Boekentip zomerhit De kracht van Satriani raakt de juiste snaar _CD CD CD N CD CD CD CD CD CD O 2 6 Je zag het helemaal voor je: een paar weken zomervakantie in een ver en zonnig oord. Maar toen kwam corona. Dag vakantie in het buitenland en beland je in Zeeland. Hoe bevalt dat? Ik wilde mijn serie tips afsluiten met Bloem blad van zee, de nieuwe historische roman van Isabel Allende, waarin een ongewoon koppel vlucht voor de terreur van Franco in Spanje en in Chili een nieuw leven opbouwt. Met prachtige dichtregels van Pablo Neruda. Maar toen dacht ik dat het wel heel raar is dat ik juist het boek dat mij het meest heeft ge raakt, niet heb genoemd. Dus mijn laatste tip is Een klein leven van Hanya Yanagihara. Een boek over eenzaamheid, angst en de kracht van vriendschap. Vier studievrienden settelen zich in New York. Een van hen is Jude. Hij is getraumatiseerd door ervaringen in zijn jeugd en lijdt aan angstaanvallen. Hij durft zich niet te bin den en acht zichzelf geen liefde waardig. Gedurende het boek ontrafelt zich de jeugd van Jude en ontwik kelt zich een bijzon dere relatie met een van zijn vrienden, Willem. De impact die de liefde van Willem op de eenzame Jude heeft, is zowel hartverscheurend als hartverwar mend. Zonder sentimentaliteit en heel integer weet de schrijfster de kwetsbaarheid van haar karakters tot uiting te brengen. En de oerbe hoefte van mensen aan verbinding. Het boek kruipt onder je huid. AGIHARA Een nummer hoeft niet per se een tekst te hebben om een bepaald gevoel op te roepen, in dit geval het zomergevoel. Muziek is een universele taal die iedereen ver staat. Een artiest die met zijn melodieën een verhaal kan vertellen is de Amerikaanse rock- gitarist Joe Satriani. Hij weet letterlijk de juiste snaar te raken en als geen ander een be paalde sfeer neer te zetten, zo ook met zijn toepasselijk getitelde nummer Summer Song uit 1992. Het prijkt 28 jaar na dato nog altijd op de setlist van 'Satch', die over de hele wereld volle zalen trekt. En niet voor niks, want het is bijna onmogelijk om niet blij te wor den van deze onvervalste, all American hard rock. De heerlijke drive en energie die er van uitgaat, de melodieën die meteen in je hoofd blijven zitten, het maakt dat je zin krijgt om je haren los te gooien en je luchtgitaar erbij te pakken. Of, zoals iemand op YouTube het tref fend omschrijft: Stel jezelf voor rijdend op de snelweg in een 1969 Dodge Charger R/T ter wijl dit nummer uit de speakers knalt! In het najaar hadden we al ge boekt. Een fietsvakantie van vier weken naar Engeland was het plan", steekt Nadia Berkelder van wal. ,,We zouden van oost naar west fietsen, totaal zo'n twaalf honderd kilometer. Een tentje mee om in te slapen." De boot en één overnachting waren geboekt. En een etentje bij Ottolenghi. Maar in maart zag het stel de bui al hangen. Vakan tie in Engeland ging hem niet wor den. Arie Westeneng: ,,Gelukkig wa ren de dingen die we hadden gere serveerd gemakkelijk te annuleren." Fietsen is voor Nadia en Arie wel een belangrijk onderdeel van de va kantie. Eerder maakten ze fietsva kanties door Sri Lanka en Japan. Nu binnen Europa blijven leek eenvou dig. Net als iedereen hadden ze deze crisis niet verwacht. Maar wat was plan B? Nadia: ,,Voor we samen gin gen wonen, woonde ik in Zeeland en Arie in Brabant. Inmiddels wonen we vijf jaar in Rotterdam en eigenlijk miste ik Zeeland wel. Het buitenge- voel. Het begon een beetje te knagen. Toen kwamen we op het idee een seizoensplaats op een camping in Zeeland te zoeken. Dan heb je van april tot oktober ook in het weekend een lekkere plek om naar toe te gaan." Het vinden van die lekkere plek bleek nog best een uitdaging. Nadia probeerde heel wat campings op Walcheren, maar daar waren ze te laat voor. ,,Alle leuke plekken waren al vergeven. Toen hebben we ons ge richt op de Zak van Zuid-Beveland. Die omgeving kenden we allebei nog niet echt. Dat maakte het extra leuk." Tweedehands caravan En nu staat de caravan van Nadia en Arie dit seizoen dus op minicamping Nummer 49 in Driewegen. Die cara van hebben ze voor de gelegenheid nog wel even moeten kopen. Arie: ,,We hebben deze tweedehands op de kop getikt, hij is extra breed, zodat je wel lekker de ruimte hebt. Aange zien we een Toyota Starlet hebben, konden we de caravan niet zelf hier heen brengen. Maar ook dat was met de verkoper zo geregeld. Die heeft hem hier voor ons neergezet." In het begin van het seizoen waren de re gels in verband met corona nog strenger. ,,Dat was in eerste instantie een beetje behelpen. Het sanitairge- bouw was nog dicht. Stonden we met een teiltje achter de caravan te badderen." Inmiddels is het allemaal losser en genieten Nadia en Arie van vier weken zomervakantie in hun ei gen paradijsje. En daar waren ze best aan toe, vertelt Nadia. ,,We zijn bei den journalist en werkten drie maanden lang allebei thuis. We wa ren daar steeds aan het bellen en ver gaderen. Ik vond dat heel vermoei- NAAR ZEELAND end. We hebben ook geen tuin of bal kon. Dan is je huis op den duur vooral een werkplek." Arie had daar iets minder moeite mee. Hij vond de periode van de lockdown vooral las tig vanwege andere beperkingen. ,,Normaal zie je een goede recensie in de krant en dan ga je naar die film of tentoonstelling toe. Dat dat niet kon, vond ik jammer. Wat wel leuk was, was dat je in de buurt meer kinderen buiten zag en dat meer mensen een kletspraatje aanknoopten op straat." De dagen op de camping in Drie wegen zijn goed gevuld. De eerste week moest vooral Nadia nog 'ont haasten'. ,,In de eerste week loop ik altijd nog een beetje te mopperen. Maar daarna raak ik meer in de va kantiestemming. Het was goed om weer in beweging te komen na al die maanden gedwongen thuis zitten. Door blessures had ik nauwelijks ge sport, daar baalde ik van." Fietsen doen ze in Zeeland dan ook heel veel. ,,Gemiddeld zestig tot zeventig kilo meter op een dag", zegt Arie. ,,De racefietsen kunnen gemakkelijk uit elkaar. Dan gooien we ze in de auto en rijden we naar Zeeuws-Vlaande- ren bijvoorbeeld. We waren echt ver rast door de omgeving daar, het was een heel mooi rondje. We zaten jui chend op de fiets." Onderweg wordt er regelmatig gestopt voor koffie of een ijsje. En vanwege de roots van Nadia die hier liggen, is er ook veel tijd voor bezoek aan vrienden en fa milie. Arie: ,,Heel gezellig om dat te doen, lekker buiten eten met elkaar. En bij de caravan koken doen we graag. Overal langs de weg heb je kleine kraampjes waar we van alles kopen. Heel goed fruit, jam, eieren. En in Ovezande gaan we naar de buurtsuper van Toby en Bea. Daar redden we ons prima mee." Toerist uithangen Naast fietsen, hangt het stel ook wel eens de toerist uit in een stadje of tij dens een bezoek in het Zeeuws Mu seum. Nadia: ,,We hebben op ver schillende plekken gezwommen. In het Veerse meer en bij Wemeldinge. In Wemeldinge gingen we daarna op ff 5 vA'- eaa We wonen al vijf jaar in Rotterdam en eigenlijk miste ik Zeeland wel. Het buitengevoel. Hetbegon een beetje te knagen zaterdag 11 juli 2020 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft eindredacteur Anouk Mommer elke dag een inkijkje in haar boekenkast. Verslaggever Luc Oggel kiest een zomer hit uit. GO s 'Badderen met Mariska den Hartog Driewegen Vakantiegangers: Nadia Berkelder (50) en Arie Westeneng (53) Woonplaats: Rotterdam Wilden naar: Engeland Zijn beland in: Driewegen Pluspunten vakantie: Lekker buiten eten en bezig zijn. Zee land ontdekken. Veel vrienden en familie ontmoeten. Minpunten vakantie: Bijna geen, maar in Zeeland heb je wat minder verrassende spontane ontmoetingen. -SviïwJ Aniw-- -A II S wKmEBS&t, Nadia Berkelder en Arie Westeneng wonen en werken in Rotterdam en zouden vier weken door Enge land gaan fietsen deze zomer. Het werd vier weken Zeeland op mi- nicamping Nummer 49 in Driewegen. FOTO MARCELLE DAVIDSE - Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34