Benjamin Keough, kleinzoon van Elvis Presley, overleden op 27-jarige leeftijd 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Scenarist Years and Years: Hè ja, daar was er weer één. Een boycot. Na corona inmiddels zo'n beetje het meest gebezigde woord in de media de afgelo pen weken. Noem het de nieuwe favoriete volks sport bij gebrek aan voetbal: wie kunnen we nu weer eens betichten van een onwelgevallige me ning of foute grap om daarna te gaan schreeuwen dat die persoon of dat tv-programma weg moet? Dit keer waren de pijlen gericht op de NPO en op Jort Kelder die zondagavond prime time De stelling van Nederland presenteerde tijdens de themadag over racisme. Een witte man, hoe haal den ze dat toch in hun hoofd in Hilversum. En dan ook nog een vriendje van Baudet, die zelf ook wel eens iets suggestiefs had gezegd. Foei. Dus wat doe je dan als teleurgestelde groep cq bewe ging naar geheel nieuwe Nederlandse traditie? Dan kondig je stoer een boycot af. Lichaam gevonden Tina terug in theater INTERVIEW RUSSELL T. DAVIES Gerenommeerd scenarist Russell T. Davies kijkt in de dramaserie Years and Years, vanaf vrijdag op NPO 2, met een satirische blik naar onze zeer nabije toekomst. De Brit doet dit bewust met veel humor om cynisme en politieke prekerigheid te voorkomen. Doen, mam! Ik word ook stik- onzeker van al die afgetrainde types op social media Het zou bijna om te lachen zijn, als het niet haarfijn aangaf waar het misgaat met het racis- medebat in Nederland. Het is louter zwart-wit. Als je niet de gewenste huidskleur hebt of niet meegaat in de massapsychose dat heel Nederland racistisch is, dan ben je 'dus' fout en word je afge serveerd. En zo ontstond de gekke situatie dat Jort De stelling van Nederland opende met een monoloog die het midden hield tussen een verontschuldi ging en een krachtige verklaring waarom hij er toch stond. Dat de NPO van iedereen is en hij, Jort dus, van niemand. Hij oogde voor de veran dering nerveus bij het uitspreken van die woor den, wat hem iets onverwachts kwetsbaars gaf. Maar daarna ging hij gelukkig doen waar hij voor ingehuurd was: op zijn geheel eigen wijze het de bat leiden, zoals alleen hij dat kan. Kordaat, scherp, met humor en veel Kelder-theater. Natuurlijk viel er genoeg op de discussie aan te merken. De combinatie van het enorme aan tal deelnemers en de beperkte spreektijd maakte het erg hapsnap. Sommige mensen had ik graag langer gehoord. Zoals bijvoorbeeld de gekleurde vrouw die tegen excuses is voor het slavernijver leden. Bij anderen had de microfoon beter iets eerder kunnen worden weggehaald, zoals bij de man die er een oneliner ingooide over 'zwarte cocks'. Maar het positieve aan de uitzending was dat alle meningen te horen waren en niet enkel die van een schreeuwend militant clubje. Eigenlijk best lekker, zo'n boycot. Je zou bijna willen dat het vaker gebeurde. Al mag je dat vast niet hardop zeggen. Quote van de dag Koninkrijk kampt met een stroom vluchtelingen uit Oekraïne en de seksrobot verovert de markt. Te mid den van die nieuwe 'werkelijkheid' volgen we in zes afleveringen het wel en wee van de familie Lyon in Man chester tot het jaar 2034. ,,Ik liep al jaren met dit idee in mijn hoofd'', vertelt scenarist en tv- producent Russell T. Davies (57). ,,Toen het hoofd Drama van de BBC mij vroeg wat ik nou eens écht wilde doen, was de keuze snel gemaakt.'' Davies maakte in 2005 naam met een revival van de tv- klassieker Doctor Who, later volgde talloze andere met prijzen overladen se ries als Queer as Folk en A Very English Scan dal. Dat hij voor de pres- Als aspirant-poli- sell T. tica Vivienne Davies. Rook (geweldige rol van vedette Emma Thomp son) in een talk show de vraag krijgt wat ze van het Israëlisch-Pales- tijns conflict vindt, antwoordt ze zonder aarzeling met: ,,I don't give a fuck!" Losliggende stoeptegels, dat is volgens haar waar de Britse burger zich écht om bekom mert. Niet kort daarop stapt het over de grens reeds bewie rookte Years and Years vijf jaar de toekomst in. Rook wordt alsmaar populairder, het premierschap lonkt. Maar ook: de Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan zijn tweede termijn, het Verenigd Deba RIVIERA De politie heeft gisteren een lichaam gevon den iin het meer waar actrice Naya Rivera (33) tijdens een boottochtje met haar zoontje (4) verdween. Later werd bevestigd dat het om het lichaam van de Glee-actrice gaat. MUSICAL dinsdag 14 juli 2020 GO langzaam gek met z'n allen' De musical Tina keert toch nog dit jaar terug in het Beatrix Theater in Utrecht. De show over het leven van Tina Turner zou van wege corona pas in maart worden hervat. Een derde van de zaal mag worden gevuld. -Linda de Mol in haar magazine. Haar dochter haalde haar over in bikini te poseren op de cover. Gudo Tienhooven Scena rist Rus LOS ANGELES De enige klein zoon van Elvis Presley is op 27- jarige leeftijd overleden. Vol gens entertainmentsite TMZ beroofde Benjamin Keough zichzelf van het leven in Cala- basas, nabij Los Angeles. De zoon van Lisa Marie Presley en de broer van actrice Riley Keough zat een tijdlang, net als opa en zijn vader Danny Keough, in de muziek en kreeg in 2009 een platencontract. Ook had hij enkele filmrolletjes op zijn naam staan, maar de laatste jaren leefde hij groten deels buiten de schijnwerpers. Wel bezocht hij een aantal events op zijn grootvaders landgoed Graceland: in 2010 was hij met zijn oma Pris- cilla en Riley bij de vie ring van wat de 75ste verjaardag van Elvis was geweest en driejaar geleden bezocht hij W Graceland voor de veertigste sterfdag van zijn opa. Een paar weken geleden deelde Lisa Marie nog een foto van zichzelf met haar vier kin deren. Naast Riley en Benjamin heeft ze ook een 11-jarige twee ling, Harper en Finley. Lisa Marie Presley is 'meer dan kapot' van de dood van haar zoon Benjamin. Een woordvoerder van de dochter van Elvis laat aan People weten dat ze ontroostbaar is maar dat ze pro beert sterk te blijven voor haar drie overgeble ven kinderen. ,,Ze was dol op die jongen, hij was de liefde van haar leven'', aldus woordvoer der Roger Widynowski.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24