Huisvader gaat weer op tournee 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? RICK ASTLEY Lachje Fit heet de combi van comedy en sporttraining die deze weken in het Beach Stadium op Scheveningen wordt gegeven. Howard Komproe beet gistermiddag het spits af. „Het was vooral lekker luchtig." Rick Astley, een ietwat gedateerde popster, die ineens met zijn monsterhit van de jaren 80 door de speakers van je gamende kind schalt? Het zal bij menig ouder voor gefronste wenkbrauwen hebben gezorgd, maar er is een logische verklaring: de im mens populaire game Fortnite heeft Never Gonna Give You Up gerecycled. Inclusief animatie die het befaamde shuffledansje van Astley doet. Astley scoorde in 1987 in 25 landen een nummer 1-hit met die oorwurm, zijn grote doorbraak. Hij reisde stad en land af, verkocht 40 miljoen platen - waarmee hij nog altijd een van de bestverko pende Britse soloartiesten is - tot hij in 1994 be sloot om zich terug te trekken uit de muziekindus trie. ,,Het enige wat ik in die hoogtijdagen deed, was het doen van interviews en tv-shows. De héle tijd. Ik zag mezelf soms terug en dacht: wie is die gast? Het leven dat ik leidde, was onmenselijk. Als het enige wat je doet interviews geven is, dag in dag uit, jarenlang..." Zo plots als hij in 1987 in de schijnwerpers kwam, zo plots verdween hij weer. Hij kreeg dochter Emilie met zijn vrouw Lene en was het eerste jaar van haar leven een huisvader. Zo kon hij haar de stabiele thuisbasis geven die hij, dankzij de vechtscheiding van zijn ouders, nooit heeft gekend. Later, begin deze eeuw, begon het toch weer te kriebelen. Hij schreef liedjes voor anderen, maakte zelf nieuwe albums en ging weer toeren. Het succes van voorheen bleef ver weg - de boel promoten, dMr had Astley nog steeds weinig trek in. Tot in 2008 de clip van Never Gonna Give You Up op internet ineens viraal ging. De grap was dat internetters die een andere video verwachtten, opeens bij zijn video uitkwamen, een fenomeen dat rickrolling is gaan heten. De hernieuwde populariteit - een zeer geslaagde internetcam- pagne van die kersverse fans - leverde hem zelfs de award voor Best Act Ever op bij de MTV Europe Music Awards dat jaar. Idioot, vond hij, maar hij kon er ook erg om lachen. Astley is nog steeds actief als artiest en durft zijn bijdrage aan de muziekgeschiedenis weer te omar men. Volgend jaar toert hij door Groot-Brittannië met zijn grootste hits, maar dan in een nieuw jasje. Never Gonna Give You Up als ballad, bijvoorbeeld. ,,Heerlijk om te doen alsof ik van een ander univer sum ben en iets van 32 jaar geleden kan doen op een manier die ik nu mooi vind.'' Het leven dat ik als zanger leidde was onmenselijk Beckham jr. verloofd Uitstel van Robinson Het is zondagmiddag kwart over één als Ho ward Komproe zijn shirt omhoog hijst en zijn buikje naar voren laat bollen. ,,Jullie zien: ik ben niet de fitste cabaretier", gniffelt hij in zijn headset. De Amsterdammer bevindt zich op een podium in het Beach Stadium in Scheveningen. Naast hem staat Errol Esajas, atletiek- en conditietrainer van onder meer tennisser Kiki Bertens. Ze zijn begonnen aan een bijzondere work out. Onder de noemer 'Lach je Fit' tre den cabaretiers deze zomer op in het strandstadion voor publiek dat ook nog eens zelf meedoet. Na het werken aan de conditie en spieren bij Komproe volgen (volgende week) bokslessen van Najib Amhali, gym van Erik van Muiswinkel en yoga- oefeningen van Sanne Wallis de Vries. ,,We laten ons verrassen'', zegt Remco Idema in aanloop naar de les. Het Beach Stadium is voor de fysiotherapeut uit Den Haag bekend terrein. Hij geeft er wekelijks training aan ouderen (,,Sport, spel, conditie, om ze weerbaar te ma ken''), maar doet nu zelf mee. ,,Het lijkt mij superleuk. Het samen zijn, sport en lachen.'' Komproe en Esajas staan deze zondag twee keer op het programma: een sessie om één uur en eentje om half vier, maar de laatste is geschrapt omdat er te wei nig belangstelling was. „Het moet nog groeien, we zijn bezig hè", stelt Komproe, de en tertainer op het po dium voor een groep met zo'n 65 enthousiastelin gen. Ze staan alle maal in een vak dat-vanwege de coronaregels - is afgelijnd met oranje, gele en blauwe pionnetjes. Allen dragen een koptelefoon waarin zowel Esajas als Komproe is te horen. Met de een als de serieuze lesgever en de cabaretier - logisch - als de clowneske sidekick gaat het gezelschap aan de slag en zijn de opmerkingen niet van de lucht. Tijdens het zwaaien met de ar men (,,lk voel me net een trekpop''), het stampen met de voeten (,,Dit lijkt op een klompendans'') en het skipping (,,Deze slaan we over toch?''). Wie alleen luistert en niet meedoet, krijgt het idee dat tijdens dit uurtje alle spieren in het lichaam worden aangewend behalve de lachspieren. Toch is het publiek onverdeeld enthou siast. Flauw? „Nee hoor", la chen de zussen Nunes Gon- calves na afloop. „Ik vond het wel lachen", zegt Elise (31), de Het luchtige is lekker. Het zonnetje, het strand, je hebt de ruimte. - Chester Berkel jongste. ,,Het is wat minder serieus. We gaan volgende week ook naar Najib.'' Zus Rosanne (37): ,,Het is leuk om ver schillende dingen uit te proberen wat theater betreft. We hebben ook online comedy gedaan.'' ,,Een leuke work-out, best pittig voor beginners, denk ik'', laat Daan van Beur den weten. ,,Mooi dat grap en sport samengaan. Je bent een dubbele dosis serotonine aan het aanmaken." Ook Chester Berkel heeft genoten. „Fantastisch", noemt de Hagenaar de voorstelling alias work-out. „Het luchtige is lekker. Het zon netje, strand, je hebt de ruimte, het is ideaal. Normaal sta je naar een instructeur te luiste ren die de oren van je kop schreeuwt. Nu staat er iemand grappen en grollen te maken. Ik denk dat iedereen hier vrolijk weer weg gaat." Repeteren vooraf was niet mogelijk, meent Howard Komproe. „Omdat je de interactie met het publiek nodig hebt. We zijn het dus maar gewoon gaan doen. Het was erg leuk. Voor de mensen die meedoen dan. Je moet niet denken dat ik hier een confe rence ga houden. Dit gaat over improvi seren en op het moment zelf grappig te doen. Doen is altijd leuker dan kijken. Dat is met seks toch ook zo.'' Waar zijn ze gebleven? Iconen van toen die nu uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: zanger Rick Astley (54) van onder meer de hit Never Gonna Give You Up. Marlies van Leeuwen maandag 13 juli 2020 GO SHOW David en Victo ria Beckham zijn dolblij dat hun zoon Brooklyn (21) gaat trouwen met zijn vriendin Nicola Peltz (25). 'Felicitaties voor deze twee mooie mensen', schrijft trotse vader David bij een foto op In- stagram. TELEVISIE Kaj Gorgels baalt dat de op names van Ex peditie Robin son voorlopig niet doorgaan. ,,Het is uitge steld vanwege gezondheidsre- gels'', zegt de presentator. „Maar van uit stel komt geen afstel! To be continued." Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22