Schouwse fusie rond met cijfer 20 O O) CD O 21 Situatie Zeeuws-Vlaanderen krijgt vervolg in rest van Nederland Verdwenen op zondag: Zeeuwse teams Hattrick van Daniel Wissel BSZ De Nooijer Ambitie van KNVB-directeur Van der Zee krijgt handen en voeten. Clubs en spelers mogen zich uitspreken over problematiek. De voetbalbond KNVB gaat alle ver enigingen en spelers in Nederland be vragen over de keuze voor het zater dag- en zondagvoetbal. Clubs en spe lers krijgen één dezer dagen een on line vragenlijst toegestuurd 'waarin zij hun mening en standpunt duide lijk kunnen maken over dit onder werp'. De afgelopen jaren vindt er in bijna alle voetbaldistricten (Nederland heeft er zes) een massale overstap plaats van zondagverenigingen naar het zaterdagvoetbal. Het Zeeuwse amateurvoetbal, dat onderdeel uit maakt van het district Zuid 1, is daarin geen uitzondering. Alleen in Zeeland zijn er de afgelo pen jaren al meer dan 25 eerste teams uit de zondagcompetities ver dwenen. De laatste in de rij is VC Vlissingen, dat in april het einde van zijn eerste elftal op zondag aankon digde. De club zet nu vol in op het za terdagvoetbal. De voetbalbond schat in dat het einde van de uittocht nog niet aan staande is. ,,Door deze ontwikkelin gen wordt een belangrijk doel van de afgelopen kwart eeuw zijn 29 Zeeuwse teams verdwenen uit de standaardklassen van het zondagvoetbal. De redenen waren divers: een overstap naar het zaterdagvoetbal, een fusie, een stap terug naar de reserveklassen of de betreffende club verdween. 2020: Sluiskil, Vlissingen. 2019: Schoondijke, Zeelandia Middelburg. 2017: Luctor'88, Patrijzen, Terhole. 2016: Zeeland Sport. 2015: RCS, Vosmeer. 2014: Hansweertse Boys, Jong Ambon, Kwadendamme, Vol harding. 2013: Axel, Renesse, Robur. 2012: DZC'09, Walcheren. 2011: Lewedorpse Boys. 2010: Ouwerkerk Zierikzee. 2009: Domburg, Dreischor. 2007: De Noorman nen. 2001: Middelburg, Zeelandia. 1997: Cortgene, Zonnemaire. KNVB - het organiseren van span nende en aantrekkelijke competities - echter een steeds grotere uitdaging.'' Het lichtend voorbeeld daarin was de afgelopen weken de kwestie rond de Zeeuws-Vlaamse vijfdeklassers. Het aantal clubs op dat niveau is in Zuidwest-Nederland dusdanig uitge dund, dat de Zeeuwse clubs voor hun uitwedstrijden naar Breda en zelfs verder zouden moeten reizen. Na de nodige protesten van de Zeeuws-Vlaamse én ook West-Bra bantse clubs heeft de voetbalbond na een overleg met de clubs in Klooster- zande er vorige week voor gekozen om de Zeeuwse vijfdeklassers samen te voegen met de Zeeuwse vierdeklassers. De regionale inventarisatie die de KNVB daarvoor heeft gehouden, gaat de bond nu kopiëren voor alle clubs in Nederland. Clubs en spelers kunnen de vragenlijst invullen tot en met 1 augustus. „Uiteindelijk streven we er naar om in november meer duidelijk heid te kunnen geven over de toe komst van het zaterdag- en zondag voetbal.'' Dit onderzoek past in de plannen van Jan-Dirk van der Zee, KNVB-di recteur van het amateurvoetbal. In 2018 liet hij het volgende optekenen: ,,Ik heb mij voorgenomen om voordat mijn nieuwe termijn als directeur amateurvoetbal er over drie jaar op zit, met een oplossing te komen voor de weekendproblemen.'' Van der Zee constateert een patstel ling tussen de zaterdag- en zondag clubs. ,,Want iedereen ziet, tenzij je met een noodvaart tegen een doelpaal bent aangelopen, hoe de velden op zondag leger worden en op zaterdag (over)vol raken.'' In de zomer van 2016 sloegen DFS en Renesse de handen al ineen bij de seni oren. Sindsdien komen ze onder de naam FC De Westhoek al in de compe titie uit. Nu de fusie is afgerond, is het jaartal van de totstandkoming achter de naam geplakt: FC De Westhoek'20. De toevoeging van het jaartal had een administratieve reden. ,,FC de West hoek was al de naam van de SJO (Sa menwerkende Jeugd Opleidingen). Dubbele namen mogen niet van de KNVB, vandaar dat het oprichtingsjaar erachter is gezet'', verduidelijkt secreta ris Arjan van Leeuwen. Zo'n vijftien jaar geleden verenigde de jeugd van DFS, Renesse én ZSC'62 (Scharendijke) zich al onder de naam FC De Westhoek. Onder die naam (plus het jaartal) blijft de jeugd van de clubs spe len. ZSC'62 blijft bij de senioren echter zijn eigen broek ophouden. Regioschool Al sinds de eerste fusiebesprekingen in 2015 wordt al gesproken over een geza menlijk locatie. Vijfjaar later is daarover nog altijd geen beslissing gevallen. Mo menteel woedt in de Kop van Schouwen een hoogoplopende discussie over één regioschool voor de drie kernen. In die discussie speelt de toekomstige locatie voor FC De Westhoek'20 ook een rol. Maar stelt het bestuur van FC de Westhoek'20: ,,Voortschrijdend inzicht leert wellicht dat bij een nog steeds ver der afnemend aantal jonge inwoners - lees in ons geval sporters - we in de toe- Dubbele namen mogen niet van de KNVB, vandaar dat het oprichtingsjaar erachter is gezet komst met een lichte aanpassing van de bestaande locaties voorlopig voor jaren uit de voeten kunnen.'' SPIJKENISSE Voetballer Daniel Wissel uit Middel burg produceerde zaterdag een hattrick voor zijn nieuwe club ASWH. In het laatste kwartier van de oefenwedstrijd tegen hoofd klasser Spijkenisse tilde hij de score van 0-1 naar 0-4. De laat ste twee doelpunten maakte hij vanaf elf meter. Wissel speelde de tweede helft. Ook Jarreau Manuhuwa werd in de rust door trainer Rogier Veenstra in het veld gebracht bij ASWH. Manuhuwa en Wissel speelden afgelopen seizoen bij Goes, waar ook Veenstra trainer was. Swflw maandag 13 juli 2020 GO 3 Beach Soccer Zeeland speelt morgenavond een oefentoer- nooi in Terneu- zen. Het Zeeuwse team speelt een drie kamp met Beach Soccer Bergen op Zoom en Newteam Beach Soccer Brussel. De eerste wed strijd begint om 19.00 uur, de laatste om 21.00 uur. 5-0 Voetballer Bradley de Nooijer (foto) uit Oost-Sou burg heeft za terdag met Vii- torul Constanta met 5-0 ge wonnen van Academica Clinceni in de Roemeese competitie. De Nooijer kwam in de 70ste minuut in het veld toen het nog maar 2-0 was. Viito- rul verstevigde de koppositie in de degrada- tiegroep. KNVB stuurt alle clubs enquête over zaterdag-zondag-kwestie Rudy Boogert Vlissingen VLISSINGEN In de De fusie tussen de sportverenigin gen DFS Burgh-Haamstede en Re- nesse is officieel beklonken. De nieuwe club gaat verder als FC De Westhoek'20. Rudy Boogert Burgh-Haamstede -Arjan van Leeuwen Zeelandia Middelburg waren grootmachten op zondag en willen nu de top bestormen in het za terdagvoetbal. foto ruben oeel a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21