Leclerc knalt Vettel én zichzelf eruit 17 tussen Mercedessen en eindigt erachter: te weinig om mee te doen voor titel FORMULE 1 Uitslagen Racing Point gedaagd Podiumplekken Polepositionprimeur in 2019 elkaar in rap tempo opvolgen? Zon dag wacht alweer de derde WK- ronde, in Boedapest. ,,We hebben maar vijf dagen, dus we moeten zien wat we kunnen verbeteren. Maar tussen de twee races hier in Oostenrijk hebben we ook een flinke stap gezet, dus we gaan het zeker proberen'', aldus Horner. Ruimte voor progressie is er zeker nog, qua auto én qua motor, benadrukte Verstappen de laatste dagen. Twaalf maanden terug wees hij bij zijn zege op de Red Bull Ring nog naar het Honda-logo op zijn race-overall. Die extra power uit Ja pan kwam toen als geroepen. In hetzelfde decor noemde hij zijn Met dat gat moeten we echt aan de slag. We willen meedoen voor de titel, dan moet je ook winnen RB16 nu meermaals 'te langzaam'. Dan kan hij zelf keer op keer bewij zen klaar te zijn om voor de titel te rijden, zoals zaterdag onder bizar lastige omstandigheden in de kwa lificatie. Maar daar moet hij ook wel de auto voor hebben. De hele autosportminnende wereld kijkt naar Verstappen, ook gisteren weer. Hij was de enige cou reur die bij de Mercedessen bleef. De rest van het veld, inclusief zijn teamgenoot Alexander Albon, bun gelde daar ver achter. Veelzeggend was dat Verstappen zelfs de kans kreeg in de laatste rondes terug naar softs te wisselen om voor de snelste raceronde te gaan. Die poging mis lukte, maar hij verloor door het grote gat toch geen posities. Een mogelijk te vroege pitstop, de afwezigheid van Albon voorin het veld. Verstappen wilde het uit eindelijk niet als excuses opvoeren. ,,We waren gewoon te langzaam ten opzichte van Mercedes. En een derde plaats is het maximale nu'', besloot hij. „Natuurlijk ben ik daar niet blij mee. Maar ik kan er nu zelf ook niks aan veranderen.'' CRISIS BIJ FERRARI maandag 13 juli 2020 GO GRAND PRIX VAN STIERMARKEN 1. Hamilton (GB/Mer) 1.22.50,68325 pt 2. Bottas (Fin/Mer) +13,719 18 pt 3. Verstappen (Ned/RB)+33,698 15 pt 4. Albon (Tha/RB) +44,400 12 pt 5. Norris (GB/McL) +1.01,470 10 pt 6. Pérez (Mex/Rac) +1.02,387 8 pt 7. Stroll (Can/Rac) +1.02,453 6 pt 8. Riciardo (Aus/Ren) +1.02,591 4 pt 9. Sainz (Spa/McL) +1 ronde 3 pt 10. Kvyat (Rus/Alp) +1 ronde 1 pt 11. Raikkönen (Fin/Alf) +1 ronde, 12. Mag- nussen (Den/Haa) +1 ronde, 13. Grosjean (Fra/Haa) +1 ronde, 14. Giovinazzi (Ita/Alf) +1 ronde, 15. Gasly (Fra/Alp) +1 ronde, 16. Russell (GB/Wil) +2 rondes, 17. Latifi (Can/Wil) +2 rondes. Uitgevallen: Vettel (Dui/Fer), Leclerc (Mon/Fer), Ocon (Fra/Ren). Snelste ronde: Sainz. WK-stand Constructeurs Renault heeft een protest ingediend tegen Racing Point. De renstal wil weten of de roze wagens van de rivaal aan alle reglementen voldoen. Critici stellen dat er te veel is gekopieerd van Mercedes. Na zijn derde plaats gisteren in Oostenrijk stond Max Verstappen voor de 32ste keer op het erepodium in de F1. Komend weekend strijkt de Formule 1 neer op de Hungaroring. Max Verstappen boekte vorig jaar zijn beste resultaat in Hongarije: tweede, achter Lewis Hamilton. En wellicht nog memorabeler: de Neder lander startte toen voor het eerst van poleposition. 1. Bottas 43 2. Hamilton 37 3. Norris 26 4. Leclerc 18 5. Pérez 16 6. Verstappen15 7. Sainz Jr. 13 8. Albon 12 9. Stroll 6 10. Gasly 6 1. Mercedes 80 2. McLaren 39 3. Red Bull 27 4. Rac. Point 22 5. Ferrari 19 6. Renault 8 7. Alpha Tauri 7 8. Alfa Romeo 2 9. Williams 0 10. Haas 0 M Hier houdt Verstappen Bottas nog achter zich, maar tegen het einde van de race moet hij de Fin alsnog voorbij laten gaan. FOTO AFP - Max Verstappen SPIELBERG De geplande pers conferentie bij Ferrari werd af geblazen, gisteravond. Zonder opgaaf van reden, maar die kon iedereen wel raden. Heibel in de tent, na weer een rampzalig weekend. Verbloemde die tweede plaats van Charles Le clerc na die chaotische eerste race vol uitvallers in Oostenrijk een week terug nog veel, giste ren was het armoe troef bij de Scuderia. Leclerc torpedeerde in de eerste ronde met een onmo gelijke inhaalactie binnendoor zijn eigen teammaat Sebastian Vettel uit de race. Vijf rondjes verder bleek hij ook zelf te veel schade te hebben opgelopen om de wedstrijd voort te zetten. De race net begonnen en al twee rode uitvallers, om het schaam rood van op de kaken te krijgen. ,,We zitten al in zo'n lastige fase en dan laat ik ook mijn team nog in de steek. Excuses zijn nu niet genoeg'', besefte Leclerc, die een dag eerder niet eens tot in de derde kwalificatiesessie kwam. In september wacht op Mugello de 1000ste grand prix van de illustere racestal, zo werd afgelo- M Het moment: Leclerc (16) gaat binnen door bij zijn ploeggenoot Vettel (buiten beeld). FOTO BSR pen week bekend. Maar zoals de vlag er nu bij hangt, is het vrezen voor een wanprestatie in eigen huis. Het tempo is weg bij Ferrari, beide coureurs klagen steen en been over de auto's, er worden grote fouten gemaakt en de Itali aanse media beginnen te morren. Kortom: crisis in Maranello.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17