zomer Eindelijk die voorraadkast leegmaken i Achter het stuur Lezers vertellen over de auto O1 HOE DAN? Dertigers Reinier en Natasja ruilen hun Skoda Citigo uit 2013 in voor een nieuwe Citroën C3 Aircross. Over een paar weken hebben ze een grotere auto nodig voor hun eerste kind. lil LU IN DE KEUKEN Na al dat hamsteren staan veel voorraadkasten vol. Bianca Splint en Emma Zuidam weten er raad mee. n hun boek Het Grote Onthamsteren Kook boek, vanaf 23 juli in de winkel, staan 52 recepten. Het idee ontstond half april toen de vrouwen versteld stonden van hun uitpuilende voorraden. ,,We hebben onze voorraadkast en diepvriesladen opengetrok ken", vertelt Splint. ,,En gekeken: wat hebben we allemaal staan? De basis waren de gehamsterde producten, maar we hebben links en rechts ingrediënten toegevoegd." bedenk hoe je daar iets van kunt maken. ,,Stel, je heb lasagnebladen, een pot tonijn en een blik maïs", zegt Splint. ,,Daar kun je eenvoudig een goede maaltijd van toveren. Je kunt makkelijk variëren. Zo hebben we een taart met rode bie ten bedacht. Kan ook 'Smeer een overschot aan jam op een cake en maak burgers van tonijn' prima met rodekool." hamburgers te maken (met knoflookpoeder, gedroogde dille, ge raspte kaas en een paar eitjes), snijd een paar bockworsten door je macaroni of maak daar een worstenbroodje van met blader deeg. Gebruik een overschot aan jam voor een cake. Splint: ,,Snijd een cake overlangs doormid den en besmeer hem met de jam." Een aanrader is de muffin van kikkererwten met havermout, bananen en chocola, vindt Zuidam. ,,Dat is iets unieks en verschrikkelijk lekker. Ze zijn ook best gezond, dus je kunt er ook best vijf nemen." LU O m LU nze zoektocht naar een nieuwe auto begon bij de nieuwe Renault Clio, vooral omdat we die er leuk uit vonden zien'', legt Reinier (36) uit. ,,Maar die bleek toch net wat te klein, vooral in de achterbak. Mijn vriendin Natasja is nu 36 weken zwanger, dus we hebben binnenkort veel meer ruimte nodig om alle spullen van 'Billie' - zo noemen we hem gekscherend maar zo gaat ie niet heten hoor' - mee te kun nen nemen. Het gebrek aan binnen ruimte is de voornaamste reden dat we een vervanger van de Citigo zochten.'' ,,Maar we waren ook wel toe aan iets nieuws, een wat hippere auto dan de Skoda'', vult Natasja (30) aan. ,,Iets dat wat minder misstaat tussen al die Tesla's en Mercedessen van onze vrienden, haha! De Clio viel op door z'n uitstraling, maar dat werd hem gewoon niet van wege de ruimte. Ook niet de Clio Estate, de stationwagenuitvoering, en alle an dere compacte hatchbacks zoals de Ci- troën C3. Allemaal te klein. Tijdens elke proefrit zijn we heen en weer naar huis gereden en hebben we al onze zooi in de auto's gedumpt: het kinderzitje, de Maxi Cosi, de kinderwagen...Gewoon kijken of het past.'' Crossover Uiteindelijk wees de lokale Citroën-dea- ler de aanstaande jonge ouders op de ruimere C3 Aircross. Reinier, verzuim- instructeur bij een mbo-school, was niet meteen enthousiast: ,,Van alle auto's die we op het oog hadden, vond ik deze het minst mooi. De andere modellen zoals de Kia Stonic ogen wat gestroomlijnder. De Citroën doet me qua design denken aan een doos met afgeronde hoeken. Ook wat rijden betreft was dit niet mijn eer ste keus, de andere auto's liggen wat ze kerder op de weg en de Stonic vond ik wat feller. Maar deze C3 Aircross is wel serieus ruim, dat gaf uiteindelijk de doorslag.'' Daarnaast bleek de Citroën verrassend goed binnen het budget te passen. Na- tasja: ,,Onze verkoper kon de Aircross voor een extra aantrekkelijk bedrag aan bieden in de private lease omdat het een model uit de voorraad is. Daardoor heb ben we nu toch veel auto voor een mooie prijs én we hebben opties waar we blij van worden. Ik ben bijvoorbeeld erg te vreden met de achteruitrijcamera. Van een Citigo naar zo'n 'vrachtwagen' is een hele stap voor mij, ik wil wel graag soepel kunnen inparkeren!'' Weinig risico De keuze voor private lease, waarbij je een vast maandbedrag betaalt voor de auto, was volgens Natasja snel genomen. ,,Daar hoefden we niet lang over na te denken. De Skoda deelden we met mijn ouders dus hadden we eigenlijk geen omkijken naar zaken als APK, onder houd en andere kosten, behalve benzine. Als je een tweedehands auto koopt, loop je toch risico: je kunt geluk hebben en een goede auto kopen, of je hebt pech en alleen maar ellende. Daar had ik geen zin in. Met private lease weten we precies waar we aan toe zijn. Je hebt een nieuwe auto, het is overzichtelijk en we lopen weinig risico. We hebben ook op het budget gelet: de 360 euro per maand die we nu betalen voor de Citroën kunnen Hun aanpak: pak een of meer ingrediënten en Tips: gebruik een blikje tonijn om zelf -ELLEN DEN HOLLANDER Het recept voor de muffins vind je op de site van deze krant /koken-en-eten MAANDAG 13 JULI 2020 GO MORGEN: Hoe verdiep ik mijn relatie? Meer ruimte nodig voor 'project Billie' ROLAND TAMELING O WIE Reinier, Natasja en 'Billie' RIJDT Citroën C3 Aircross 110 Shine BOUWJAAR 2020 (private lease) KM 0 JIJ ZOU TOCH BEDJES RESERVEREN?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38