op hoog niveau Actiegroep FDF botst met minister over ultimatum; acties op til JOL Manchester City toch Europa in Vloot garnalenvissers zoekt naar vermist Duits meisje Walcheren Er werden gisteren op hoog niveau elleboogjes uitgedeeld. Minister voor rechtsbescher ming Sander Dekker ging met burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen naar Ritthem (foto boven), waar de nieuwe gevangenis moet komen. Minister van Justitie en Veiligheid Ferd Grapperhaus ontmoette zijn Belgische collega Pieter De Crem (foto onder) om te praten over de aanpak van corona in de grens streek en wat daarin anders moet. Sporttribunaal CAS veegt straf UEFA van tafel Tientallen schepen varen uit om de vermoedelijk verdronken 14-jarige te vinden, maar zonder resultaat P3 Ze maakten rond het middaguur bekend de minister tot 21 juli de tijd te geven om de gewraakte voermaatregel in te trekken. Maar die reageerde tot woede van de boeren vrijwel direct met de mede deling dat ze het ultimatum naast zich neerlegde. ,,De reactie van de minister heeft tot gevolg dat nu ook de wat meer gematigde boeren zich bij ons melden voor acties", stelt bestuurslid Sieta van Keim- pena van boerenactiegroep Far mers Defence Force. Schiphol De actiegroep kondigt aan dat 'de FDF-strijders ervoor zorgen dat er vanaf 21 juli 2020 stikstof wordt ge reduceerd. En heel Nederland zal daaraan bijdragen'. Schiphol zal volgens Van Keimpena gespaard blijven, maar duidelijk is wel dat er door het hele land heen grote blok- Trekkers op de weg kan natuurlijk nooit een drukmiddel worden kades op stapel staan. ,,Maar hoe en wat brengen we nog niet naar bui ten.'' De boeren protesteren al weken tegen het plan van Schouten hen vanaf 1 september te verbieden ei witrijk krachtvoer aan de koeien te geven. De minister wil met die maatregel, die wordt gesteund door de Tweede Kamer, de 'uitstoot' van koeien verminderen om zo wo ningbouw en de aanleg van wegen mogelijk te maken. De boeren vre zen echter dat de maatregel ten koste gaat van de gezondheid van de dieren. Schouten vraagt nog wel extra advies over de voermaatregel. Voorzitter Hubert Bruls van het Veiligheidsberaad, het overleg van de veiligheidsregio's, zegt te hopen dat de boeren zich aan het voorne men houden om de acties op te schorten. ,,We moeten er echter wel rekening mee houden dat de acties zo weer kunnen opflakkeren. Ik heb het idee dat het allemaal vrij ongecoördineerd is.'' Ondertussen roept de wijze waarop de boeren protesteren steeds meer weerstand op. Door de veiligheidsregio's wordt volgens Bruls gesproken over een eventu eel landelijk verbod op het protes teren met trekkers. „Trekkers op de weg kan natuurlijk nooit een druk middel worden om het beleid te veranderen'', aldus Bruls. ,,Dat is ook niet fair naar de mensen die bij demonstraties zich wel aan de spelregels houden.'' De boeren ho pen dat de minister voor volgende week dinsdag alsnog 'tot inkeer' komt. Nieuwsmedia ZEELAND 1 en 2 Elleboogjes Boeren richten pijlen op hele land De boeren dreigen volgende week het hele land op slot te gooien. Gisteren verhardde de verhouding tussen hen en land bouwminister Carola Schouten, nota bene nadat de boeren aan kondigden hun protestacties een week op te schorten. Eric Reijnen Rutten Sint Hubert —Hubert Bruls, Veiligheidsberaad dinsdag 14 juli 2020 Een regenachtige dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1