'Brug een sieraad voor Vlissingen' IN DE REGIO 4 WANDELTOCHT AANDACHT VOOR ARBEIDSMIGRANTEN Kunstenaars Pankaj Tiwari en Abhishek Thapar komen uit India. Een week geleden begonnen ze aan een wandeling vanuit hun woonplaats Amsterdam naar Calais: een tocht van ruim 300 kilometer als kunstproject, met het doel aandacht te vragen voor de situatie van arbeidsmigranten. et miezert vrijdagoch tend in Vlissingen. De Oranjedijk is rond 08.30 uur het domein van baasjes die hun natte honden uitlaten. En daartus sen lopen Pankaj Tiwari en Abhi shek Thapar. Met hun regenjassen en rugzakken zien ze er misschien uit als toeristen, maar het tweetal onderneemt de reis niet om het platteland van Nederland, België en Frankrijk te verkennen. De wandeling van Amsterdam naar Calais is een kunstproject. Op deze manier vragen Tiwari en Thapar aandacht voor de situatie van ar beidsmigranten, zowel in India als in Europa. ,,Toen de coronacrisis uitbrak, verloren wij plots ons inkomen en kwamen we als niet-Europese mi granten niet in aanmerking voor Nederlandse regeringssteun", legt Tiwari uit. ,,Veel arbeidsmigranten in ons thuisland hebben het nog slechter. Omdat ze geen hulp krij gen van de regering, moeten zij noodgedwongen van de grote stad teruglopen naar hun geboortedorp - een tocht van gemiddeld zo'n 200 tot 300 kilometer. Sommigen sterven onderweg." Deze schrij nende situatie inspireerde de kun stenaars tot het maken van hun voetreis. Ook het eindpunt is sym bolisch: Calais, een plek die de af gelopen jaren een symbool werd voor de Europese migratiecrisis. ,,Ook in Europa zijn er problemen rond migratie. We willen dat ie dereen gelijke kansen heeft, maar in de praktijk is dat niet zo." Veel liefde en een maal Onderweg overnachten de kun stenaars bij mensen thuis of in een tent. Slaapplekken vinden ze on line of door mensen onderweg om hulp te vragen. Zo verbleven ze donderdagnacht in Vlissingen, en de nacht ervoor in Kamperland. Ondanks het druilerige weer be valt Zeeland ze wel. ,,We waren hier nog nooit geweest", zegt Tha- par. ,,We zien prachtige land schappen en de mensen zijn ont- Met die heftige stormen dachten we even: gaat dit wel lukken zettend aardig. Gisteravond wer den we met veel liefde en een heerlijke maaltijd ontvangen. Dat voelde echt als thuiskomen." De ontmoetingen onderweg zijn volgens de wandelaars hart verwarmend, maar op sommige momenten is het afzien. ,,We be gonnen met veel energie en moti- vatie, maar vanaf de tweede dag kregen we te maken met heftige stormen", zegt Thapar. ,,Even dachten we: gaat dit lukken?" Toch overwogen ze geen moment te stoppen, zeggen ze terwijl ze over de sluis naar de veerhaven lopen. Aan de overkant zullen ze nog zo'n 25 kilometer moeten afleggen tot ze die avond in Knokke aanko men. En dan hopen dat ze daar een slaapplek kunnen regelen. Tiwari maakt zich niet zo'n zorgen. ,,Uit- eindelijk vinden we wel wat." De wandeltocht van Pankaj Ti- wari en Abhishek Thapar is te volgen via Facebook, Twitter (@perfborderslive) en Insta- gram (@performingborderslive). Niet alleen omdat onderaan de brug een gedicht van Wim Hof man (slotregel: 'Alles komt terug als ik wacht bij de brug') is te le zen. Maar vooral omdat de brug moet voldoen aan een aantal eisen die een beroep doen op uiterste in ventiviteit van ontwerpers en ma kers, stellen wethouder John de Jonge en projectleider Hans van Houdt van het Scheldekwartier. ,,Het gaat niet om een doorsnee stadsbrug", meldt De Jonge. ,,Er moet zwaar verkeer met een la ding tot honderd ton overheen kunnen voor verkeer naar en van botenbouwer Amels. En de brug moet als vitale verbindingsweg snel open en dicht kunnen." Dokbrug mag ook in artistieke zin een kunstwerk genoemd worden Nu de eerste woningen van het wijkje Ketelmakerij zijn opgele verd, krijgt Het Dok binnenkort ook een functie als jachthaven. De maximale breedte van schepen die Het Dok in en uitvaren, is 13,25 meter; de betonliggers voor de brugdelen aan beide kanten van het platform zijn 21,30 en 17 meter lang en wegen 19 en 14 ton, lepelt toezichthouder Gerrit Wiarda op. Er zijn al wat vertragingen ge weest en de bocht van de Dokwer ker (de al voor een deel aangelegde weg van de De Willem Ruysstraat over de nieuwe brug) naar de Ko ningsweg zal ook nog wat voeten in de aarde hebben. ,,Ook zwaar transportverkeer zal die bochten moeten kunnen nemen", verklaart Van Houdt. De projectleider hoopt deson danks dat de brug april volgend jaar in gebruik is. Wethouder De Jonge weet dat het wachten de moeite waard zal zijn. ,,De brug wordt een sieraad voor Vlissin- gen." Expositie in het Kaslokaal Sesamstraat musical Repair café zaterdag 11 juli 2020 300 kilometer vol symboliek Myrthe Prins Vlissingen -Abhishek Thapar H Een brug is een kunstwerk in bouwkundige zin. Maar de nieuwe brug over Het Dok in Vlissingen mag ook in artistieke zin wel als kunstwerk worden betiteld. Vlissingen OOSTKAPELLE Atelier Leo exposeert van van daag tot en met 2 augustus in het Kaslokaal in Oostkapelle. Er zijn schilderijen te zien. De openings tijden van het Kaslokaal zijn te vin den via hetkaslokaal.nl. MIDDELBURG De familiemusical 'Sesamstraat Live!' komt naar de stadsschouw burg in Middelburg. Samen met Janouk Kelderman, bekend van het Klokhuis, beleven Koekiemon- ster, Elmo, Tommie en Bert en Ernie de vrolijkste avonturen. De show wordt vandaag drie keer ge- speeld. In verband met de maatre gelen rond het corona-virus zal de meet and greet niet doorgaan. De show wordt gespeeld om 11.30 uur, 14.00 uur en 16.00 uur. Kaar ten zijn te reserveren via zeeland- theaters.nl of via 0118 659666. MIDDELBURG In de Kruitmolen wordt vandaag van 10.00 tot 15.00 uur een Repair Café gehouden. Vrijwilligers repa reren onder andere kleding, lap tops of apparaten. Er worden al leen materiaalkosten gerekend. Belangstellenden zijn van 10.00 tot 15.00 uur welkom in de Kruit- molen, Kruitmolenlaan 129 in Middelburg. 1-1 - Kunstenaars Abhishek Thapar (l) en Pankaj Tiwari lopen vrijdagochtend over de Oranjedijk richting de veerhaven. Ze zijn ongeveer hal verwege hun ruim 300 kilometer lange tocht van Amsterdam naar Calais.. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32