'Ik ben mijn eigen productiebedrijf' 'Voor wat theater in de huiskamer' 'Een achtbaanrit is ultieme afleiding' FUN SPUL 'Alles bij de hand in één rugzak' 'Een jaarkaart voor de veelvraat' De favoriete hebbedingen van pretparkfanaat Danny van der Weel (32). Op zijn YouTubekanaal Eftelflags vlogt hij over pretparken en achtbanen, op zijn nieuwe kanaal Theme Park Science over de wetenschap erachter. TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG Vlogcamera Canon PowerShot G7X Mark II ,,Ik heb een fascinatie voor belich ting, mijn huis is gedigitaliseerd met zestien Hue-lampen. Ze zijn best duur, maar ik vind het heerlijk om via de telefoon een gezellige sfeer te creëren, als in een soort minitheater. Ik heb één lamp laten ombouwen tot bowlingkegel. Bowlen is niet mijn hobby, maar die vorm vond ik gewoon leuk.'' ,,Met deze camera heb ik al hon derden vlogs gemaakt. Niet in achtbanen trouwens, want daar mag je geen camera's in de hand houden. Dan film ik met een GoPro Hero 7, die kan ik vastmaken aan mijn pols. In pretparken herkennen mensen mij aan deze Canon, door het uitklapbare scherm. Ik kan 'm niet missen, met deze camera vorm ik mijn eigen productiebedrijf.'' Lamp Philips Hue ,,In de achtbaan heb je een tuigje nodig om je tas vast te zetten. Dat zit in mijn rugzak. En in deze tas vind je nog veel meer: een hoofd band, SD-kaarten, een regenjas, een flesje drinken en visitekaartjes. Mij kan niks overkomen. Ik maak altijd twee ritjes in de achtbaan: bij de ene rit film ik de omgeving, bij de andere mijzelf, de beleving dus.'' Stukje van wildemuis-achtbaan Blackpool Pleasure Beach ,,Ik heb een hele stapel abonne menten. Ik schaf ze jaarlijks aan, voor ongeveer 500 euro. Omdat ik die parken zo frequent bezoek, soms twee, drie keer per week, is dat voordelig voor mij. De Efteling is mijn favoriet: down to earth, en je hoeft niet het hele park te be zoeken om er toch even 'uit' te zijn. Een rondje Sprookjesbos is al prima. In Disneyland bezoek je toch al gauw het hele park.'' Rugzak The North Face Jester ,,Ik ben gek op souvenirs uit de shops van pretparken. Mijn huis staat er vol mee. Als ik naar een pretpark ga vergeet ik de dage lijkse gang van zaken, de hectiek om me heen. Zeker nu er zoveel negativiteit is door de coronacrisis, wil ik afleiding. Zo'n achtbaanrit is escapisme van 90 seconden, ik kan me maximaal overleveren aan de adrenaline in mijn lijf.'' Jaarkaart Efteling, Disneyland, Walibi, Europa Park en veel meer ZATERDAG 11 JULI 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 95