje ge stuit. Na nog een poosje te heb ben getwijfeld, hebben we de knoop doorgehakt.'' Het bekende etablissement bij Wilhelminadorp werd in het verleden lange tijd gerund door Hetty Busman en Nico Spren kels. Een nieuwe eigenaar doopte het in 2018 om tot De Zeeuwse Kornuit, maar die stopte na ongeveer een jaar al weer. Hansa Watersport Recrea tie is nu de eigenaar van het ho- recapand en verhuurt het op dit moment aan twee zussen, die er een tijdelijk pop-up-restaurant runnen. Het heet nu weer Het Loze Vissertje. Vanaf september zwaaien de Bevelandse vrienden er de scep ter. ,,We willen echt de sfeer van vroeger terugbrengen, met bijvoorbeeld bandjes die er spe len op zondag'', vertelt Rik. Het Loze Vissertje wordt onder de twee vrienden een eetcafé. Ze denken eraan zich nadrukkelijk op vis en schaal- en schelpdie ren te richten, onder meer om dat er veel Belgen komen. Ook aan het plaatsen van een vulsta- tion voor duikers wordt ge dacht, om ook deze doelgroep aan te spreken. MIJN DORP, MIJN STAD Meerpaalweg, 10.00, 12.00 en 16.00 uur: Vertrek van de fiets-veer- dienst naar Goris- hoek. dinsdag 14 juli 2020 Coördinator Rien Heijboer (tweede van links) te midden van de vrijwilligers Ron, Udo, Sjaak en Conny (vlnr). foto marcelle davidse Ze zijn teleurgesteld, maar vooral ongerust. De gemeente raadsleden van Noord-Beveland laten geen spaan heel van het plan om de wegen bij de Zand- kreeksluis aan te passen. Fiet sers en tractoren over hetzelfde pad is voor hen geen optie. Melita Lanting Kats -Pim Schenkelaars, wethouder Regelmatig staat er al iemand voor de deur. Of de kringloop winkel al open is. Maar het ge duld van de klanten wordt nog even op de proef gesteld. Vanaf volgende week dinsdag kan er worden gewinkeld in het splin ternieuwe onderkomen van het Leger des Heils in Goes. Rob Paardekam Goes GOES Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Veld Johnsonlaan (Schaatsbaan Goes- Zuid), 10.00-11.30: SMWO organiseert activiteiten voor jeugd van 6 tot 12 jaar; KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie; HEINKENSZAND Binnenuit Woonplaza, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Foto-expositie van John van de Woes- tijne; MIDDELBURG Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning Les plus belles années d'une vie; POORTVLIET Kerkplein, 15.00 17.00 uur: Week markt; SCHERPENISSE Spuidamstraat, 13.00-14.30 uur: Weekmarkt; THOLEN Markt, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; YERSEKE Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50