Tafeltje-dek-je zoekt maaltijdchauffeurs Kabouters duiken op rond Slot Moermond SCHOUWEN-DUIVELAND 5 CORONATIJD ACTIVITEITEN Maandenlang verkeerde Schouwen- Duiveland in permanente slaapstand. Maar met een terrasje hier en een marktje daar komt het eiland langzaam weer tot leven. En dat leidt tot ontroerende taferelen. Wendy Wagenmakers Zierikzee Een van de eerste activi teiten die in de Schouwse agenda's ver scheen, is de boeken markt van de Zierik- zeese harmonie. In een compleet opgefrist gebouw. ,,Onze leden hebben alles schoongemaakt en geschilderd", glundert voorzitter Marian Vaane, terwijl ze een stapel kinderboeken rangschikt. ,,De boeken die mensen brengen, heb ben we onder het podium gelegd. We hebben ons een óngeluk ge sjouwd om ze er weer onderuit te krijgen." De markt verloopt relaxed. Som mige bezoekers trekken hand schoentjes aan, maar niemand doet moeilijk over een onbedoelde botsing. ,,Ik ben zo blij om ieder een weer te zien", verzucht Ria. ,,Ik ben al 54 jaar lid en ik doe slag werk, lekker achterin. Maar ik heb de vereniging zó gemist. De klari- netters kondenfeestaimen of hoe dat ook heet, maar ik heb dat alle maal niet." Sinds een paar weken wordt er weer gerepeteerd bij Kunst en Eer, en op deze boekenmarkt scoort Ria's man nog een stapel Suske en Wiskes ook. ,,Die vereniging, dat is alles voor mij. Ik doe de was, ik doe de donateurs. Echt, ik ben zo blij dat er weer wat gebeurt." In Zierikzee wordt vlijtig ge winkeld, in Renesse stromen de terrassen vol. En in Burgh-Haam- stede staan mensen in de rij om boodschappen te doen. Een jolige beveiligingsmedewerker bij de Al bert Heijn laat gebruikte winkel wagens van verre naar zich toe rol len om ze te overhandigen aan nieuwe klanten, die de handvatten braaf ontsmetten met de beschik- bare schoonmaakdoekjes. In het buitengebied van Kerk- werve, op het terrein van camping Langeraad, maken leden van de stoomgroep zich op voor de eerste bijeenkomst van dit seizoen. „Mo mentje hoor", snuift Bas Baren- drecht. „Normaal komen we met Hemelvaart al samen, maar met dat coronagebeuren mocht dat niet. Dat was heel moeilijk. Omdat we inkomsten misten, maar vooral ook omdat we elkMr misten. Toen we elkaar vanochtend terugzagen, wilden we elkaar allemaal vast pakken. Maar ja, dat mag dus niet." Zodra de eerste stoom uit de lo comotief opstijgt, tovert de ene collega de karretjes en de andere de kaartjesknippers tevoorschijn. Al snel verschijnen Pim (4) en Max (3) met hun kaartjes op het perron. Breed glimlachend stap pen de Scharendijkse jochies in de trein en tuffen de verte in. Zwaai- end naar hun vaders. Barendrecht houdt het niet meer. Zijn ogen vullen zich met tranen. ,,Het zijn taaie maanden geweest. Maar dit, die ventjes, hun blijdschapDat maakt alles goed." RENESSE In het bos rond Slot Moermond zijn diverse meldin gen gemaakt van kabouters. De vrolijke dwergen duiken overal op. Ware liefhebbers kunnen er een hele wandeltocht aan wijden. Eerlijk is eerlijk: de kabouters zijn niet echt. Ze zijn neergezet door medewerkers van het Fletcher- hotel dat in het Renesser kasteel huist. ,,We moesten iets", zegt Fleurtje Stoutjesdijk. ,,We willen niet stilzitten." En het geliefde, maar nog altijd mysterieuze ka bouterhuisje aan de Laóne bracht Stoutjesdijk op het idee van een kabouterbos. ,,Het bos rond Slot Moermond is prachtig. Wij wil den iets doen waarmee we heel Renesse het bos in trekken." ZIERIKZEE Als er niet gauw vrij willigers worden gevonden, is het vanafvolgende week afgelopen met de maaltijdenservice van Cederhof voor de ouderen van Zierikzee. Het Kapelse zorgcentrum heeft mensen nodig die het eten willen rond brengen. De maaltijden van zorgcentrum Cederhof in Kapelle zijn bekend in wijde omtrek. Ze worden namelijk dagelijks vers bereid; een unicum in zorgcentrumland. ,,Ik durf wel te zeggen dat we de enige zijn in Zee land die zo vers werken", zegt kok Wilko Cats. ,,Wij bereiden de maal tijden in de ochtend en 's middags worden ze warm bij cliënten afge leverd. Van stamppotten tot nasi goreng. En elke dag van de week." Geen wonder dus dat ze gretig af trek vinden, tot in Zierikzee toe. Al leen doemt daar een probleem op: er zijn bijna geen vrijwilligers meer die de maaltijden willen bezorgen. En dus zitten 65 ouderen in Zierik- zee binnenkort misschien zonder. ,,Wij brengen de maaltijden met een busje de Zeelandbrug over, maar we hebben geen tijd om ze ook nog in Zierikzee rond te bren gen." Wie over eigen vervoer be schikt en zin heeft om een paar keer in de week een uurtje vrij te maken, kan zich melden via a.vaneek- elen@cederhof.eu. De gereden kilometers worden vergoed. maandag 13 juli 2020 Er komt weer leven op het eiland Drukte van weleer bij de boekenmarkt van Harmonie Kunst en Eer in Zierikzee. foto s ernesta verburg M In de rij voor de Albert Heijn in Burgh- Haamstede. Fleur Stoutjesdijk in het kabouterbos. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45