€1489, Justitieel Complex Vlissingen ZEELAND 3 Ontdek Nederland op een Stella e-bike ten? Kunnen argeloze toeristen die door het gebied fietsen worden te gengehouden? Maar ook, krijgen ook plaatselijke toeleveranciers de kans er een graantje van mee te pik ken? Voor Ritthem hangt veel af van de plek waar het complex precies komt. Bij het dorp of meer in de richting van de Buitenhaven. Voor het complex is 10 hectare nodig. Die moet gevonden worden binnen de 70 hectare die gereserveerd was voor de marinierskazerne. Dekker fietste met een Zeeuws pelotonne tje in zijn kielzog van de Karne- melkshoek over de Westerschelde- dijk naar de Buitenhaven. Vanaf de dijk kon hij het gebied overzien waar over een jaar of twee de bouw kan beginnen. Twijfels Leo de Visser, voorzitter van de dorpsraad Ritthem, noemde het gesprek positief, maar hij hield zijn twijfels. ,,Ik zou er geen krat bier om durven te verwedden. Veel is nog onbekend. We moeten de vin ger aan de pols houden. Het belang rijkste voor ons is dat de leefbaar heid van Ritthem niet minder wordt, liever nog, dat die beter wordt. Daarom heb ik hem om een cadeautje voor het dorp gevraagd. Ik vind dat ze voor Ritthem best wat extra's mogen doen." De minister zei met volle kracht vooruit te willen, want Justitie zit te springen om meer extra bevei ligde zittingszalen voor de recht banken en de EBI in Vught raakt voller en voller. Dekker: ,,We zoch ten al langere tijd naar een plek en naar geld om dit te doen. Toen kwam Vlissingen op mijn pad. Dit is een unieke kans waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Mooi voor Zeeland en mooi voor een veilig en rechtvaardig Nederland." Jo Cevaal, mede-eigenaar van de Karnemelkshoek en vader van Ca rolina Vermeulen, had liever wat anders gezien dan een gevangenis. Ook zijn camping moest in het voorseizoen dicht uit vrees voor een overbelasting van de zorg in de provincie. ,,Bouw een ziekenhuis. Daar hebben we in Zeeland meer behoefte aan." Ook Cevaal moet nog zien dat de plannen voor het justitieel complex doorgaan. ,,Mis- schien staan we hier over zes jaar weer." LAW DELTA Fiets langs de mooiste routes en natuurgebieden Bekijk het aanbod op pzc.nl/product §24997 dinsdag 14 juli 2020 Mooi voor Zeeland Minister Sander Dekker (m) met gedeputeerde Dick van der Velde (l) en de Vlissingse wethouder Albert Vader (r) op de dijk. Het Justitieel Com plex Vlissingen be staat uit een zwaar beveiligd rechtbank gebouw met alle fa ciliteiten en een ge vangenis voor de zwaarste categorie gevangenen. Het biedt werk aan 500 mensen. Op zijn vroegst wordt het complex eind 2026 in gebruik genomen. In de nieuwe gevan genis is plaats voor in totaal 222 gedeti- neerden. Binnen de al zwaar beveiligde penitentiaire inrich ting Vlissingen komt een gevangenis in de gevangenis, na melijk een extra be veiligde inrichting (EBI) met 30 plaat sen. De overige 192 cellen zijn voor an dere gedetineerden die zwaarder be waakt moeten wor den dan in een door snee gevangenis. Het rechtbankge- bouw is voor risico volle zittingen die de zware beveiliging nodig hebben. Om te voorkomen dat rech ters, officieren van justitie en advocaten gevaar lopen, hoort bij het complex een beveiligd hotel/kan toor. In Vlissingen komt verder nog een ken niscentrum op het gebied van georga niseerde ondermij nende criminaliteit. Ga er lekker op uit met de fiets! Ontdek de prachtige natuur, fiets door het bos. Doe alles waar je zin in hebt, een Stella e-bike brengt je er naartoe! Lange afstanden fietsen was nog nooit zo leuk en makkelijk. Geniet van de lente en zomer en ontdek fietsroutes bij jou in de buurt! Allegra Easy MDBA Met krachtige middenmotor 5 ondersteuningsniveaus 7 versnellingen Meerdere framematen beschikbaar Meermaals genomineerd voor e-bike van het jaar KORTING SLELLR makes my day

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31