II O) CD O 9 Sinds de zomer van 1979voert Lindner de Zeeuwse ranglijst aan De atleet uit Vlissingen acht de kans aanwezig dat hij de komende weken onder de 3.43,6 minuten loopt op de 1500 meter. Zijn eerste wedstrijd op Papendal was al veelbelovend. Schoondijke Corona OUDE RECORDS Atleet Tim van den Broeke heeft zijn zinnen gezet op het Zeeuws record op de 1500 meter. Dat staat al bijna 41 jaar op naam van Henk Lindner. „Als ik niet geblesseerd raak, moet het in juli of augustus een keer mogelijk zijn onder zijn tijd te lo pen", zegt de 24-ja- rige Vlissinger. Toen de corona crisis uitbrak en niemand wist hoe lang die zou duren, dacht Van den Broeke dat het verstandiger was om zich te richten op 2021. „Ik ging ervan uit dat er deze zomer toch geen baanwedstrijden zouden zijn", vertelt hij. „Dus heb ik mijn blik maar gericht op de lange termijn. Die twaalf a dertien weken waarin vrijwel alles stillag, gebruikte ik om mijn trainingen meer omvang te geven. Normaal ligt het aantal ki lometers dat ik in één week afleg re latief laag, maar nu heb ik dat flink uitgebreid. Ik heb - zo zou je het kun nen zeggen - mijn brandstoftank groter gemaakt. Ik kan nu intensie vere trainingen aan, ben minder bles- suregevoelig en herstel sneller." Daarna doet hij mee aan een aantal wedstrijden in België. „Natuurlijk ben je wel elke keer afhankelijk van het verloop van de race en de om standigheden, maar normaal gespro ken moet het wel lukken om het re cord te breken." De laatste keer dat de Dynamica-at- leet zich zo in een tijd vastbeet, was begin 2019. Toen wilde hij graag als vierde Zeeuw ooit onder de 30 minu ten duiken op de 10 kilometer. Met zijn coach stippelde hij een plan uit en op de 10de februari slaagde dat. Met 29.53 minuten, gelopen in Schoorl, zette hij zich in een fraai lijstje. Van den Broeke heeft overigens al één Zeeuws record. Dat is 14.37 op de 5 kilometer op de weg. nuten - ze klokten toen nog geen honderdsten van een seconde. Daarna beten diverse Zeeuwen hun tanden stuk op die tijd. De Middel burger Sébastièn Schlettererer kwam er in 2003 met 3.43,95 nog het dichtst bij. Tim van den Broeke staat met 3.45,11 momenteel vierde op de Zeeuwse ranglijst. Op 5 juli liep de Vlissinger zijn eer ste wedstrijd van dit seizoen. Op Pa pendal finishte hij in 3.45,99. ,,Dat beloofde al veel", stelt Van den Broeke. ,,Ik zat maar 0,8 seconde van mijn persoonlijk record vandaan. De haas was een goede gangmaker en we liepen de race heel vlak. In 60 se conden per ronde. Toen de haas uit stapte, kon ik nog wat versnellen. Voor een eerste wedstrijd was dit een heel mooie tijd." Komend weekeinde loopt de 'pu pil' van trainster Anjolie Engels- Wisse wederom op Papendal. Prioriteit Toen echter bleek dat het coronavirus niet meer zo huishield in Nederland en de regering de maatregelen ver soepelde, begonnen er weer baan- wedstrijden te komen. Van den Broeke toonde zich flexibel en scha kelde snel. ,,Het is toch mooi dat je dan toch nog een kans krijgt om een doelstelling voor 2020 te formuleren? Het zomerseizoen heeft voor mij de prioriteit en op de baan is de 1500 meter mijn hoofdnummer. Ik kan nu toch opeens het Zeeuws record gaan aanvallen. En met de extra inhoud van de afgelopen maanden moet die poging ook kunnen slagen." Op 12 augustus 1979 liep Henk Lindner, atleet van het Vlissingse Marathon, tijdens het NK 3.43,6 mi- Ik ging ervan uit dat er deze zomer geen baanwedstrijden zouden zijn dinsdag 14 juli 2020 GO 1 Patrick Bous- sen is komend seizoen de hoofdtrainer bij voetbalvereni ging Schoon dijke. Hij is de opvolger van Martin van Vooren, die naar Hoek 2 vertrekt. Hij heeft getekend voor één jaar. Boussen heeft de afgelopen jaren diverse jeugdelftallen van FC Eeklo Meetjesland getraind. Schoondijke komt uit in de vierde klasse A op zaterdag. Voor sportver enigingen is er nog een nieuwe steun maatregel van de overheid, de TASO (Tege moetkoming amateursport organisaties COVID-19). Clubs die bij voorbeeld om zetverlies heb ben geleden, kunnen daar een beroep op doen. Ze kun nen maximaal 3.500 euro te rugkrijgen. In totaal is er voor de TASO 19,5 miljoen be schikbaar. Van den Broeke valt 41 jaar oud Zeeuws record aan Roeland van Vliet Vlissingen 29 mei 1982 Luc van Laere hoog 2.05 11 juni 1983 Marjan Olijslager 100h 13,00 Veel Zeeuwse atletiekrecords zijn al tientallen jaren oud. De vijf oudste op de baan - van num mers die nog steeds op het pro gramma staan - zijn: 4 juni 1975 Jo Schout 5000m 13.40,8 12 augustus 1979 Henk Lindner 1500m 3.43,6 2 augustus 1981 Els Vader 200m 22,81 Tim van den Broeke, hier actief bij een Zeeuwse cross, wil deze zomer toch nog pieken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Tim van den Broeke o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37