Ik zie een... komeet Vakantietijd borreltijd. Al dertien verkeersdoden in Zeeland dit jaar Sinds einde lockdown KR Walcheren Verstappen na derde plek 22°C Een prachtig gezicht. Komeet Neowise scheerde gisteren tussen middernacht en zonsopkomst langs de hemel en was goed waar te nemen. Rinaldo Lokers uit Goes nestelde zich op de zeedijk naast de Zeelandbrug en legde het zeldzame verschijnsel op de gevoelige plaat vast. zeeland 2 Nieuwsmedia Doordat Nederlanders als gevolg van de coronabeperkingen mas saal thuis gingen werken, kel derde het aantal inbraken specta culair. Eind april lag het aantal woninginbraken liefst 60 procent lager dan in dezelfde periode vorig jaar. In heel Nederland sloegen in brekers in de week van 27 april tot 3 mei 'slechts' 294 keer toe, tegen 731 maal in 2019. Het totale aantal woninginbraken in de lock- downperiode (van maart tot eind juni) kwam uit op 6951 maal, 37 procent minder dan de 11.041 in dezelfde periode vorig jaar. Sinds het kabinet de lockdown in diverse stappen versoepelde, ziet de politie de cijfers snel oplo pen. Medio mei lag het aantal wo- ninginbraken nog steeds zo'n kwart lager dan normaal. Afgelo pen week bedroeg de daling slechts 11 procent minder dan be gin juli 2019. Inbrekers sloegen in heel Nederland 510 keer toe: dat zijn slechts 60 inbraken minder dan begin juli 2019. Sybren van der Velden, project leider landelijk coördinatieteam High Impact Crimes, is niet ver baasd. ,,Door de versoepelingen gaan meer Nederlanders naar hun werk en wordt het drukker op de weg. Inbrekers zien hun kansen daardoor stijgen.'' In tegenstelling tot straatrovers vermijden inbre kers confrontatie en geweld, legt hij uit. ,,Ze willen snel naar bin nen en naar buiten. Als mensen dus thuis zijn, blijven ze weg.'' De politie verwacht dat de trend doorzet en dat het aantal in braken vrijwel als normaal zal pieken tijdens de vakantiemaan den juli en augustus. Wat mee speelt, is dat ook de grenzen met het buitenland weer opengaan. Mobiele bendes uit Oost-Europa en Zuid-Amerika kunnen daar door weer gemakkelijker toeslaan. Verzekeraars Allianz en Inter polis herkennen de cijfers. P6 VLISSINGEN Het aantal ver keersdoden in Zeeland dit jaar is opgelopen tot 13. Afgelopen week einde kwam een motorrijder om het leven bij een ongeluk in Vlis- singen. In het eerste halfjaar zijn er nu al meer verkeersdoden geval len dan in heel 2019 samen. Toen stond de teller aan het eind van het jaar op 11. De motorrijder die dit weekeinde overleed, negeerde in de nacht van vrijdag op zaterdag een stopteken van de politie. Bij het zien van een politievoertuig ging hij ervandoor. Vervolgens werd hij zwaargewond aangetrof fen op straat. Hij overleed later in het ziekenhuis. P2&zeeland 2 'We zijn gewoon te langzaam' Blader snel naar onze aanbieding. Dat is het l&fck&d&van Albert Heijn (öt\ It M maandag 13 juli 2020 Een prima zomerdag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 Inbrekers weer op rooftocht Inbrekers grijpen de versoepe lingen van de coronamaatrege len aan om weer volop op pad te gaan. Het aantal woningin braken ligt bijna op het nor male niveau, blijkt uit nieuwe cijfers van de Nationale Politie. Ook verzekeraars zien het aan tal meldingen oplopen. David Bremmer Rotterdam P16&17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1