OM: Caloh Wagoh-leider wilde brein achter 'martelkamer' vermoorden apetito Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! NIEUWS 15 dinsdag 14 juli 2020 De leider van motorbende Caloh Wagoh wordt door het OM ver dacht van het beramen van een moordaanslag op Robin van O. De onlangs opgepakte Van O. wordt door het OM gezien als het brein achter de opgerolde 'onderwereldgevangenis' met martelkamer compleet met tan dartsstoel. Yelle Tieleman Den Haag Dat heeft het Openbaar Ministerie gisteren bekendgemaakt tijdens een nieuwe inleidende zitting in het proces tegen de motorclub. Een groot aantal leden van de club wordt verdacht van onderwereld- moorden en mislukte moordaan slagen. Leider van de motorclub en hoofdverdachte in het liquidatie proces is Delano R., alias Keylow. Volgens het OM nam hij als moord- makelaar talloze opdrachten aan van verschillende opdrachtgevers, waarbij de klus die het meeste geld opleverde voorrang kreeg. De be langrijkste opdrachtgever van Ca loh Wagoh is, volgens het OM, top crimineel Ridouan Taghi. Belangrijk bewijs tegen de mo torclub wordt opvallend genoeg ge leverd door de hoofdverdachte zelf. Willem B. (m) en Ferhan Y. tij dens de zitting in de rechtbank van Schiphol. Y. staat terecht voor moord, B. voor een poging daartoe. ill. aloys oosterwijk/anp Die filmde en fotografeerde chatge- sprekken die hij met zijn versleu telde pgp-telefoon voerde en be waarde die op laptops en externe harde schijven. Politie en justitie hebben deze weten te kraken en stuitten zo op een berg aan bewijs. Daar is onlangs ook een nieuwe verdenking tegen Keylow en enkele andere verdachten uit voortgeko men. Akkoordje Volgens de officier van justitie werkte Keylow samen met Jer- maine B., een compagnon van Taghi, aan een plan om de 40-jarige Robin van O. te laten vermoorden. Deze Van O. werd onlangs door de politie opgepakt. Hij is de hoofdver dachte in de zaak rond de martelka mer die in een loods in Brabant werd opgerold. Van O. hoorde bij een alliantie van misdaadgroeperingen die het op een akkoordje hadden gegooid om één front te vormen tegen We zagen deze moorden op bestelling, op deze schaal, niet eerder - Officier van justitie Taghi. Vorige week publiceerde deze krant al een chatgesprek waar uit duidelijk werd dat er door Taghi gejaagd werd op Van O. Taghi en Caloh Wagoh-lid Roel T. wisselen daarin een adres uit in Utrecht. 'Die sport woont hier met kind', schrijft Taghi. 'Sport' is de bijnaam van Van O. Uit onderzoek van de politie is gebleken dat Van O. hier inderdaad met zijn partner en twee kinderen woonde. Ook kreeg Keylow foto's doorgestuurd van de Porsche waarin de vriendin van Van O. reed, net als een politiefoto van Van O. Volgens de officier van justitie is het onderzoek naar dit moordplan nog in volle gang. Ook heeft de politie onlangs drie nieuwe verdachten aangehouden. Het gaat om Ferman D., Guyno O. en Ferrel T. Die laatste twee werden al eerder veroordeeld tot lange ge vangenisstraffen voor hun betrok kenheid bij de vergismoord op Ha kim Changachi in januari 2017. Caloh Wagoh Het onderzoek tegen Caloh Wagoh draait in totaal om vijf voltooide moorden en nog een groot aantal moordplannen of pogingen tot moord. Ook werd een villa in Doorn beschoten met een automa tisch vuurwapen. Belangrijk bewijs wordt ook geleverd door kroonge tuige Tony de G. Hij heeft meerdere belastende verklaringen afgelegd over Caloh Wagoh en over meer dere verdachten. In totaal zijn er 21 verdachten in deze zaak, waarvan er 18 vastzitten. De officier van justitie noemde de werkwijze van Caloh Wagoh 'weerzinwekkend'. ,,De feiten zijn ongekend. We kennen in het Ne derlandse strafrecht natuurlijk veel ernstige feiten, maar we hebben deze moorden op bestelling, op deze schaal, nog niet eerder gezien. Het is weerzinwekkend akelig. De inhoud van de chatberichten is ronduit schokkend. Mensen zijn handelswaar.'' BESTEL NU en ontvang bovendien 12 heerlijke ijsdesserts gratis! Met de heerlijke maaltijden van apetito is het alsof u thuis uit eten gaat! Lekker voor uzelf óf voor degene voor wie u zorgt natuurlijk. Ontdek nu extra aantrekkelijk het gemak van onze maaltijdservice en probeer 5 maaltijden voor slechts 19,95 en ontvang bovendien 12 heerlijke ijsdesserts t.w.v. 11,99 gratis! U kunt kiezen uit meer dan 150 maaltijden, diverse soepen en desserts. En ook bij een dieet of voedingsgewoonte, bent u bij apetito aan het juiste adres. Onze diëtisten adviseren u bovendien graag! apetito bezorgt al niim 30 jaaT in heel Nederland vriesverse maaltijden aan huis. Zonder kosten en verplichtingen maar mét vaste chauffeurs zodat u altijd een vertrouwd gezicht aan uw deur heeft! Wilt u meeT informatie of bestellen? Ga naar apetito-shop.nl/ijsdesseTts of bel gratis 0800 - 023 29 75 (ma-vr 08:00 - i8:oou) Vermeld bij uw bestelling actiecode: io8-krant2 I Recht Boe rim ,r - "s. Macaronischotel Nasi goreng met kipsaté *Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 31 augustus 2020. Kijk voor de overige actievooTwaaTden op apetito-shop.nl/ijsdesserts Runderlapje in jus met gesneden spinazie en aardappelen Rundeihachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15