Carolijn Visser 4 Iris van Herpen 8 Danny van der Weel 15 Ellen Laan 22 Daan Heerma van Voss 26 Tatiana de Rosnay 30 Anna Enquist 33 Ronald Giphart 34 VOORWOORD Bloemperkje De Hamersma'" DEZE WEEK COLOFON Mijn courgetteplant is op sterven na dood. Tot een week geleden genoot ik nog elke keer voor ik in bed stapte van (hoera!) alwéér een nieuwe gele bloem. Maar ineens was de fut eruit. Achteraf bezien was het misschien ook wel erg optimistisch een moestuin te beginnen in een bloempot aan de balustrade van een minibalkon zonder zon. Gelukkig heb ik de foto's nog. En mijn drie geraniums. Ooit had ik een diepe tuin op het zuiden. En een goudenregen, twee kleine kinderen en een drukke baan. Grasmaaien, kantjes knippen, struiken snoeien, pogen de bruidssluier in toom te houden; meditatief vond ik het. Ik kan de onverstoorbaarheid van groeiend gras missen tot het pijn doet. Afgelopen weekeinde wandelde ik met mijn moeder door haar tuin. Als altijd vertelde zij dat die ene plant ooit een stekje was dat ze meenam van een vakantie op Malta, dat ze die bloem had gekregen van een vriendin die 'm persoonlijk voor haar uit eigen tuin groef, dat ze dat boompje aanschafte op een braderie 'toen papa nog leefde'. Een heel leven langs een vertrouwd tuinpad. In de paniek van de pandemie bleek de tuin voor heel veel mensen een waar toevluchtsoord. Collega Jette Pellemans vroeg zich af waarom mensen gelukkig worden van een bloemperkje. Jose Luis Garcia Lechner van Studio Garcia liet zich erdoor inspireren tot prachtige illustraties - ook op de voorkant. Wat blijkt? Alleen al van tekeningen van een tuin wordt een mens vrolijk. (Dit was mijn laatste voorwoord in dit magazine. Per augustus begin ik aan een nieuwe baan. Ik wens u alle goeds!) Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Sandra Donker, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Ronald Giphart, Wilmie Geurtjens, Karin en Harold Hamersma, Joost Hoving, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Noëlle Meijer, Rianne van der Molen, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Marcel Prins, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Jitske Schols, Peter Sierksma, Peter Henk Steenhuis, Studio Garcia, Studio Ski, Nathan Vos, Daan Heerma van Voss, Renata de Wit Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook @admagazine Instagram ad_nl Anniek van den Brandf^ 04 Groeten uit... 06 Schoolvoorbeeld 08 Interview 15 Fijn spul 16 De tuin in 21 BV De Liefde 22 Ellen Laan 26 Hongkong 30 Lezen 36 Eten drinken 38 Uit in Nederland 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen De illustratie op de voorkant is van Studio Garcia. ZATERDAG 11 JULI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83