0 DE SLIMSTE FANS 'Aan Maarten zonder bril kunnen we niet wennen' MEDIA CULTUUR 23 maandag 13 juli 2020 Geen zomer zonder het olijke seniorenduo Philip en Maarten bij De slimste mens. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke week blikken zij terug - en vandaag vooruit - op het nieuwe seizoen. GT: Ondanks mijn chagrijn dat we nog altijd niet zijn uitgeno digd mee te doen - ik bedoel kom op, als zelfs hoofdredacteur Debby Gerritsen van Viva en een podcaster als Simon Heijmans mogen meedoen.- kan ik niet wachten tot mijn favoriete quiz weer begint! Leidt me tot de vraag: waar moet een ideaal sei zoen aan voldoen? AvE: Goede kandidaten! Cruci aal, er moet pit in zitten. Geen ongeïnteresseerde mensen die meedoen omdat ze nog een boek of film onder de aandacht te brengen hebben. En graag men- gerust. Ik kon er bij Opi niet aan wennen. Dat publiek missen we toch niet? Er staan vanwege corona ook schermen tussen de kandidaten, die kunnen elkaar daardoor bijna niet verstaan. Dat wordt nog wat! GT: Oeh, vooral bij De Galerij! En dat publiek missen we niet nee, hooguit onze groupie. Een man die jij zó vaak zag zitten dat je hem eens opspoorde en inter viewde. Opnames bijwonen was zijn leven. Die zal momenteel door een moeilijke fase van zijn leven gaan zeg! Nog iets anders waar je naar uitkijkt? AvE: Ben je nu al aange brand? We zijn nog niet eens begonnen! Jij noemt Maarten, maar heb je hem donderdag gezien in Opil Hij had geen bril op! Sorry dat ik schreeuw, maar ik was in shock! Niet eerder vertoond. GTGeen bril en. geen publiek in verband met het coronavirus! Denk je dat dit het kijkplezier in de weg zal staan? AvE: In een vooruitblik zag ik hem wel met bril, dat stelt me Ergeren aan omhooggevallen types die door het ijs zakken sen die er humor in brengen, zo als Korneel Evers en Edson da Gra^a. GT: Pfff, wat een open deuren weer. Dat is hetzelfde als zeggen dat je liever niet elke vijf minu ten een reclameonderbreking wilt. Natuurlijk wil ik leuke kan didaten! Maar ik wil me ook kun nen ergeren aan omhoog geval len types die door het ijs zakken. Ik verheug me op een clash tus sen Maarten en een schijnwer peraanbidster als Monica Geuze. AvE: Onbegrijpelijke galerijen, tactische finaleblunders, het zo irritante 'neeeeennnn' van Philip en ik zie uit naar de clown van dit sei zoen. Zullen we voor die kandidaat de Tim den Besten-trofee introduceren? GT: Dan roepen we wat mij betreft ook de Jaike Belfor-trofee voor de meest hilarisch fanatieke kandidaat én de Marieke van de Zilver-trofee voor de meest irri tant fanatieke kandidaat in het leven. AvE: En laten we stilstaan bij een goede kandidaat van afgelopen seizoen. Welke prijs koppelen we postuum aan Marc de Hond? Ik kijk uit naar het irritante 'neeeeennn' van Philip GTAch ja, Marc. Sympathiek, geestig, vol zelfspot én reteslim. De 'Die-had-eigenlijk-moeten- winnentrofee'. De slimste mens. NPO 2, 20.40 uur. i«S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23