Concertzalen ontslaan ruim een derde van hun personeel MEDIA CULTUUR 25 Politie stopt zoektocht naar vermiste actrice J-Lo en Alex Rodriguez azen op honkbalclub Mets in New York Henry van Loon speelt barista De reorganisatie is on ontkoombaar geworden als gevolg van de corona maatregelen. In de Ziggo Dome verliezen van de 34 personeelsleden er 14 per 1 oktober hun baan. In de kleinere Afas Live (capaciteit 5500 be zoekers) gaat het om 10 van de 25 werkne mers. Daarbij zijn ook mensen met een vast contract. De betrokken medewerkers zijn de af gelopen dagen ingelicht. Volgens Ziggo Dome- directeur Danny Dam man is de reorganisatie een-op-een het gevolg van de coronacrisis. De concertzaal, wanneer uitverkocht goed voor 17.000 bezoekers, ging half maart op slot. De zaal is sinds donderdag weer open op '1,5 meter capaciteit', dat betekent dat er 2500 man welkom is, te weinig om de ver liezen van de afgelopen maanden te compense ren. ,,De maandenlange stilte en het gebrek aan perspectief hebben ons ertoe doen besluiten om te reorganiseren. On danks de mooie nieuwe initiatieven op concert- gebied is er nog geen zicht op rendabele eve- nementen'', legt Dam man uit. Hij signaleert een diepe crisis in de mu ziekwereld. ,,Niet alleen wij, maar onze gehele branche wordt zeer hard geraakt. Veel van onze huurders hebben evene menten die gepland stonden sinds half maart, moeten door schuiven naar het najaar of zelfs naar 2021.'' Daarvoor is niets in de plaats gekomen. Vooral het gemis van interna tionale sterren laat zich voelen. Van uitgestelde concerten van bijvoor beeld Harry Styles, Jeff Lynne's ELO en Pearl Jam is het nog steeds on zeker wanneer die weer kunnen doorgaan. Bij de Afas Live verdwenen winstgevende shows van onder anderen Adam Lambert, Eurovi- sion in Concert en Louis Tomlinson (One Direc tion) van de agenda. Verdriet Vanwege alle onduide lijkheid over reizen, be staat de kans dat de eer ste concerten met inter nationale sterren pas weer vanaf de tweede helft van volgend jaar mogelijk zijn. ,,Het doet me verdriet om te zien welke impact dit heeft op ons bedrijf'', zegt Damman. Eerder maakte Para- diso, waar veel mensen in deeltij d werken, al be kend fors te snijden in het personeelsbestand. Van de 230 contracten worden er daar 60 ont bonden. Extra lastig natuurlijk omdat juist de vrolijke Top 40-pop van Niels Littooij (30) gemaakt is om mee te galmen. Houd je kaken maar eens op elkaar bij een aan stekelijk Caribische versie van zomerhit Hoe, nieuwe single Slowmotion of (het dit keer zonder Bl0f uitgevoerde) Mannen harten, met dat onontkoombare Oh-oh- ooh-refrein. Wie wel ongeremd mocht meetoete- ren was de thuiskijker, ook een nieuw fe nomeen in coronaconcertland. Via de livestream - een kaartje kost een tientje - is de thuisblijver er ook een beetje bij. En hij (of bij Nielsons concert vooral 'zij') kan z'n waardering voor de show la ten merken met het uitdelen van digitale hartjes. Nielson liet de hartjesmeter ook even zien op het scherm achter zich: dat zat wel goed. Nielson is van finalist van tv-talenten- jacht De beste singer-songwriter van Neder land (Douwe Bob won) uitgegroeid tot die in plukjes ver spreid door de zaal zit. Uiteraard: in deze opstelling is een stomende show waarbij je als bezoeker gevoe lens ontdekt waar van je niet wist dat je ze had onmoge lijk. Maar dat klein stapje terug naar vroeger - zelfs de vlammenwerpers - op het podium beetje gemist - een vindingrijk hitcomponist met een neus voor onmisbare refreinen (IJskoud is een moderne evergreen). Daarnaast weet hij inmiddels prima hoe hij een massa mensen moet bespelen. Zelfs als was bemoedigend. Net als de slotwoor den van Nielson zelf. ,,Dit mag nooit het nieuwe normaal worden. Wij kunnen niet zonder publiek. We gaan terug naar hoe het ooit was.'' zaterdag 11 juli 2020 GO De coronacrisis slaat diepe gaten in het Ne derlandse concert landschap. Zowel de Ziggo Dome als de Afas Live in Amster dam zijn gedwongen ruim een derde van hun personeel te ont slaan. Stefan Raatgever Fans konden thuis meekijken via een livestream. foto anp hadden we een CALIFORNIË De politie van Californië stopt de zoek tocht naar actrice Naya Ri vera. De 33-jarige Rivera, bekend van haar rol als Santana Lopez in Glee, kwam niet meer boven nadat zij met een boot tocht met haar zoon in het water was beland. De poli tie zoekt wel door naar haar lichaam, maar gaat er niet meer van uit dat zij nog in leven is. De politie hoopt haar li chaam te vinden en naar haar familie te kunnen brengen. Op camerabeel den die door de Ventura County Sheriff's Office on line zijn gezet, is te zien hoe Naya Rivera samen met haar zoontje Josey aankwam bij Lake Piru, waar de twee samen in een huurboot een tochtje gingen maken. Haar zoonje overleefde het. De politie trof hem al leen aan terwijl hij in het bootje lag te slapen. Vol gens Josey was zijn moe der zelf in het water ge sprongen. NEW YORK Zangeres Jennifer Lopez en haar vriend Alex Rodri guez willen honkbalclub New York Mets in handen krijgen. Het stel heeft naar verluidt 1,7 miljard dollar (omgerekend 1,5 miljard euro) op de club geboden. De Mets zijn nu in handen van de vastgoedondernemersfa milie Wilpon. Om de club in handen te kunnen krijgen schijnt het koppel samen te werken met bankiers. Eerder dit jaar brachten de twee al een bod uit dat niet werd geaccepteerd. Lopez en oud-honkballer Rodriguez komen beiden uit New York. Ze vor men sinds 2017 een koppel en ver loofden zich vorig jaar. De 44-ja- rige Rodriguez speelde een groot deel van zijn car rière in de Major League voor de New York Yan kees, waarmee hij in 2009 de World Series won. De veertienvoudig All Star stopte met spe len in 2016. Donderdag was de laatste dag waarop geïnteresseerde par tijen een bod konden uitbrengen op de Mets. De Wilpon-familie gaat nu bekijken met welke partijen ze in ge sprek willen gaan. Ze hopen voor het einde van het jaar de Mets te hebben verkocht. HILVERSUM Henry van Loon is vanaf aanstaande vrijdag te zien als barista in de nieuwe Video land-serie Barrie Barista en het Einde der Tijden. Onder anderen Theo Maassen, Rundfunk-ac- teurs Yannick van de Velde en Tom van Kalmthout en Ilse 'Juf Ank' Warringa zijn te zien als klanten van Barrie die hun priori teiten tijdens 'het einde der tij den' (de wereld lijkt in de serie in brand te staan) totaal verkeerd hebben liggen. Barrie Barista en Het Einde Der Tijden is de nieuwe serie van Flip van der Kuil, die eerder de hitseries New Kids en Random Shit maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25