t 7 hard voor de mensen die verteld is dat hun dierbare wel is overleden aan corona, maar er is geen verschil. De sterftecijfers van nu zijn nage noeg gelijk met die van vorig jaar." Hij somt cijfers en percentages op. ,,Dat kun je vrij opzoeken op inter net." Doden in Italië ,,Mijn vriendin raakte in de stress toen de lockdown werd afgekondigd. Er moesten handgels komen en van alles. Niet gek, ze was moeder van een pasgeboren dochter. Maar na vier, vijf dagen dacht zij ook: hier klopt iets niet. Mensen schrokken van al die doden in Italië. Maar als je informatie zoekt blijkt Bergamo Ik ben geen wereldverbe teraar. Ik wil mensen een beetje beter laten nadenken de meest vervuilde regio van Italië te zijn. DSSr gingen mensen aan dood." ,,Iedereen is zo gefocust op dat vaccin. Dat is het antwoord niet. Ie dere winter krijgen ouderen een griepvaccin en ze worden toch ziek. Je moet ermee omgaan als met ie dere griep. Met deze draconische maatregelen krijgen regeringen veel meer controle op hun bevolking. Je moet je registreren als je een biertje drinkt in een café, naar een pretpark gaat of een zwembad. Blijkbaar is er een wens voor die controle. Of het een complot is, moet ieder voor zich zelf bepalen. Maar daarom gingen alle landen in lockdown. Er wordt een massapsychologie gehanteerd. Kijk naar de posities van Rutte, Mer kel of Macron. Die waren vóór de co rona-periode heel slecht. Nu is het crisis en ze krijgen alle lof. Mensen worden ontzettend bang gemaakt. Mensen zijn goedgelovig. Ik ben geen wereldverbeteraar. Ik wil men sen een beetje beter laten naden ken." Racisme Welbewust draagt Ummels een t- shirt waarop het kenmerkende sil houet van Trumps gezicht de hap uit de Apple-appel vormt. 'Think diffe rent' staat eronder. „Mensen oorde len naar wat ze zien", vindt hij van de spotternij die de president ten deel valt. ,,Maar wat is zijn agenda? Hij doet echt iets heel erg goeds voor In de westerse wereld bestaat racisme niet meer. Wel discriminatie, er wordt onderscheid gemaakt. Maar dat is niet meteen negatief de wereld. Neem de zwarten en ra cisme. In de westerse wereld bestaat racisme niet meer. Wel discrimina tie, er wordt onderscheid gemaakt. Maar dat is niet meteen negatief. Dat is heel menselijk. Racisme is op on derscheid naar afkomst acteren. In Amerika hebben de zwarten heel lang in het verdomhoekje gezeten. Nu heeft de zwarte bevolking meer werk en betere inkomsten dan onder Obama of Bush. Er is meer werk, door belastingverlaging zijn meer bedrijven in het land gebleven. Er is nooit onderscheid gemaakt tussen wat zwart of blank kon bereiken. Dat is een fabel van jewelste. Hoeveel zwarten zijn groot geworden in sport of de hiphopindustrie? Het gaat om capaciteiten, dat is waar Trump voor staat. Ga maar na. Elke belofte uit de verkiezingscampagne in 2016 is hij nagekomen." Psychisch medicijn Toch zit ook Trump op volle kracht achter dat Covid-19-vaccin aan dat toch onzin was? ,,De hele wereld is gericht op dat vaccin. Hij móest wel om. Hij zorgt ervoor dat het volk weer hoop krijgt. Hij weet hoezeer het volk geleden heeft onder de lock- down. Hij heeft genoeg geld om te zorgen voor dat vaccin. Het is een placebo. Een psychisch medicijn." Trump kocht recent de wereldvoor raad van het corona- en ebolamedi- cijn Remdesivir op. Is dat wel in de haak? ,,Daar ga ik niet over. Ik denk dat daar goed over is nagedacht. Trump is als zakenman altijd netjes geweest." Ummels steekt zijn mening niet onder stoelen of banken. Vooral op sociale media. Twitter gebruikt hij niet meer. ,,Dat wordt gecensureerd. Facebook is mijn uitlaatklep. En In- stagram. Ik heb het account Vlissin- gen by night. Als ik kranten bezorg, fotografeer ik panden in Vlissingen. Vlissingen doet mij denken aan Rot terdam wat betreft diversiteit in be volking en nostalgische bebouwing. Het is een mooie stad, maar het breekt mijn hart als ik zie hoeveel de gemeente heeft gesloopt. Neem de hellingbaan. Hoe mooi is het als ie mand daar de oude rails door zijn tuin heeft lopen. Koester je historie! De Verbandkamer, verzin een con structie waardoor die niet verdwijnt. Laat het in ere. Het nieuwe Schelde- hof in de Zware Plaatmakerij is het voorbeeld van hoe het zou moeten." maandag 13 juli 2020 GO - - -Thom Ummels -Thom Ummels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35