24Kitchen-kok zorgt voor reuring Troubadour Engel Reinhoudt overleden 4 CAMPAGNE TEJO-HUIS VOICE-WINNAAR DAX HOVIUS HUILEND TE ZIEN Zanger Dax Hovius is straks overal te zien met een traan over zijn wang. Hij twijfelde niet lang om 'ja' te zeggen tegen de nieuwe campagne van het TEJO-huis in Goes. De winnaar van The Voice Kids is vroeger zelf gepest en denkt dat hulp van het inloophuis een verschil had kunnen maken. Je kunt hier gratis binnenstappen, je wordt dan gewoon geholpen en dan komt het uiteindelijk echt wel goed", zegt hij tegen iedereen die nu met problemen kampt. Joeri Wisse Goes Behalve Dax lieten ook veertien andere tieners zich met een traan fotograferen door beeldend kun stenaar Rem van den Bosch. Zaterdag, op het sym bolische tijdstip van vijf voor twaalf, werden de posters gepre senteerd. Ook ging een video van Joan Hofland live, die een jaar lang te zien is tijdens reclames in Cine- City. Dax had nooit van het TEJO- huis had gehoord, maar vindt het 'heel mooi' dat ze aan hem dach ten. ,,Het is al wel een tijdje gele den dat ik werd gepest, maar het blijft je altijd bij." Hij had in die tijd graag met anderen dan familie of leerkrachten over zijn proble men willen praten en hoopt dat lotgenoten straks wel het TEJO- huis weten te vinden. ,,Er zijn best veel kinderen die gepest worden of problemen thuis hebben, maar bij wie het niet echt gezien wordt. Of dat ze heel lang op een wachtlijst moeten staan om hulp te krijgen." Ook Middelburger Mees de Jonge (16) is pas door deelname aan de campagne in aanraking ge- komen met het TEJO-huis. ,,Jonge- ren kunnen hier terecht als ze zich depressief voelen, maar ook voor Het is al wel een tijdje geleden dat ik gepest werd, maar het blijft je altijd bij kleinere problemen als het bespre ken van slechte cijfers. Het is pro- fessionele hulp, altijd gratis en anoniem", weet hij inmiddels. Hij had totaal geen moeite om hui lend op de foto te gaan. ,,Tussen alle glimlachen die je in de media ziet, springt dit er echt uit." Boven mijn bed Ervaringsdeskundigen, zoals de 14-jarige Joeka Huijbregsen, deden ook mee aan de campagne. ,,Ik heb een jaar bij het TEJO-huis rondge lopen, omdat ik met mezelf in de knoop zat. Ik ben echt geholpen, ze stellen hier andere vragen aan je dan waar je zelf aan zou denken. Ik ben heel trots op het resultaat, de poster ga ik boven mijn bed han gen." De campagne start aan het begin van de zomervakantie. Een tijd waarin problemen met een thuissituatie erger kunnen wor den, weet Marja de Pundert van het TEJO-huis. Ze denkt dat grote problemen voorkomen kunnen worden door een goed gesprek en noemt een vaste bezoeker als voorbeeld. ,,Die jongen komt hier als het ware met stoom uit zijn neus binnen en is een uur later de frustratie kwijt. En wanneer hij weer behoefte heeft aan gesprek, is hij weer welkom. Waar vind je dat anders in de hulpverlening?" Joeri Wisse Wemeldinge Nog voor het eetfestijn moet be ginnen, zit de sfeer er al aardig in. Pattinasarany staat naast zijn kook kunsten ook bekend om zijn Rot terdamse humor. Die stijl vertaalt zich ook in het menu. „Zo'n steak tartaar als voorge recht ziet er al tijd hetzelfde uit, keurig met zo'n eierdooiertje erbovenop. Ik heb het anders ge daan en er een bal van gemaakt, die ik rol in een crumble van Japanse wasabi. Kun je zó vastpakken en in twee happen wegeten!" Stephan van der Linden heeft nog geen moment spijt gehad dat hij de Rotterdammer voor één dag naar Zeeland heeft gehaald. ,,Zelf werk ik in Rotterdam en daar zie je zo'n take-over veel vaker." Het bleek een schot in de roos. Binnen een dag waren alle tafeltjes gere- serveerd. Omdat de overname middenin de coronacrisis viel, is de culinaire avond voor de mede-ei genaar van Smits een mooie gele genheid om Wemeldinge en om geving kennis te laten maken met hem en de andere eigenaren, broer Erwin en diens partner Shea-Lynn. ,,We gaan echt niet opeens haute cuisine koken, maar zijn wel van plan om meer te doen met het ter ras aan de overkant. Evenementen zoals dit. Of feestjes, als het weer kan." Pattinasarany komt deze zomer in elk geval nog een keer terug, be looft hij. En dan met tv-partner Perry de Man. Lachend: ,,Ik heb hem al geappt dat het hele terras hier vol zit met mooie vrouwen, dus dat komt wel goed!" 'S-HEERENHOEK De Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt uit 's- Heerenhoek is zaterdag op 74-ja- rige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Rein- houdt was al een tijdje ziek. Reinhoudt was vooral bekend vanwege het componeren en zin gen van liedjes in het Zeeuws. Een van zijn bekendste nummer is Een bolus bie de koffie. Maar de zanger deed veel meer om de Zeeuwse streektaal levend te houden. Jaren lang was hij één van de schrijvers die voor de PZC de rubriek Streek taal maakte; een column in het dia lect. Sinds een aantal jaren werd die column ook door de auteurs, onder wie Reinhoudt, ingesproken en was die te horen op de website van deze krant. Daarnaast bracht Reinhoudt ver halen en gedichten uit en vertaalde hij kinderboeken naar het Zeeuws. Dat deed hij onder meer met Nijn- tje en Boer Boris. Afgelopen maart nog verscheen er voor de 65e ver jaardag van Nijntje, het in het Zeeuws vertaalde boekje Het feêst van Nijntje. Vorig jaar ontving Reinhoudt de Goessche Diep Fondsprijs 2019, een prijs die jaarlijks uitgereikt wordt door de Zeeuwse afdeling van het Prins Bernhard Cultuur fonds. maandag 13 juli 2020 'Toen ik gepest werd, had dit het verschil kunnen maken' Dax Hovius is één van de 15 jongeren die door Rem van den Bosch (rechts) is geportretteerd met een traan op zijn gezicht. Hij zet zich daarmee in voor een campagne van het TEJO-huis in Goes, mede opgericht door Marja de Pundert (midden). Joan Hofland (links op de foto) maakte een film voor de campagne 'Vijf voor twaalf'. foto marcelle davidse -Dax Hovius, winnaar Voice Kids Een ongedwongen feestelijk sfeertje bouwen én culinair ge nieten? Laat dat maar aan Job Pattinasarany (foto) over. Gis teravond nam de rebelse tv-kok van 24Kitchen de buitenkeuken van hotel Smits in Wemeldinge over. Met de 'take-over' en tal van andere evenementen willen de nieuwe eigenaren de be kende horecazaak voor een gro ter publiek op de kaart zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32