Zoutelandenaren zijn overwegend dol op visite 'Blij dat je hier bent', zingt Bl0f over Zoutelande. In het hoogseizoen wordt het dorp overspoeld door toeristen. En toch krijgen die het gevoel welkom te zijn. Zeven weken lang schetst Mario Wisse een portret van het gemoedelijke plaatsje aan de Walcherse kust. Vandaag de eerste aflevering. 'Typisch is dat mensen vervolgens zelf in een verbouwd schuurtje gingen zitten en hun eigen huis verhuurden' MARIO WISSE Dankzij de licht gebogen duinkust ligt het strand van Zoutelande pal op het zuiden. foto lex de meester i ocht je ooit op het - behoorlijk bela chelijke - idee ko men het aantal in I woners van Zoute lande te tellen, dan kom je waar schijnlijk alleen op druilerige maandagochtenden in de winter in de buurt van het officiële aantal van 1667 uit. Van die dagen als in dat liedje van Bl0f, wanneer je een geliefde nodig hebt om de kou te trotseren terwijl grijze wolken zich boven je gammele strandhuis verzamelen. Buiten het laagseizoen is het andere koek: Duitsers, Belgen en landgenoten uit alle windstreken rijden, struinen en fietsen dan massaal door Duinweg, Westka- pelseweg en Langstraat. En ze gaan naar het strand natuurlijk, want dankzij de ligging aan de licht gebogen duinkust tussen Westkapelle en Vlissingen be schikt Zoutelande over de enige vaderlandse stranden pal op het zuiden. Wat het aantal zonuren betreft geven de stranden aan de Zeeuwse Rivièra de rest van zan derig Nederland dan ook keer op keer het nakijken. De toeristen gaan als het even kan dan ook met z'n allen de dui nen over. Maar hutjemutje zoals in Scheveningen of Dishoek soms, dat wordt het nooit. In het dorp worden intussen bolussen met roomboter gegeten bij De Johan Francke, inwoner Zoutelande en historicus Babbel en lopen de mensen nog maar eens een rondje rond de Ca- tharinakerk, om de dag af te slui ten bij Café De Fiets of op het ter ras van één van de strandpavil- GO ZATERDAG 11 JULI 2020 Badplaats zonder kapsones LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51