Olivier Aertssen is graag op het voetbalveld én op het water 8 'Ik ben heel dankbaarvoor wat mijn ouders allemaal voor me doen' In drie jaar tijd van een Zeeuwse dorpsclub naar een driejarig contract bij Ajax. Zoiets lijkt alleen in een jongensboek te kunnen, maar voor Olivier Aertssen is het de realiteit. Natuurlijk, het was lastig om zijn vrienden en school vorig jaar achter zich te laten, maar op het veld ontwikkelde de tiener zich daarna razendsnel verder. ,,De verhuizing, weg uit Zeeland, daar zag ik het meest tegenop.'' Wie over de dijk in Rijsenhout rijdt, ziet aan de ene kant huizen en aan de andere kant het water van de Westeinder- plassen. Het is geen toeval dat de familie Aertssen een huis heeft ge huurd pal aan het water. ,,Omdat we dan hetzelfde gevoel hebben als in Zeeland'', lacht vader Gaico. Zijn echtgenote Miranda vult aan: ,,Wij hebben echt gezocht naar een plek waar we ons thuis zou den voelen, niet toevallig aan het water. Dit is een rustig dorp. We houden af en toe echt wel van de drukte, maar we staan liever in de klei of hangen met onze benen in het water.'' Hun zoon Olivier (15) houdt ook van het water. ,,We hebben een zeilboot, maar ik zit liever in een wat sneller bootje, met een bui tenboordmotor'', zegt Olivier. ,,Die hebben we zelf ook en leggen we geregeld hier in het water.'' Snowboarden is een andere hobby van hem. Beter gezegd: wSs een hobby. ,,Het mag niet meer. Dat staat ook in het contract.'' De fa milie Aertssen ging graag skiën in Oostenrijk. „Olivier was 6 jaar oud en ging even salto's maken'', ver telt zijn moeder. ,,Wel met valkus- sens eronder hoor, maar ik hield mijn hart vast.'' Olivier glimlacht. Hij woonde de eerste jaren van zijn leven in Oirschot, waar zijn ouders na hun studies in Tilburg neerstreken. Op zijn 6de verhuisde het gezin Aertssen naar Oud-Sabbinge. Mi randa: ,,Gaico was voor zijn werk veel in het buitenland, daarnaast reisden we veel heen en weer tus sen Brabant en Zeeland. We waren een soort rondreizend circus. Dat is een beetje de rode draad in ons leven, ha ha. Olivier werd die zo mer 6. We wilden rust in de tent en zijn terug naar Zeeland gegaan. Daar gedijde hij meteen heel goed.'' Vrienden Bij Wolfaartsdijk waren ze blij met de talentvolle voetballer. Tot zijn 12de voetbalde Olivier Aerts sen bij de dorpsclub, waar hij ook veel vrienden maakte. Na zijn overstap naar Kloetinge ging het hard met de - toen nog - midden velder. Eén seizoen Kloetinge, één jaar Sparta en nu na één seizoen bij Ajax heeft hij een driejarig con tract getekend. ,,Soms sta ik er wel even bij stil dat het heel snel is ge gaan. Ik vind het vooral heel mooi'', zegt de bescheiden en nuchtere tiener. In het jaar bij Sparta toonde Fey- enoord interesse, daarna klopte ook Ajax aan. De Amsterdamse club nodigde de centrale verdedi ger uit voor een stage. ,,Olivier is een Ajacied, dus de keuze was snel gemaakt'', zegt zijn vader. Na zijn overstap van Sparta naar Ajax heeft hij even tijd nodig gehad om zich aan te passen. Olivier: ,,Het niveau lag echt een stuk hoger dan ik bij Sparta gewend was geweest. Dat merk je aan het baltempo en de intensiteit van de trainingen. Daar heb ik wel even aan moeten wennen. Maar als je dan een paar weken bezig bent, ga je erin mee.'' Hij begon in de Onder 16, deed al snel met de Onder 17 mee en werd ZATERDAG 11 JULI 2020 GO Olivier Aertssen in Kamperland, aan de rand van het Veerse Meer. Over twee weken moet hij zich weer bij Ajax melden. foto marcelle davidse 'Als Ajacied was de keus snel gemaakt' BARRY VAN DER HOOFT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56