Voor u de koffers pakt Tot 40% korting Inbrekers sluipen binnen in vakantiehuis Oranjes 5 Een aantal Nederlanders pakt deze zomer het vliegtuig of de auto naar landen als Italië, Spanje of Turkije. Maar wat als op de plek van bestemming ineens een lockdown wordt afgekondigd? Vijf vragen om vóór vertrek bij stil te staan. Meer dan 50 topmerken voor een voordelig wonen slapen interieur* gaten, om te voorkomen dat u voor onaan gename verrassingen komt te staan.'' 3 Moet een vakantieganger die ziek wordt op de plek van bestemming, alles uit eigen zak betalen? Wordt u ziek terwijl u in een land met kleurcode geel (zoals Duitsland of Frankrijk) bent? Dan dekt de reisverzeke ring doorgaans de medische kosten. Wie naar een land is vertrokken waar al een ne gatief reisadvies gold of naar een bestem ming die wordt afgeraden, krijgt bij zijn reisverzekeraar nul op rekest. Dat klinkt heftig, maar in de praktijk kan de schade meevallen. Voor medische kosten kunnen reizigers altijd terugvallen op hun zorgver zekering. Die kosten in het buitenland worden vergoed volgens het in Nederland gebruikelijke tarief. Mocht het duurder uit pakken, dan komt het verschil voor reke ning van de vakantieganger. Knopperts van Independer adviseert vakantiegangers om daar rekening mee te houden. ,,Wie in een privékliniek in Zwitserland terecht komt, betaalt de hoofdprijs." 4 Stel dat er een lockdown komt, en u wilt terug? Wie een pakketreis heeft geboekt, heeft eigenlijk de minste zorgen. Reisorganisa ties zijn wettelijk verplicht om hulp en bij stand te bieden aan hun klanten. ,,Ze moe ten mensen elders onderbrengen of terug halen. Dat is goed geregeld en fijn om te weten'', reageert Donat van de Consumen tenbond. Een stuk lastiger wordt het vol gens haar voor vakantiegangers die op ei gen houtje op reis zijn. Die groep is echt op zichzelf aangewezen; verzekeraars bieden geen hulp bij repatriëring en ook de over heid heeft al gezegd geen toeristen meer terug te halen. Vooral mensen die het vliegtuig hebben gepakt, kunnen het moeilijk krijgen, denkt Donat. ,,We heb ben eerder gezien dat de ticketprijzen dan flink omhoogschieten. Bovendien heb je niet meteen een nieuw ticket.'' Haar ad vies? Boek geen tickets los, maar kies voor een veiliger optie met een pakketreis of ga met eigen vervoer. 5 Moet de werkgever salaris doorbetalen als een werknemer door een lockdown niet naar huis kan? mocht het misgaan - wel bij die werkne mer terechtkomt. Besselink wijst erop dat de vakantieganger die naar een risicoge bied gaat, al sowieso het dringende advies krijgt na terugkomst twee weken in thuis- quarantaine door te brengen. Nu zal dit voor werknemers die al thuiswerkten wei nig tot geen problemen opleveren. ,,Anders is dat voor werknemers voor wie het een vereiste is om naar het werk te komen'', vult hij aan. ,,Als zij dan niet kunnen ko men werken, kan het zijn dat zij geen aan spraak op loon kunnen maken of het ver zoek krijgen extra dagen op te nemen.'' Wie in een geel gebied verbleef dat tijdens zijn verblijf in lockdown is gegaan, hoeft zich minder zorgen te maken, denkt Besse link. ,,Stel: een werknemer kiest ervoor om veilig op een vakantiepark in de Brabantse Kempen te verblijven en dan beslist de overheid dat de provincie in lockdown moet. Als die werknemer dan twee weken langer niet naar zijn werk kan, omdat hij in quarantaine moet, denk ik dat gezien de bestaande regels en gelet op de omstandig heden, de werkgever moet doorbetalen.'' De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) bevestigt het binnenslui pen naar aanleiding van bericht geving in Italiaanse media. Tij dens de inbraak was het konink lijke gezin niet in de villa aanwe zig. De RVD wil verder geen details vrijgeven. Volgens de Italiaanse krant La Nazione maakten de die ven er vorige week in de nacht van zaterdag op zondag slim gebruik van dat de beheerder van het land goed afwezig was. Terreinwagen De criminelen klommen over een hek en forceerden een raam. Na dat ze kort binnen waren geweest, zouden ze een terreinwagen van de Oranjes hebben gebruikt om te vluchten. Die wagen is later door de Italiaanse politie in de buurt teruggevonden. Er zou niets waardevols buit zijn gemaakt. Het huis van de Oranjes, met de naam Rocco dei Draconi kwam in 1975 in het bezit van prinses Bea trix. zaterdag 11 juli 2020 Natasja de Groot Dat is giswerk, zegt jurist Pascal Besse- link van juridisch dienstverlener DAS, omdat er (nog) geen juridische uitspra ken over bestaan. In elk geval kunnen werkgevers hun werknemers niet verbie den deze zomer af te reizen naar een land met een negatief reisadvies, zegt de jurist. Maar hij sluit niet uit dat de rekening - Sale *Vraag naar de voorwaarden. De koninklijke familie heeft recent te maken gehad met een inbraak in hun vakantie huis in Tavarnelle, in het Itali aanse Toscane. Suzanne Borgdorff Tavarnelle Ook op zondag geopend van 12:00-18:00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Slapen, Koreman woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5