Middelburg schrikt niet van dreigement Goes 'In Groningen kun je wat vrijer bewegen' ZEELAND 3 'De grens over? Daar hebben we geen fijn gevoel bij' TBsküEdMBfe Nienke, Esther, Rick en Stijn Machielse uit Vlissingen vertrek ken naar een cam ping in Groningen. wilden zeker weten dat we weg zou den kunnen." Meerman is blij met de beslissing. Je ziet dat het virus in sommige landen nu toch weer oplaait. In Nederland weet je precies wat de regels zijn. En als je naar huis moet, dan is dat hier sneller geregeld. De grens met België is heel lang dichtge- weest, dat zou zomaar weer kunnen gebeuren." Maar toch, een vakantie in Neder land ,,Ik vind het leuk om naar het buitenland te gaan, omdat de land schappen anders zijn. En ik zal de stokbroodjes wel missen. Hopelijk kunnen we volgend jaar alsnog naar Frankrijk." Een vakantie naar Frankrijk, dat was het plan voor deze zomer. Maar Mari anne Meerman en haar man kiezen vanwege het coronavirus toch voor Nederland. Ze beginnen volgende week aan een rondrit door Noord Holland, Friesland en Drenthe.,, We hebben twee maanden geleden al de knoop doorgehakt. De campings zijn geboekt. Ik werk in het onderwijs. Daarom zitten we vast aan de school vakanties. Normaal gesproken gaan we altijd op de bonnefooi, maar we caravan maakten ze een tour van drieënhalve week door Ne derland: van Dordrecht via de Betuwe en de Veluwe naar Roermond, waar één van hun volwassen zoons woont. Nor maal gesproken trekken de twee steevast naar Italië, waar Rob familie heeft. ,,Ja natuurlijk heb ik het gemist. Italië zit in mijn hart", zegt Rob. De caravan blijft nog even staan, want misschien gaan ze nog een paar dagen naar een camping in eigen provincie. Het echtpaar ziet het dit jaar niet zitten om de grens over te gaan. ,,Het had misschien wel gekund, maar we hadden er geen fijn gevoel bij. Je weet niet hoe de campings met de regels omgaan, hoe er wordt schoon gemaakt, en hoe vaak", zegt Natacha. ,,We hebben tijdens onze vakantie bewust Brabant gemeden, omdat daar veel co- ronagevallen waren. En toen ik een keer wilde douchen, was er een vrouw haar haren aan het föhnen in het badgebouw, ter wijl de ramen niet open ston den. Dat vond ik niet fijn: toen heb ik ervoor gekozen om bij de caravan te douchen." Rob en Natacha hebben een geslaagde vakantie achter de rug. „Nederland is zo prachtig! We hebben 450 kilometer ge fietst. In Roermond hebben we samen met onze zoon gefietst, en onze andere zoon kwam ook nog langs. Toen waren we zo maar weer als gezin bij elkaar. Dat was heerlijk." Marianne Meerman 'In Nederland weet je precies wat de regels zijn' Een meerderheid van de Goese ge meenteraad vindt Waterpark Veerse Meer en de uitbreiding van De Kruitmolen bij Arnemuiden te ver gaan. De raad is vooral verbol gen omdat Goes zelf recreatieplan nen bij Wolphaartsdijk in de ijskast heeft gezet, aangezien er wordt ge werkt aan een toekomstvisie voor het Veerse Meer. Middelburg gaat wel door met haar projecten. De Goese raad be sloot daarom donderdag bezwaar aantekenen tegen de plannen, als een gesprek tussen beide gemeen ten niets oplevert. De deur staat open, zegt wethouder Chris Si mons in een reactie. ,,Als de ge meenteraad van Goes een overleg voorstelt, dan gaan we in overleg. Prima. Geen probleem." Niet ongebruikelijk Hij is niet onaangenaam verrast. ,,Dat een buurgemeente een ziens wijze indient, is ook niet ongebrui kelijk. Je probeert dat het liefst te voorkomen, maar we hebben vaker zienswijzen van andere gemeenten gehad over bouwplannen. Wij doen dat zelf niet en gaan nu ook niet op onze beurt zienswijzen in Goes indienen. Je moet gewoon in overleg met elkaar." Als de gemeenteraad van Goes een overleg voorstelt, dan gaan we in overleg Simons wijst erop dat het voor ontwerp van het bestemmingsplan voor Waterpark Veerse Meer on langs ter inzage heeft gelegen. ,,Daarop is geen reactie van Goes ontvangen, maar wel bijvoorbeeld van Veere. Daar hebben we overleg mee gehad. Dat ging vooral over de te verwachten verkeersdrukte." Ook in Goes is dat een van de zor gen. Simons zegt dat de mogelijke oplossingen voor het verkeer in de omgeving momenteel in kaart wor den gebracht. ,,Daar praten alle wegbeheerders, dus ook Goes, be stuurlijk en ambtelijk in mee." Hoogte van bebouwing Verder maakt Goes zich zorgen over de omvang van Waterpark en de hoogte van de bebouwing. ,,We hebben een heel participatietraject doorlopen, waarbij alle instanties betrokken zijn", zegt Simons. ,,Het resultaat is van we van de 1338 een heden die er nu mogen worden ge plaatst teruggaan naar 822. Boven dien is de landschappelijke inpas- sing verbeterd en ook qua hoogte is het heel goed afgestemd met alle instanties." Dat Middelburg voor de troepen uitloopt en ten onrechte niet wacht op de toekomstvisie voor het Veerse Meer, bestrijdt Si mons. ,,De afspraak was dat we zouden wachten op de eerste fase van de visie. Toen die klaar was, zijn we in procedure gegaan, net zoals Noord-Beveland heeft gedaan met de Paardekreek." Simons heeft be grip voor de Goese zorgen. ,,De im pact van zo'n park is groot. Het is goed dat daar breed over wordt ge sproken. Dat hebben we ook ge daan. Waterpark komt dus niet uit de lucht vallen. Dat gaan we netjes toelichten aan Goes. Het is hun ei genstandige beslissing wat ze ver volgens doen." zaterdag 11 juli 2020 Marianne Meerman kiest voor Nederland. ,,Als je naar huis moet, dan is dat hier sneller geregeld." Familie Machielse In de Vlissingse wijken Rosen- burg en Lammerenburg staan op heel veel opritten caravans en campers klaar voor vertrek. De familie Machielse gaat al twintig jaar naar Spanje op vakantie in de zomer. Maar morgen rijden Edwin, Esther, Nienke, Rick en Stijn niet naar de Costa Brava, maar naar Gro ningen. ,,In Spanje moet je een mondkapje dragen op de cam ping. Daar heb ik geen zin in. Als ik uit de caravan stap, wil ik ge woon vrij zijn", zegt Edwin. ,,We zijn al een aantal keer in Limburg geweest, daarom heb ben we nu voor een andere pro vincie gekozen. Ik ben nog maar één keer in Groningen geweest. We hebben een leuke camping geboekt, waar veel te doen is voor de kin deren. Want als zij plezier heb ben, heb je zelf ook een fijne va kantie. Er is een zwembad en een speelveld. En we hoeven een stuk minder ver te rijden. Dat is het voordeel." Hij vindt het ook prettig om Zeeland te verlaten. ,,Hier is het 's zomers heel druk met Duitsers. In Groningen kun je je wat vrijer bewegen." Edwin hoopt vurig dat het weer meevalt. ,,Het leuke van kampe ren is dat je veel buiten kunt zijn, maar dan moet het wel mooi weer zijn. Het ziet er voor ko mende week goed uit." Rob en Natacha Bezee zagen het niet zitten om naar het bui tenland te gaan. Rob en Natacha Bezee De vakantie van Rob en Nata- cha Bezee zit er al op. Met hun Gemeente Goes dreigt Middel burg dwars te zitten bij de bouw van Waterpark Veerse Meer. De Middelburgse wethouder Chris Simons schrikt daar niet van. Hij hoopt met een goed gesprek de kou uit de lucht te halen. Rolf Bosboom Arnemuiden - Chris Simons, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31