mm 5 GOES STOFFENWINKEL GAAT DICHT Geen dag heeft ze met chagrijn in haar stoffenwinkel gestaan. Toch houdt kleermaak ster Joke Pouwels ermee op. Het einde van een tijdperk. h ^^p'omt het door de plot seling opgeleefde be langstelling voor zelf kleding maken of ligt het aan de hoge leeg- verkoopkortingen? Feit is dat kleermaker Joke Pouwels het op de allerlaatste dagen razend druk heeft in haar stoffenwinkel en zelfs nog nieuwe klanten uit Am sterdam ontvangt. ,,Ik houd echt van het ambacht en heb geen dag met chagrijn in de winkel ge staan." Op de trap ligt een boeketje bloemen en op tafel staat een doos bonbons. Het zijn bedankjes van trouwe klanten. ,,Ik heb ook al heel veel lieve kaartjes gehad. En net kwam een klantje van de mo devakschool een filmpje laten zien. Ze had de eerste prijs ge wonnen met een ontwerp waar ze een prachtige stof voor had ge bruikt." Het is duidelijk: fervente thuis- naaisters en liefhebbers van unieke maatkleding gaan Pouwels node missen. Vanwege de luxe stoffen waarmee ze zich jaren on derscheidde, maar ook om haar expertise. ,,Nog even gauw een pa troon aanpassen of helpen met het uitzoeken van de perfecte stof. Daar genoot ik echt van." De sluiting van de zaak luidt in meerdere opzichten het eind van een tijdperk in. Na het volgen van vakopleidingen in Enschede en Amsterdam en een korte carrière als ontwerpster in de hoofdstad, nam Pouwels in 1980 de stoffen winkel van haar moeder in Kloos- terzande over. ,,Ze was in 1963 be gonnen, het was een gevestigde naam in Kloosterzande." Gaandeweg liep de verkoop van stoffen terug. Pouwels zag dat haar generatiegenoten minder tijd kre gen en ook niet langer om geld te besparen aan het naaien sloegen. ,,Op zoek naar een groter achter land voor mijn specialisme wilde ik de winkel naar Goes verhuizen." Nog even gauw een patroon aanpassen of helpen met het uitzoeken van de perfecte stof. Daar genoot ik echt van Alsof het zo moest zijn, stelde de eigenaar van de naaimachinewin kel aan de Papegaaistraat in 1998 voor zijn zaak aan haar te verko- pen. Pouwels greep de kans en zette daarmee en passant een rijke historie voort. ,,Al sinds 1938 wor den op dit adres Pfaff-naaimachi- nes verkocht. Mijn man is een echte techneut en was bereid de reparaties en het onderhoud over te nemen." Voor de nu 72- jarige Henk Dolfsma kent geen en kel merk geheimen meer. ,,Geluk- kig wordt de service overgenomen door de Hobbykadohoek." Pouwels kijkt met gemengde ge voelens naar haar vak. „Gelukkig zijn er mensen die creatief zijn en unieke kleding willen maken en dragen, maar aan de andere andere kant groeit een hele generatie op die niet weet wat kwaliteit is." De oorzaak ligt volgens haar in de ul tra goedkope kleding, die soms nog met het prijskaartje eraan wordt weggegooid. ,,Die stof moet geproduceerd worden, de kleding genaaid door arme mensen die er nauwelijks iets aan verdienen en daarna nog over de halve wereld worden vervoerd. En dat kost hier maar een paar euro. Dat klopt niet hè?" Ook vraagt ze ze zich af of men sen die online kopen wel beseffen wat de gevolgen zijn voor hun ei gen omgeving. ,,Dan denk ik: waar willen jullie over tien jaar nog leuk gaan winkelen?" - SPECIAALZAAK maandag 13 juli 2020 BE Pouwels stopt met een eindsprint Joeri Wisse Goes MM Joke Pouwels: Er groeit een hele generatie op die niet weet wat kwaliteit is." foto marcelle davidse - Joke Pouwels W- m l&PflP KRABBENDIJKE Al twintig jaar staan ze paraat bij branden in Krabbendijke en verre om streken. Burgemeester José van Egmond van Reimerswaal mocht daarom zaterdagmid dag Martijn Mattijsse, Adrie Huissen en John van der Grond (vlnr) benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heren begonnen allen begin 2000 als vrijwillig brandweer man. Van der Grond werd later bevelvoerder en ook plaatsver vangend ploegleider. Huissen is eveneens bevelvoerder. De in Oostdijk woonachtige Mat- thijsse is sinds 2013 ook aan gesteld binnen de veiligheids regio als manschap. FOTO MARCELLE DAVIDSE Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47